Na nejlépe bránící tým soutěže z Kostelce u Holešova čeká náročná zkouška v Morkovicích. O jednu z posledních šancí na záchranu si to rozdají Tučapy s Chvalčovem. Utkání Roštění – Němčice se předehrávalo včera a skončilo až po uzávěrce.

MORKOVICE B (6) – KOSTELEC U HOL. (3)

Souboj týmů z horní poloviny tabulky bude k vidění v Morkovicích. Domácí rezerva přivítá soupeře z Kostelce u Holešova.

Morkovice B doma prohrály jen dvakrát. S Němčicemi 1:2 a kontumačně se Slavkovem, i když na hřišti ho rozdrtily. V posledních patnácti kolech prohrály na hřišti jen s Kyselovicemi.

„Chceme výkony i výsledky vylepšit naši pozici a ne snížit hodnotu našeho snažení v posledních měsících. Máme teď však zdravotní problémy a tak se musím spoléhat na trenéra A týmu Janeckého, aby naši sestavu doplnil svými hráči. Věřím tomu, že kluci se budou chtít doma předvést a napravit si reputaci z Kyselovic, kde se nám vůbec nedařilo v ofenzivě. Chybělo nám ve hře větší nasazení. To se musí zlepšit,“ řekl domácí trenér Antonín Vymětal.

Kostelec se může pochlubit nejlepší defenzivou v soutěži. Ve dvaceti zápasech inkasoval dvacet branek. Pětkrát udržel čisté konto a jen ve dvou zápasech inkasoval víc než dva góly. V letošní sezóně však předvádí svěřenci Miroslava Poláška nevyrovnané výkony, což je bude zřejmě stát postup do I. B třídy. Do konce soutěže však zbývá ještě šest kol, a pokud v Morkovicích navážou na sérii tří vítězství, nemusí být ještě bez šance.

„V roli favorita půjdou z pochopitelných důvodů na hřiště domácí. Mohou využívat služeb hráčů krajského přeboru. Abychom vyhráli v Morkovicích, museli bychom podat heroický výkon. Uvidíme, koho Antonín Vymětal vybere z A týmu. Naší jedinou devízou může být kvalitní defenzivní činnost,“ uvedl trenér Kostelce Mirolav Polášek.

Vzájemná bilance: 0 – 1 – 0, 1:1

Tip Deníku: 2

RAJNOCHOVICE (4) – SKAŠTICE (2)

Hostující Skaštice hodlají v utkání 21. kola okresního přeboru pokračovat ve své stíhací jízdě za vedoucím Slavkovem. Nejbližší překážkou pro hosty bude tým Rajnochovic, který však v sedmi předchozích zápasech ani jednou nedokázali porazit.

Do konce soutěže ještě zbývá odehrát šest kol. Momentální ztráta Skaštic na lídra tabulky činí čtyři body. Cíl je tedy jasný. Pokud si Skaštice stále pohrávají s myšlenkou sebrat postupovou příčku Slavkovu, musí v Rajnochovicích vyhrát.

„Každý zápas je důležitý, nemůžeme se ohlížet na zaváhání soupeřů, ale pouze na svoje výsledky. Věřím, že se nám už konečně podaří vyhrát. Nic jiného ani nemůžu říct, protože v opačném případě bych byl špatný trenér. Doufám, že v Rajnochovicích překvapíme, přestože nám tento soupeř nevyhovuje. Každé série však jednou končí a já věřím, že nás úspěch v Rajnochovicích znovu nastartuje,“ uvedl trenér Skaštic Ivo Frýdl, jehož tým vyhrál naposledy 3. dubna v Tučapech.

Rajnochovice v předchozích dvou kolech prohrály na hřištích týmů bojujících o záchranu.

„Pokud chceme udržet kontakt s nejlepšími, měli bychom se Skašticemi zabodovat. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli. Ve Skašticích mají sice starší, ale pořád výborné a zkušené hráče. Musím se přiznat, že mě překvapilo, jak hosté vyklidili postupovou příčku. Předpokládal jsem, že i na jaře pojedou dál,“ tvrdí rajnochovický trenér Jiří Malát.

Vzájemná bilance: 4 – 3 – 0, 23:17

Série: Skaštice 5× nevyhrály.

Tip Deníku: 0

PRUSINOVICE (10) – SLAVKOV P. H. (1)

Fotbalisté Prusinovic doma přivítají nejlepší mužstvo odvetné části ze Slavkova, které se prodralo až na nejvyšší příčku. Hosté na jaře vyhráli všech sedm zápasů.

Slavkov musí vyhrát i v Prusinovicích, aby si udržel čtyřbodový odstup od nejbližších pronásledovatelů a byl tak blíže ke svému vysněnému cíli.

„Pokud naši hru okořeníme brankami stejně jako v posledních zápasech, zase to přinese úspěch. Zápas v Prusinovicích však rozhodně nebude jednoduchý. Bude se opakovat, ale znovu musím říct, že pokud chceme celkově uspět, tak musíme vyhrávat. Okresní přebor je však letos nejvyrovnanější soutěží jakou pamatuji. Skutečně první může prohrát s desátým, nebo desátý podlehne poslednímu. Rozhoduje momentální forma a síla mužstva,“ myslí si předseda Slavkova Karel Mikulčák.

Desáté Prusinovice vyhrály tři zápasy v řadě a poslední úspěchy dodaly domácím fotbalistům větší sebevědomí.

