II. třída – 26. kolo
Lubná – Břest 5:0 (1:0)

Fotbalisté Lubné zvítězili před týdnem doma s Kyselovicemi 3:0 a definitivně tak potvrdili svůj návrat do I. B třídy. V této krajské soutěži hrála Lubná v letech 1981–3, 1985–6, 1991–9, a naposled v ročníku 2002–3. Opačným směrem naopak budou putovat hráči Břestu. Přitom klub hrál v předchozích šesti sezonách I. B třídu. Ve III. třídě hrál Břest naposled v sezoně 1991–2.

„Naše první branka nám spíš ublížila, než aby nám pomohla. Zbytek poločasu jsme dohrávali v křeči. Hráči si mysleli, že když máme postup jistý, tak už nemusíme hrát. Druhý poločas byl už zcela v naší režii. Branek jsme mohli vstřelit mnohem víc, ale spousta šancí zůstala nevyužita,“ přiznal trenér Lubné Marek Piškula.

„Ve 20. minutě jsme zahrávali penaltu, kterou jsme neproměnili. Další šanci zahodil Zavadil. To byl zlom v utkání. Ve druhém poločase jsme inkasovali druhý gól z přísné penalty. Od té doby jsme se položili. Domácí si s námi dělali co chtěli a přidali další branky,“ uznal Antonín Vymětal, trenér Břestu.

Branky: 4. Bačinský, 55. (pen.) Michalec, 62. Pochylý, 86. Jirásek, 90. Ančinec. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 120.

Lubná: Michalec – Kadlčík, Obdržálek, Valach, Bruna, Rybenský, Pochylý, Jelínek, Bačinský, Jirásek, Ančinec (Kovařík, Běťák, Haloda).

Břest: Olša – Buček, Beliančin, Vojkůvka, Koryčan, Juračka, Maguete, Wichtora, Zapletal, Fila, Zavadil (Hudeček).

Prusinovice – Admira Hulín 2:3 (2:2)

V Prusinovicích se vysoká návštěva těšila na zajímavé utkání předposledního kola. Domácí i hosté z Hulína měli vynikající formu. Oba soupeři v předešlých osmi zápasech ani jednou neprohráli. Hosté se mohli chlubit nejúdernějším útokem v soutěži, který zatížil konta soupeřů už 67 brankami. Tolik gólů ještě Admira v okresním přeboru nikdy nevstřelila. Další tři přidala v Prusinovicích.

„Pro diváky to byl velmi zajímavý zápas, plný šancí a krásných gólů. Ačkoliv jsme nastoupili v dost improvizované sestavě, tak jsme začali velmi dobře a soupeře jsme překvapili. Bohužel postupem času se projevila kvalita Admiry, která byla fotbalovější. V závěru poločasu jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale hosté měli víc štěstí,“ řekl po utkání domácí kouč Martin Novák.

„Byli jsme oslabeni o čtyři hráče základní sestavy, ale přesto jsme nechtěli ukončit naši úspěšnou sérii. Bohužel nástup do prvního poločasu patřil domácím, kteří využili našeho zaváhání. Byla to pro nás studená sprcha. Podařilo se nám však vyrovnat a druhý poločas začínal vlastně od začátku. V 76. minutě se nám podařilo vstřelit vítěznou branku,“ dodal trenér Admiry Stanislav Dorazín.

Branky: 12. Gerát, 37. Pumprla – 42. a 76. M. Simerský, 45. Štoll. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 180.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Bartošek, Hošťálek (87. Večeřa), Gerát, Barot, Jura, Nevřala (46. Krčma), Pumprla, Utěkal (75. Němec), Nedbal.

Admira: Nebuchla – Dobeš (56. Tabara), Jurášek, Vyvlečka, Polák, Spáčil, Burda, Simerský, Šenkyřík, Nedbal, Skopalík (39. Štoll).

Žeranovice – Skaštice 2:4 (1:1)

Stejně jako v Prusinovicích, tak i v Žeranovicích se dal očekávat ofenzivní fotbal. Domácí na vlastním trávníku v předchozích kolech porazili Břest, Zdounky, Mrlínek i Ludslavice. To byli však soupeři především ze spodních pater tabulky. Skaštice útočí na druhou příčku v konečné tabulce a v Žeranovicích získaly potřebné tři body.

