Na hřišti třetích Kyselovic se představí třetí Rusava. Prusinovice, které venku nevyhrály už dvanáct zápasů v řadě, nastoupí v Morkovicích proti místní rezervě. Předposlední Mrlínek bude hostit Holešov B. Rezervní tým Holešova je venku téměř bezzubý. Z posledních třiceti zápasů vyhrál jen jednou.

MORKOVICE B (8) – PRUSINOVICE (12)

Osmé Morkovice B doma změří síly s Prusinovicemi. Zatímco domácí by chtěli odčinit porážku od Kyselovic, tak hráči z Prusinovic by rádi ukončili dvanáct zápasů trvající sérii na hřištích soupeřů bez vítězství. „Další ztráty už si nemůžeme dovolit. Na čelo už ztrácíme deset bodů, což je celkem dost. Věřím, že to bude vidět od samého začátku utkání na každém souboji o míč, do zápasu musíme jít s maximálním nasazením a soustředěním,“ prohlásil vedoucí mužstva domácích Jiří Řezáč.

Ani s Prusinovicemi, jež v tabulce figurují na dvanáctém místě, to nebudou mít domácí vůbec snadné.

„I když rezerva Morkovic momentálně zaostává za svými loňskými výsledky, tak je to pořád kvalitní soupeř. To znamená, že nás čeká těžký zápas. Letos jsme hráli venku už čtyřikrát a vždy jsme inkasovali nejméně tři góly. Konečně budeme chtít přivézt body,“ přeje si trenér Prusinovic Viktor Vinklárek.

Vzájemná bilance: 0 – 2 – 0, 4:4

Série: Prusinovice venku 12× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

RATAJE (14) – SLAVKOV P. H. (7)

O nápravu katastrofálního vstupu do sezóny se budou snažit domácí fotbalisté v utkání 8. kola okresního přeboru se Slavkovem pod Hostýnem. Prvních sedm kol a pět proher. Tak špatnou bilanci mají Rataje. Tým od začátku sezóny provázejí zranění, a tak musí trenér i nadále řešit problémy se sestavou.

„Bohužel zdravotní stav hráčů není pořád dobrý. Chybí nám tři hráči základní sestavy. V sobotu nás čeká velmi nepříjemný soupeř a nečeká nás nic jednoduchého. Poslední zápasy nás dostaly pod tlak, ale věřím, že s pomocí fanoušků utkání zvládneme,“ řekl trenér Rataj Radek Skipala.

Sedmý Slavkov p. H. má zatím vyrovnanou bilanci. Tři zápasy vyhrál, stejný počet prohrál a jednou remizoval. V minulém kole doma porazil Prusinovice.

„Je to fráze, ale do Rataj jedeme neprohrát. Přesto, že nás nečeká příjemný soupeř. Domácí stále ještě nevyhráli a rozhodně budou chtít sérii neúspěchů co nejrychleji ukončit. Nesmíme soupeře podcenit,“ prozradil předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 7:6

Série: Rataje 9× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

NĚMČICE (5) – STŘÍLKY (11)

V neděli na sebe narazí týmy Němčic a Střílek. Lépe na tom jsou domácí, jimž patří páté místo. To hosté jsou až jedenáctí. Oba týmy však dělí jenom jeden bod. Němčice v minulém kole hladce prohrály v Roštění 1:5. Své renomé si rozhodně budou chtít napravit. Nyní mohou navázat na předchozí dva vítězné domácí duely a omluvit se svým fanouškům za poslední vystoupení.

„Střílky mají motivaci se ze spodku tabulky co nejrychleji dostat. U nás je to stejné, neboť jsme v posledním zápase s Roštěním zaváhali. Musíme se vrátit k naší hře, a pokud odvedeme takový výkon jako v domácím zápase s Holešovem B, tak věřím, že vyhrajeme,“ uvedl kouč domácích Michal Štěpánek.

Střílky v uplynulém kole doma přehrály Rataje a připsaly si všechny tři body po výhře 5:0.

„Vůbec nevím, jak Němčice hrají a kdo za ně vlastně nastupuje. Sleduji jen výsledky a především výhra Němčic nad Rusavou musí být pro nás varováním. Tabulka je hodně vyrovnaná a proto potřebujeme bodovat. Hrajeme jako na houpačce. Buď vysoko vyhrajeme, nebo prohrajeme. Proto bych chtěl, abychom výkony stabilizovali,“ prohlásil trenér Střílek Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Tip Deníku: 1

RAJNOCHOVICE (10) – ROŠTĚNÍ (4)

V Rajnochovicích přivítají domácí hráči Roštění. Rajnochovice vstoupily do nového ročníku dobře. V prvních třech kolech dvakrát vyhrály a zdálo se, že tým ze severu bude letos opět ozdobou okresního přeboru. Dobře šlapající stroj trenéra Cicvariče se však poté zadrhl a jen jedna výhra z posledních čtyř zápasů znamená pro klub alarmující zprávu.

