Vsetín připravil Brodu první porážku, Hulín remizoval s Přerovem

Fotbalisté Uherského brodu utržili v dlouhé zimní přípravě první porážku. Svěřenci trenéra Martina Ondy nestačili na divizní Vsetín, kterému na Lapači podlehli 0:1. Sobotní mrazivý duel rozhodl Hořelica.

5.3.2018

Fotbalisté Strání zvítězili ve Veselí nad Moravou 1:0. V sestavě hostů nastoupili i obě zahraniční akvizice, Afričané Abdallah Juma (na snímku) s Pentecostem ObichienouFoto: wwww.fcstrani.cz

„Byl to bojovný zápas. První poločas se odehrál hlavně mezi oběma šestnáctkami. Nebylo k vidění mnoho šancí. Po přestávce jsme byli nebezpečnějším celkem a měli i více šancí. Jednu jsme proměnili a zaslouženě jsme vyhráli. Generálku sehrajeme na domácí umělce proti Valašské Polance,“ uvedl na klubovém webu kouč Vsetína Miroslav Mičega.

Jediná branka padla i na umělé trávě ve Veselí nad Moravou. Fotbalisté Strání na hřišti účastníka jihomoravského krajského přeboru zvítězilo gólem Ondřeje Čaňa. V sestavě hostů nastoupili i obě zahraniční akvizice, Afričané Abdallah Juma s Pentecostem Obichienou.

Žádný gól o víkendu nedali hráči Brumova ani Slavičína. Zatímco Elseremo prohrálo s Novou Dubnicí 0:4, rival podlehl slovenskému celku Lednické Rovne 0:3.

„Dobře jsme hráli možná deset, patnáct minut, ale potom jsme začali ztrácet jednoduché balony. Byli jsme vysoko postavení a soupeř chodil do brejkových situací. My navíc špatně přepínali z ofenzivy do defenzivy a celá první půle skončila tím, že jsme dostali dvě branky. Ve druhém poločase to bylo nijaké, ale změnilo se to v šedesáté minutě, kdy přišli na hřiště mladí kluci. Od té doby jsem byl paradoxně spokojený, i když jsem z toho měl obavy, když tam budou všichni mladí. Nicméně dokázali, že se s nimi musí počítat a zahráli lépe než zkušená sestava z prvního poločasu. Svým výkonem mi příjemně zamotali hlavu,“ popsal na klubovém webu průběh zápasu proti slovenskému celku a vyzdvihl výkon mladých nadějí trenér Slavičína Pavel Prešnajder.

Otrokovická Viktorka zakončila herní soustředění na Kypru výhrou 3:1 nad Arisem Limassolem.

Fotbalisté Hulína v nepříjemném mrazivém počasí pouze remizovali s Přerovem 2:2. Spartak zvládl vstup do zápasu, soupeře z krajského přeboru jasně přehrával, dokázal dokonce vstřelit úvodní branku Michalem Minářem. Další góly ale v první půli nepřidal.

Přerov těžil především z rychlého přechodu do útoku a tím také dokázal zatápět hulínské obraně. Pěknou střelu hostí z dvaceti metrů z pod břevna vyškrábl pohotový brankář Unger. Ten však nedokázal zastavit jeden z brejků hostí, kteří několika dobře načasovanými přihrávkami vpadli do naší otevřené obrany a tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhali.

Druhá půle přinesla obdobnou podívanou, všichni aktéři okolo hřiště bojovali s mrazem a i to se asi podepsalo na zápalu aktérů do hry. Hosté šli poté dokonce do vedení 1:2. V závěrečné desetiminutovce nicméně Spartak Přerov zatlačil před branku a po jedné ze skrumáží srovnal skóre Václav Ondřejka.

Kroměříž odcestovala na Slovensko do Dubnice bez několika hráčů, a tak si museli trenéři vypomoct dorostenci. Samotný výkon Hanáků nebyl špatný, měli herní převahu, ale vyhořeli na neproměňování šancí. Když už se jim dvakrát podařilo skórovat, tak branky nebyly uznány. Domácí ze dvou šancí jednu proměnili a tím si připsali nejtěsnější výhru.

Přípravný fotbal

MFK Dubnica – Kroměříž 1:0 (0:0)
SK Spartak Hulín – 1.FC Viktoria Přerov 2:2 (1:1), branky Hulína_ Minář, Ondřejka
Uherský Brod – Vsetín 0:1 (0:0), Patrik Hořelica.
V. Otrokovice – Aris Limassol 3:1, Jurča, Mlýnek, Pěnička.
FC Veselí nad Moravou – Strání 0:1 (0:0), O. Čaňo.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Holešov, - Náplň práce: nakládka a vykládka zboží, manipulace se zbožím na paletách ve skladě pomocí vysokozdvižných vozíků, vychystávání a kompletace dodávek dle dodacích listů, zboží znalectví, - vyučení/SŠ vzdělání, podmínkou je praxe s prací s vysokozdvižným vozíkem, - doba určitá s možností prodloužení, - Benefity - stravování ve firmě, příspěvek zaměstnavatele na penz. pojištění, zvýhodněná nabídka na rekreační pobyty pro zaměstnance, zaměstnanecké balíčky zboží za zvýhodněnou cenu, odměna k životnímu jubileu, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (7:00 - 15:00 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: vera.matelova@bmplus.cz. Pracoviště: Bm plus, spol. s r.o., Palackého, č.p. 501, 769 01 Holešov. Informace: Michal Matela, +420 737 509 406.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 11 740 Kč

Asistenti učitelů Asistent(ka) pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11740 kč, mzda max. 16530 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Roštín, - SŠ vzdělání pedagogického směru podmínkou, vhodné i pro absolventy, - zkrácený úvazek 30 hodin týdně, platová tř. 7, výpočet měsíční hrubé mzdy bude upraven podle počtu let započitatelné praxe, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, - kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 - 15:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: zsrostin@seznam.cz. Pracoviště: Základní škola roštín, okres kroměříž, 768 03 Roštín. Informace: Jaroslava Plachá, +420 731 508 171.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 15 000 Kč

Pěstitelé smíšených plodin operátor/ka do výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Postoupky, - orba, setí, okopávky, předsklizňová příprava, sklizeň, posklizňové činnosti, mlazení zeleně a jiné podobné činnosti, - vzdělání není rozhodující, praxe v zahradnictví, ŘP sk. B a C, zdravotní způsobilost, fyzicky náročná práce, PD: (Po - Pá) 7:00 - 15:30 hod. případně dle potřeby, - kontakt osobně na pracovišti Po-Pá (8:00 - 9:00 hod.), kontakt telefonicky Po-Pá (7:00 - 15:30 hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: zahradnictvi.kasik@email.cz. Pracoviště: Jiří kašík, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Jiří Kašík, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník / servírka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Zlobice, - vzdělání nižší střední odborné, praxe v oboru výhodou, - mzda 18.000 Kč + odměny, střídání krátký/dlouhý týden, PD Po-Ne 11:00-22:00 hod., - kontakt osobně na pracovišti (vchod z Riegrova náměstí 122, 76701 Kroměříž) pouze každou středu (9:00 - 12:00 hod.) nebo kontakt telefonicky Po - Pá (8:00 - 16:00hod.), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: goneza@seznam.cz. Pracoviště: Goneza, s.r.o. - restaurace zlobice, 768 31 Zlobice. Informace: Jana Mrázková, +420 775 740 014.

Děvčata ze ZŠ Zámoraví se stala mistryněmi republiky ve vybíjené pro rok 2018.