Už ve 3. minutě poslal hosty do vedení po rychlé akci Chorý. V 9. minutě vyrovnali domácí na 1:1. Po přestávce vstřelil druhou branku Skaštic po rohovém kopu Sedlák. O pět minut později zvýšil stejný hráč náskok hostů. V 69. minutě zakončil samostatnou akci čtvrtou brankou Vojtášek. Domácí už jen upravili na konečných 2:4.

„V prvním poločase to bylo hodně vyrovnané utkání. Možná jsme měli trošku navrch, ale neproměnili jsme šance. Ve druhém poločase jsme po naší šanci inkasovali a potom si už zkušení hráči Skaštic svůj náskok pohlídali,“ sdělil trenér Žeranovic Karel Klimek.

„Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně, ale po naší vedoucí brance domácí vyrovnali. Ve druhém poločase jsme stupňovali náš tlak a domácí se dopouštěli chyb. Vítězství našeho týmu bylo zasloužené. Zejména za výkon ve druhém poločase,“ podotkl kouč Skaštic Ivo Frýdl.

Branky: 10. Jurík, 86. Kopřiva – 60. a 65. Sedlák, 4. Chorý, 69. Vojtášek. Rozhodčí: Zeman. Diváci: 180.

Žeranovice: Dokoupil – Červenka, R. Klimek, R. Smýkal, Hubík, Mičola, T. Smýkal, K. Klimek, Kopřiva, Sedláček, Jurík (Kotas, Vyňuchal).

Skaštice: Vrtěl – Sehnal, Zavřel, Sedlák, Vojtášek, Bubla, Lehkoživ, Klammert, Chorý, Janalík, Macho (Motal, Drulák, Lutonský).

Mrlínek – Martinice 0:7 (0:5)

V Loukově, kde Mrlínek v této sezoně hrál domácí zápasy, dostali v jeho sestavě příležitost dorostenci a hráči, kteří toho v minulých sezonách mnoho neodehráli. Martinice prohrály venku na jaře jen v prvním kole v Prusinovicích. Poté zvítězily v Hulíně, Zdounkách, Kyselovicích i Ludslavicích. V neděli přidaly další, tentokrát drtivou výhru s Mrlínkem.

„Bohužel máme spoustu zraněných a obrana se nám úplně rozpadla. Dnes nastoupili dorostenci a ze základu téměř nikdo. Porážka je pro nás krutá, ale za daného stavu jsme tentokrát na lepší výsledek asi nemohli pomýšlet,“ přiznal´vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.

„Dnes jsem spokojený. Brzy jsme dali gól a z kluků spadla nervozita. Hráči předváděli kombinační a rychlou hru. S přibývajícími brankami ztráceli domácí chuť do hry. Škoda, že jsme takový výkon nedokázali předvést v některých zbytečně ztracených zápasech,“ připomenul trenér Martinic Ladislav Fischer.

Branky: 2. a 73. Kundera, 26. a 31. Číhal, 16. Hošťálek, 43. Šiška, 63. V. Křižka. Rozhodčí: Zavadil. Diváci: 150.

Mrlínek: Pořízka – Kocfelda, Zapletal (73. Solař), Zicháček, Šenovský (48. Heryán), D. Horák, L. Podzemný, Rybka, J. Horák, Holec (58. Adámek), Dostál.

Martinice: Janoš – V. Křižka, Kundera, Číhal, Kutra (53. Pavelka), Daněk, Hošťálek (46. Zaoral), Klhůfek, Šiška, Gazdoš (56. Doležel), Pospíšil.

Němčice – Zdounky 1:3 (1:1)

Oba týmy by na končící se sezonu nejraději zapomněly. Jak v Němčicích, tak ve Zdounkách, se kluby potýkaly s velkou marodkou. Především Němčice měly na jaře velké problémy složit zdravou jedenáctku. Nováček ze Zdounek potřeboval k naprosté jistotě záchrany získat ještě tři body, a to se mu ve druhém poločase podařilo.

„Pokračujeme v našich špatných výkonech. Hráči se snažili v závěru strhnout vítězství na naši stranu, ale hosté nás z brejků dvakrát potrestali. Na jaře nám nic nevychází a jsme rádi, že sezona už končí,“ řekl předseda Němčic Michal Štěpánek.

„Jsme spokojeni s vítězstvím i záchranou. Nastoupili jsme v kombinované sestavě, a přesto jsme dokázali vyhrát. Domácí měli výškovou převahu, tak se snažili nakopávat dlouhé míče. S jejich hrou jsme si celkem lehce poradili,“ pochvaloval si trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Branky: 34. Pospíšilík – 27. a 88. Navrátil, 75. Šprňa. Rozhodčí: Peška. Diváci: 80.