„Doufám, že se odrazíme od našeho posledního vítězství. Už konečně dáváme branky a málo jich inkasujeme. V Roštění hrají borci, kteří mají za sebou starty ve vyšších soutěžích, proto se na ně musíme dobře připravit,“ řekl domácí trenér Marko Cicvarič.

Roštění se po sedmi kolech díky třem výhrám a jedné remíze vyhřívají na čtvrtém místě tabulky.

„Po výhře s Prusinovicemi bychom chtěli opět bodovat. Rajnochovice jsou však v domácím prostředí silné. To dokazovaly už v loňské sezoně. Bude to pro nás náročné utkání. Střed tabulky je nabitý. Rozhodne, jak se hráči vyrovnají s důraznou hrou. Myslím si, že to bude zajímavý zápas,“ uvedl předseda Roštění René Pagáč.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 1, 2:5

Tip Deníku: 2

MRLÍNEK (13) – HOLEŠOV B (9)

Tentokrát přivítá nováček na svém hřišti loni ještě účastníka I. B třídy.

Mrlínek v posledním domácím zápase s Holešovem B prohrál před pěti lety 0:3, v tom samém ročníku se loučil s I. B třídou. Po postupu mezi okresní elitu by Mrlínek v soutěži rád vydržel určitě více než jednu sezónu. Že to však nováček nikdy nemá lehké, poznávají hráči Mrlínku hned v úvodu sezóny. Ze sedmi utkání prohráli šestkrát, naposledy v Žeranovicích.

„Máme za sebou sérii zápasů s mužstvy, která aspirují na postup a ve kterých jsme na body nedosáhli. V některých duelech jsme však odehráli vyrovnanou partii. Já doufám, že Holešov B by měl být hratelným soupeřem, se kterým máme možnost body konečně získat,“ podotkl trenér domácích Martin Mikulík.

Hosté si musí připadat jako na houpačce. V nevyrovnaných výkonech pokračují již od minulé sezóny. Rezerva Holešova dokáže porazit kohokoliv, stejně tak ale dokáže body komukoliv darovat. V prvních kolech Holešov B doma vyhrával a venku prohrával. Porážka však přišla poprvé i doma, když v minulém kole prohrál Holešov B s Rajnochovicemi. V posledních třiceti zápasech na hřištích soupeřů vyhrál Holešov B jen jednou.

„Tak to bude pokračovat pořád. Pokud nebudeme bodovat, můžeme být brzy na sestupových příčkách. Mužstvo netrénuje a sestavu dávám horko těžko dohromady až těsně před zápasem. O nějaké taktice se nedá vůbec mluvit, protože pokaždé nastupujeme s jinými hráči,“ dodal trenér Holešova B Milan Dvorník.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 5, 6:22

Série: Mrlínek 4× prohrál. Holešov B venku 4× prohrál.

Tip Deníku: 2

SKAŠTICE (6) – ŽERANOVICE (1)

Divácky atraktivní souboj mezi Skašticemi a Žeranovicemi je na programu osmého kola české okresní soutěže. Zatímco Žeranovice vládnou soutěži, tak domácí Skaštice klesly do středu tabulky.

V minulém kole odjely Skaštice z Rusavy s debaklem 1:8. Nyní čeká domácí těžký oříšek, narazí na lídra tabulky. Doma proti Žeranovicím nemají co ztratit, mohou jen překvapit.

„Žeranovice jsou velkým favoritem, od začátku sezony hrají ve velké pohodě. Mají velkou kvalitu na každém postu. Nemáme co ztratit, můžeme pouze překvapit. Příchodem Davida Klimka se defenziva Žeranovic hodně zkvalitnila. V útoku mají zase Karla Klimka,“ říká trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Žeranovice v okresním přeboru doslova válí. Válcují jednoho soupeře za druhým. Sedm zápasů, šest výher a jedna remíza, to je téměř stoprocentní bodová úspěšnost hráčů ze Žeranovic. Nyní míří do Skaštic pokusit se připsat svůj osmý zápas v řadě bez prohry.

„Doufám, že ve Skašticích potvrdíme, že jsme momentálně v lepší formě. Pojedeme tam s cílem zvítězit,“ prohlásil kouč Žeranovic Karel Klimek, který je teď v zajímavé situaci. Jeho bratr a zároveň spoluhráč se stal v týdnu asistent v Hanácké Slavii Kroměříž. Otázkou je kdo tedy bude stavět sestavu a připravovat taktiku?

