„Víceméně se specializuji na hlavičky. Nežongluji nohama, jen málo, protože to dělá vesměs každý. Hlavou je to obtížné, musí se pracovat krkem,“ prozradil Deníku sedmapadesátiletý žonglér.

Už odmalička prý byl technický typ na hřišti, jako šestiletý udělal sto padesát hlaviček. „Profesionálně se tomu věnuji patnáct let. Dokud mi slouží zdraví, tak bych chtěl ještě bavit lidi,“ dodal Charalambos, který má na kontě už dvacátý zápis v knize světových rekordů.

„Ten poslední se mi povedl loni v listopadu. Většina z nich je za žonglování nebo třeba běh s míčem na padesát metrů za jedenáct vteřin. Některé jsou těžce vybojované,“ pochlubil se žonglér.

Kromě něj se na hřišti předvedli i oslavující Sokolové. Tělovýchovnou jednotu v Třeběticích tvoří převážně mládež.

Děti nemají čas na hlouposti

„Máme osmdesát dva členů. Sokol se stará o smysluplné využití volného času dětí. Když se rozhlédnete, nikde v obci není vesměs nic pomalovaného.

Děti se těší do tělocvičny, na hřiště či na kurt, nemají čas na hlouposti,“ upozornil starosta Sokola Vlastimil Tupý, který je zároveň nejstarším členem sdružení.

Uplynulých devadesát let v historii jednoty hodnotí pozitivně.

„Tehdy v době vzniku byla jiná doba, nadšení bylo obrovské, stejně jako v životě. Dneska mají děti hodně zájmů a rozptylují se. Těžko srovnávat, byla úspěšná i špatná léta,“ uzavřel Tupý