V dalších pěti vzájemných zápasech získal jenom bod. Program kola odstartuje duel desátého Slavkova p. H. s pátými Němčicemi.

SLAVKOV P. H. (10) – NĚMČICE (5)

Na programu jedenáctého kola okresního přeboru fotbalistů bude už dnes souboj Slavkova p. H. s Němčicemi. Němčice ve Slavkově vyhrály naposledy téměř přesně před sedmi lety. Domácí tým figuruje v tabulce na desátém místě a v případě plného bodového zisku se může posunout do horní poloviny tabulky.

„Němčice mají náš respekt a především ofenziva má velkou kvalitu. V minulém kole jsme prohráli ve Skašticích a já doufám, že tento výsledek mohu nazvat jen drobným klopýtnutím. Doma nechceme zaváhat,“ řekl chytající předseda Slavkova Karel Mikulčák.

„Máme motivaci neúspěšnou sérii přerušit. Hlavně chceme navázat na poslední výkony venku. Slavkov měl špatný začátek, ale teď se trošku zvedl. Doufám, že potvrdíme naše poslední výkony a hlavně, že nastoupíme v nejsilnějším složení,“ pronesl trenér pátého týmu tabulky Michal Štěpánek.

V předchozích čtyřech vzájemných zápasech Slavkov neprohrál. Němčice zaznamenaly poslední výhru před šesti lety.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 2, 18:9

Tip Deníku: 1

MORKOVICE B (6) – SKAŠTICE (1)

Jak Morkovice B, tak Skaštice musí vyhrát, pokud se nechtějí vzdát myšlenek na postup do I. B třídy. Takže od zápasu se dá očekávat útočný a snad i pohledný fotbal.

Skaštice budou chtít navázat na poslední dva zápasy, ze kterých získaly šest bodů a jak Slavkovu, tak i Žeranovicím vstřelily po čtyřech gólech.

„Rezerva Morkovic má svojí kvalitu a v tabulce je nahoře zaslouženě, bude to nepříjemný soupeř. S menším hřištěm a umělým povrchem se určitě dokážeme vyrovnat. Domácí jsou remízovým králem a předpokládám, že sestavu doplní o hráče A týmu. Očekávám kvalitní utkání s lepším koncem pro nás,“ prohlásil skaštický kouč Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: Kluby se od roku 2000 zatím nestřetly.

Série: Morkovice B 5× neprohrály.

Tip Deníku: 2

ZÁHLINICE (13) – ŽERANOVICE (7)

Zatímco domácí by se rádi odlepili ode dna tabulky, tak hosté by se sestupovým pozicím naopak rádi vyhnuli. Pokud nechtějí hráči Záhlinic strávit zimní přestávku na sestupové příčce, tak musí v domácím prostředí zdolat Žeranovice.

„Čeká nás hodně nepříjemný soupeř směrem dopředu. Klimek a Zakopal to je velká síla. Na druhou stranu si myslím, že jsou hosté zranitelní v obraně. Venku to Žeranovicím moc nejde, to by mohla být naše šance. Pokud nevyhrajeme, tak to bude hodně špatné, protože v příštím kole jedeme do Morkovic a končíme doma s prvními Skašticemi,“ řekl domácí trenér Ladislav Paštěka.

Žeranovičtí jsou po remíze s rezervou Morkovic na sedmém místě a v případě neúspěchu se mohou přiblížit sestupovým příčkám.

„Záhlinice jsou v tabulce předposlední, ale fotbalově na tom tak zle nejsou. Mají zkušené mužstvo a v domácím prostředí umí protivníka přitlačit. My ale chceme využít naše přednosti a zůstat ve středu tabulky, což znamená neprohrát. Záhlinice jsou vždy nepříjemným soupeřem a naše vzájemné zápasy bývají hodně vyrovnané. Doufám, že se se zápasem porveme a nedovolíme nějaké zbytečné komplikace,“ prohlásil hostující trenér Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 3, 11:13

Série: Záhlinice 14× nevyhrály. Žeranovice venku 6× nevyhrály.

Tip Deníku: 0

TUČAPY (14) – RATAJE (3)

Poslední Tučapy doma hostí Rataje nabuzené vítězstvím nad Záhlinicemi. Domácí mají v neděli jasný plán. Ten zní: opustit čtrnáctou příčku. Tučapy mají na kontě jen čtyři body, ale tři z nich získaly v předchozích pěti zápasech. Doma musí uspět proti Ratajím, pokud nechtějí strávit zimní přestávku v místech ohrožených pádem do III. třídy.

„O Ratajích toho moc nevíme, ale pokud se podíváme na jejich postavení v tabulce, tak není těžké si uvědomit, co nás čeká. Našim přáním jsou samozřejmě tři body, ale já už to snad ani nahlas nemůžu vyslovit. Jednou to však už musí přijít, a proč by to nemohlo být v tomto utkání. Trošku nás vytočil svým prohlášením do médií trenér Kostelce pan Polášek. Soupeře rádi v Tučapech přivítáme a určitě se nemusí bát, i když jsme agresivní a brutální mužstvo, jak prohlásil trenér Kostelce,“ řekl domácí trenér Jiří Ševčík.

Fotbalistům Rataj v tabulce patří po odehraných deseti kolech okresního přeboru třetí příčka, takže v klubu nováčka soutěže může panovat spokojenost.