„Zatím mně do toho ještě nemluví (smích). Zatím to dělám jenom já. Má se ode mě ještě pořád co učit, i když má pořád nějaké připomínky. Já si do toho však mluvit nenechám. Pohled na tabulky soutěží je jasnou odpovědí. Žeranovice jsou první, zatímco Kroměříž poslední,“ dodal dobře naladěný kouč Žeranovic.

Vzájemná bilance: 4 – 3 – 5, 37:40

Série: Žeranovice 7× neprohrály.

Tip Deníku: 2

KYSELOVICE (2) – RUSAVA (3)

Fotbalisty Kyselovic čeká šlágr osmého kola. Doma vyzvou druhou Rusavu. Oba týmy se momentálně nachází ve skvělé formě.

„Čeká nás jeden z domácích vrcholů sezony. Rusava má formu už od začátku soutěže a pravidelně prokazuje velkou kvalitu. Máme ze soupeře respekt, ale doufám, že mu nedáme nic zadarmo. Myslím si, že výkonnost obou týmů je podobná a já bych tentokrát bral i bod,“ řekl trenér domácích Vít Říkovský.

„Bude to první velká zkouška. Těšíme se na to, jakým způsobem se dokážeme vyrovnat a poprat s takto kvalitním soupeřem. Nejedeme do Kyselovic předem poraženi, po těch několika solidních výsledcích cítíme, že nejsme úplně bez šance,“ popsal šance svých svěřenců rusavský kouč Jan Uruba.

Pikantnost souboje zvyšuje ještě fakt, že domácí hráč Marek Jančík a trenér hostů Jan Uruba hrají společně v jedné kapele Čuňaski. Bude slavit kytarista Jančík nebo bubeník Uruba?

„Doufám, že bicí budou údernější, protože drží rytmus,“ dodal s úsměvem bubeník a především trenér Rusavy Jan Uruba.

Vzájemná bilance: 1 – 1 – 0, 4:3

Série: Kyselovice doma 14× neprohrály.

Tip Deníku: 1

Střelci

10 – Klimek Karel (Žeranovice) a Zapletal Radek (Roštění)

8 – Chorý Martin (Skaštice)

7 – Topič Tomáš (Rajnochovice) a Zelený David (Rusava)

6 – Hubík Martin (Žeranovice), Pavelka Jan (Rusava), Pumprla Roman (Roštění) a Plhal Pavel (Žeranovice)

5 – Posolda Petr (Střílky), Přikryl Ondřej (Kyselovice) a Roubalík Milan (Holešov B)

Žluté karty

7 – Pospíšilík Radek (Němčice)

5 – Veselý Ondřej (Rataje)

4 – Vaculík Lukáš (Rusava)

3 – Zapletal Radek (Roštění), Pumprla Roman (Roštění), Posolda Petr (Střílky), Holý David (Němčice), Vaculík Michal (Rusava), Pavlica Jiří (Slavkov p. H.), Darebník Martin (Prusinovice), Michálek Lukáš (Rataje), Tureček Tomáš (Rajnochovice), Němec Richard (Kyselovice), Vadel Lukáš (Rajnochovice), Zápařka Radim (Morkovice B) a Doležal Petr (Rajnochovice)

Vyloučení

Zaoral Pavel (Němčice), Stančík Radovan (Skaštice), Sehnal Miroslav (Skaštice) a Jemelka Aleš (Slavkov p. H.)

Brankáři s čistým kontem

3 – Palát Marcel (Rusava)

2 – Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

1 – Nevřala Michal (Roštění), Pospíšil Pavel (Holešov B), Dokoupil Marek (Žeranovice), Stuchlík Aleš (Střílky), Láník Radek (Němčice) a Hubík Martin (Žeranovice)

Minutová neprůstřelnost

236 minut (aktuální série – 30) – Palát Marcel (Rusava)

193 (13) – Dokoupil Marek (Žeranovice)

184 (8) – Nevřala Michal (Roštění)

163 (70) – Pospíšil Pavel (Holešov B)

137 (16) – Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

134 (0) – Vymětal Lukáš (Němčice)

131 (116) – Stuchlík Aleš (Střílky)

128 (0) – Vrba Marek (Morkovice B)

123 (5) – Láník Radek (Němčice)

117 (117) – Hubík Martin (Žeranovice)

Nejvíc utkání v okresním přeboru od r. 2002

203 – Sklenář Daniel (Prusinovice)

199 – Zmeškal Roman (Chvalčov)

197 – Nevřala Radek (Prusinovice)

191 – Bartošek Josef (Prusinovice)

187 – Darebníček Tomáš (Němčice)

183 – Barot Alois (Prusinovice)

179 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

176 – Štěpánek Michal (Němčice)

174 – Lochman Filip (Záhlinice/Němčice)

171 – Šiška David (Prusinovice)