Třetí nejlepší tým na hřištích soupeřů si z Olomouce přivezl už páté vítězství venku v této sezoně. První poločas byl vyrovnaný. Oba týmy si vytvořily po jedné šanci, skore se však do přestávky nezměnilo.

V úvodu druhého poločasu domácí Hanáky přitlačili na jejich polovinu. Hosté však v 61. minutě gólově využili jednu z brejkových situací. Svou premiérovou trefu si připsal v dresu Hanácké Slavie Karakačanov.

V poslední půlhodině se bojovalo především ve středu hřiště. Domácí zahrávali řadu standardních situací, ale obrana Kroměříže si s nimi poradila. Vítězství mohl pojistit Dobeš, jenže ani jednou ze dvou příležitostí neskoroval.

„Bylo to bojovné a kvalitní utkání. Největší hrozbou byly pro nás standardní situace hostů, kterých měli opravdu hodně. Vše jsme dokázali vyřešit. Jsem rád, že jsme po dvou remízách na jaře poprvé naplno bodovali. Odrazili jsme se tak od středu tabulky a přibližujeme se nejlepším,“ pochvaloval si kouč Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

OLOMOUC B – HS KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)

Branka: 61. Karakačanov.

Kroměříž: Vogl – Klimek, Nakládal, Dočkal, Kovařík, Gropl, Mazouch, Dobeš, Hromek, Kutňák (45. Karakačanov), Janča (75. Veselý). Trenér Jindřich Lehkoživ.