„Je to pro nás poslední podzimní utkání na hřišti soupeře, do kterého půjdeme v roli favorita. Tuto roli však nemám rád. Doufám, že vyhrajeme, i když nám chybí řada hráčů ze základní sestavy. Budou muset nastoupit někteří borci z rezervy. Zápasy v Tučapech si pamatuji ještě z dob, když jsem hrával za Viktorii Kroměříž a nehrávalo se nám tam dobře,“ dodal trenér hostů Michal Drobisz.

Vzájemná bilance: Kluby se od roku 2000 zatím nestřetly.

Tip Deníku: 2

ROŠTĚNÍ (12) – KOSTELEC U HOL. (4)

Čtvrtý Kostelec u Holešova se představí na hřišti v Roštění. Domácím se nedaří a s deseti body bojují o záchranu, aktuálně jsou dvanáctí. Hosté jsou na tom mnohem lépe a útočí na nejvyšší příčky.

Z posledních pěti zápasů však Kostelec vyhrál jen jednou a to není zrovna nejlepší bilance. Ví to i trenér hostů Miroslav Polášek, jenž by si proti Roštění přál vítězství.

„Naše bilance není v žádném případě dobrá. Očekávali jsme úplně něco jiného. Předpokládám, že zápas bude určitě vyrovnaný, protože domácí budou chtít ve své situaci bodovat. Nám se tradičně v Roštění daří, takže bychom snad vyhrát mohli. Domácí se však v poslední době posílili v obraně, s kterou mají největší problémy,“ připomněl trenér Polášek.

V posledním utkání domácí prohráli v Kyselovicích 2:4. Tři body by teď potřebovalo Roštění jak sůl. Domácí se totiž krčí na dvanáctém místě a to by aktuálně znamenalo sestup.

„Kostelec má velmi kvalitní a zkušený tým. Loni jsme tam vyhráli dvěma góly Grigara 2:1, ale stejným výsledkem jsme prohráli doma. Hosté mají velmi dobrou obranu, ale taky dávají málo gólů. Kluky poslední výsledky mrzí, ale věřím, že se dá mužstvo přes zimu dohromady. Naším úkolem bude zachránit okresní přebor. Předpokládám, že velké derby, jak už bývá zvykem, bude hodně vyhrocené. Favoritem je určitě Kostelec,“ říká asistent trenéra Roštění René Pagáč.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 3:3

Tip Deníku: 2

KYSELOVICE (8) – PRUSINOVICE (11)

Prolomit černou sérii posledních zápasů budou mít za úkol fotbalisté Prusinovic, kteří nastoupí na hřišti v Kyselovicích. Prusinovice v tabulce spadly do její druhé poloviny, může za to především posledních pět zápasů, ve kterých ani jednou nebodovaly naplno. „Nehrajeme teď podle mých představ. Atmosféra není dobrá a uklidnit ji může jen tříbodový zisk a dobrý výkon. Uvidíme, jestli si hráči mé výtky vezmou k srdci. S Kyselovicemi jsme hráli pohárové utkání, které bylo velmi vyrovnané a rozhodovaly až penalty,“ uvedl prusinovický trenér Viktor Vinklárek.

„Každá výhra v naší situaci se cení. Musíme se soustředit na zápasy s mužstvy, které jsou v tabulce kolem nás. To je i případ utkání s Prusinovicemi. Doufám, že budeme pokračovat v posledních slušných výkonech. Prusinovice se snaží hrát fotbal, což nám vyhovuje. Myslím si, že to bude dobré utkání a vyhraje ten šťastnější. Nesmíme udělat zbytečnou chybu,“ dodal trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 4 – 2 – 4, 20:16

Série: Prusinovice 5× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

RAJNOCHOVICE (2) – CHVALČOV (9)

Po odehraných deseti zápasech patří Chvalčovu až deváté místo s odstupem pouhých dvou bodů od sestupového pásma. Teď se hosté pokusí zaskočit velkého favorita.

„Čeká nás sice tým, který je na druhém místě, ale střetli jsme se už v zimní přípravě a utkání bylo vyrovnané. Myslím si, že do Rajnochovic nemusíme jet s přílišným respektem. Vítězství nad Prusinovicemi mužstvu hodně pomohlo. Kluci bojovali a dařila se jim konečně kombinace. Mužstvo se semklo. Každý bod získaný do konce podzimu je pro nás zlatý,“ uvedl trenér Chvalčova Zdeněk Trojek.

To Rajnochovičtí jsou ve velké euforii, kterou v posledních deseti letech ještě v okresním přeboru nezažili. Deset odehraných kol, z toho sedm výher, dvě remízy a jediná prohra. Proto jsou zaslouženě na druhém místě.

„Chvalčov znám, protože jsme s ním v zimě hráli přípravné utkání. Hosté mají dobré mužstvo a myslím si, že jejich výsledky tomu zatím neodpovídají. Bude to derby a já očekávám, že to bude pěkný, ale pro nás těžký zápas. My jsme s naším bodovým ziskem spokojení, takže můžeme hrát v klidu,“ řekl trenér domácích Jiří Malát.

Rajnochovice v předchozích pěti vzájemných zápasech s Chvalčovem ani jednou neprohrály. Chvalčov zvítězil naposledy před osmi lety.

Vzájemná bilance: 5 – 1 – 2, 18:13

Tip Deníku: 1