Němčice: Glozyga – Sklenář, Cejpek, P. Procházka, Niedermertl, Pospíšilík, Holý, T. Darebníček, R. Darebníček, Urban, Zaoral (Skřivánek, Lochman).

Zdounky: Rampas – Škvarlo, Pektor, L. Buša, Navrátil, Přibyl, Pospíšil, Malát, Šprňa, P. Buša, Malát (Silný, Zlámal).

Ludslavice – Chvalčov 3:4 (2:2)

Domácí tým musel naplno bodovat a věřit, že největší konkurent v boji o záchranu ze Záhlinic nezvítězí. Při vyrovnané vzájemné bilanci hovoří ve prospěch Záhlinic jasně lepší celkové skore. Největším problémem domácích je obrana, která inkasovala už 81 branek. Chvalčov neměl už potřebnou motivaci, ale před týdnem zdolal zachraňující se Záhlinice a s dorostenci v sestavě vyhrál i v Ludslavicích.

„Ztratili jsme už i teoretickou šanci. V prvním poločase jsme ještě drželi s hosty krok. Po změně stran jsme dvakrát inkasovali a hráči začali fyzicky odpadat. Snížení přišlo až v závěru,“ povzdechl si trenér Ludslavic Zdeněk Nevřala.

„K utkání jsme nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy. Šanci tak dostali čtyři dorostenci. Myslím si, že zahráli velmi dobře a svým výkonem mě překvapili. Domácí byli od začátku slabším týmem, který jen snižoval náš náskok. Myslím si, že za větší bojovnost a odvahu jsme si vítězství zasloužili. Je mi líto Ludslavic, ale byly nejslabším týmem, kde jsme hráli,“ zdůraznil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Branky: 18. Heryán, 25. Valčík, 70. Konečný – 12. (pen.) J. Chlápek, 14. Zmeškal, 50. Spiegl, 67. L. Jakubec. Rozhodčí: Novák. Diváci: 100.

Ludslavice: Caletka – Konečný, J. Herodes, Švach, Vlček, Dlabaja, R. Skotek, Valčík, Hubáček, Heryán, Křižan (J. Skotek, Lahola).

Chvalčov: T. Jakubec – Kubaník, Zmeškal, Skála, J. Chlápek, Vaněk, Spiegl, Balvín, Talach, Kopeček, L. Jakubec (Ordáň, Maniš).

Záhlinice – Kyselovice 1:2 (0:1)

Další zápas o bytí a nebytí v okresním přeboru. Domácí museli naplno bodovat a věřit, že sestup z I. B třídy nepostihne Rusavu. Kyselovice měly být soupeřem, se kterým se dají získat tři body, i když vzájemná bilance byla poměrně vyrovnaná. Nakonec skončil zápas překvapivým vítězstvím Kyselovic.

Do vedení se dostali hosté z brejkové situace. V závěru poločasu Záhlinice svého soupeře zatlačily a vytvořily si několik šancí. Brankář Molčík však vše zlikvidoval.

Ve druhém poločase vyrovnal po rohu Dosoudil. Domácí se snažili přidat vítězný gól, ale byli to hosté, kteří z brejku přidali druhou branku.

„K utkání jsme měli k dispozici jen jedenáct hráčů. Pět dalších je zraněných. Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase se hosté jenom bránili. My jsme útočili do plných, ale jen po šestnáctku. Podařilo se nám nakonec vyrovnat, ale pět minut před koncem jsme inkasovali po akci, která zaváněla ofsajdem,“ poznamenal hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

„Na to, že se domácí zachraňují, tak dnešnímu zápasu dali málo. My jsme sice nebyli také nijak dobří, protože už nemáme o co hrát, ale přesto jsme si odvezli tři body,“ řekl hrající trenér hostů Vít Říkovský.

Branky: 78. Dosoudil – 39. Krčma, 85. Novotný. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 80.

Záhlinice: Pospíšil – Vysloužil, Hrouza, Berkovec, Droběna, Šustr, Lochman, Dosoudil, Paštěka, Kratochvíl, Veselý.

Kyselovice: Molčík – R. Němec, Křepelka, V. Říkovský, M. Němec, Seibert, Zádrapa, Přikryl, F. Kroupa, Novotný, Krčma (M. Říkovský, Jančík).