„Musím před klukama smeknout, jak v poslední době bojují. Naší výhodou by mohlo být, že Slavkov bude pod větším tlakem, protože hraje o postup a musí vyhrát. Bude to ofenzivní fotbal a to by nám mohlo vyhovovat. Šance vidím padesát na padesát. Utkání je pro mě speciální a hodně důležité, protože jsem za Slavkov několik let hrál. Určitě musím svým hráčům vypsat nějaké prémie, abychom se vytáhli a potvrdili naši aktuální formu,“ zdůraznil prusinovický trenér Viktor Vinklárek.

Vzájemná bilance: 3 – 3 – 9, 21:44

Série: Slavkov p. H. 10× neprohrál.

Tip Deníku: 1

TUČAPY (13) – CHVALČOV (12)

Bitvu o důležité body potřebné k záchraně v soutěži svedou dva týmy na sestupových pozicích. Do Tučap zavítá Chvalčov.

Oběma mužstvům přinese pouze výhra další reálnou šanci na záchranu do závěrečných bojů. Tučapy vstřelily v soutěži nejméně branek a to je jejich největší handicap.

„Všichni máme nyní velkou motivaci, abychom nejbližšího souseda v tabulce porazili. Podzimní vzájemný duel jsme měli jednoznačně vyhrát, protože jsme byli lepší. Tam jsme tu šanci však propásli. Momentálně se nám výsledkově nedaří, ale v neděli už to musíme prolomit. Pevně věřím tomu, že Chvalčov porazíme. Na nic jiného než na vítězství myslet nemůžeme a ani nechceme. Hlavně chceme divákům předvést nějaký pořádný fotbal,“ řekl asistent trenéra Tučap Jiří Ševčík.

O motivaci mají však postaráno také hráči Chvalčova, kteří mají stejně jako domácí nůž na krku. Se svým soupeřem však prohráli naposledy před více než osmi lety a v následujících osmi vzájemných duelech pětkrát vyhráli a třikrát remizovali.

„Očekávám velmi náročný zápas. Oba týmy jsou v podstatě ve stejné situaci a určitě to bude velký boj. Nedá se čekat, že by to bylo nějaké moc pohledné utkání. Pro nás je to zápas roku. Domácí mužstvo je důrazné a to naší technické hře nevyhovuje. Co nepůjde technicky, musíme vybojovat. Hráči musí na hřišti nechat srdce. Rozhodovat může nakonec víc štěstí. Doufám, že ho budeme mít víc my,“ dodal trenér hostů Zdeněk Trojek.

Podzimní duel ve Chvalčově skončil bez branek.

Vzájemná bilance: 2 – 3 – 6, 16:25

Série: Chvalčov venku 9× nevyhrál.

Tip Deníku: 1

ŽERANOVICE (7) – RATAJE (9)

Oba soupeři jsou v polovině tabulky. Žeranovicím patří sedmá příčka. Hosté z Rataj jsou aktuálně devátí. Tím však podobnost končí. Zatímco Žeranovice na jaře nasbíraly už deset bodů, u Rataj je to jinak.

Hosté po nevalném vstupu do jarní části soutěže, ve kterém nezvládli bodovat v úvodních třech zápasech, nasbírali zatím čtyři body. V jarní tabulce jsou nejhorší.

„Čeká nás teď další kvalitní soupeř, kterého v zimní přestávce posílil David Klimek. Bohužel se stále potýkáme s malou produktivitou v zakončení. Přesto bychom chtěli navázat na bodový zisk ze Skaštic. Pro nás je každý bod důležitý, protože nás dohánějí týmy, které jsou v tabulce za námi,“ řekl trenér hostů Jaroslav Matušinec.

„I když jsme už vlastně zachránění, tak chceme stále podávat takové výkony, abychom potěšili naše fanoušky. Pro nás může být výhodou, že se hostům momentálně nedaří. Doufám, že se na nás nechytnou,“ říká o nedělním soupeři trenér domácích Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:2

Série: Rataje venku 7× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

ZÁHLINICE (14) – KYSELOVICE (5)

Oba týmy nastoupí v odlišných pozicích. Zatímco domácí se ještě pokusí vykřesat svou naději na záchranu, tak hosté stále mohou pomýšlet na první příčku.

Záhlinice ztrácí na záchranářské příčky osm bodů. Do konce soutěže zbývá odehrát šest kol a jejich šance na setrvání v okresním přeboru se ztenčují. Ale trenér domácích ještě neskládá zbraně.

„I když je naše situace už kritická, nehodláme soutěž dohrát jen z povinnosti. To nepřichází v úvahu. Stále se hraje o 18 bodů a musíme bojovat. V žádném případě nesložíme zbraně, i když naše šance na záchranu je minimální. Nechceme zklamat naše diváky. Chceme jim po delší době předvést nějaký solidní výkon a potěšit je. Vzájemné zápasy s Kyselovicemi většinou rozhoduje jedna branka a myslím si, že to bude stejné i nyní,“ říká záhlinický kouč Ladislav Paštěka.

Kyselovice jedou do Záhlinic v roli jasného favorita. Pokud by Říkovského svěřenci v neděli zvítězili, tak by se přiblížili týmům na nejvyšších příčkách.

„Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce je naší povinností v utkání zvítězit. Se Záhlinicemi to však bývá vždycky těžké. Domácí ještě pořád mají teoretickou šanci na záchranu, i když tomu možná pořád věří míň a míň. Bude důležité, kdo dá první branku. Nám se paradoxně hraje lépe s týmy z horních pater tabulky,“ prohlásil trenér hostí Říkovský.

Vzájemná bilance: 3 – 3 – 5, 13:15

Tip Deníku: 2