Skupina A

PRAVČICE – MYSLOČOVICE B 3:1 (2:1)

Branky: Bernatík 2, Mikulášek – Zábojník. Rozhodčí: Rybka. Diváci: 20.

ŽALKOVICE B – LOUKOV 2:9 (2:5)

Od začátku nebylo o vítězi pochyb. Hosté již ve 12. minutě vedli 0:3, a to ještě stihli několik šancí zahodit. Poločas skončil 2:5, když hosté mírně v závěru polevili. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, skóre se zastavilo na 2:9.

„Dnes už to byla jiná káva než minulý týden. Ale pořád jsme zahodili dalších deset vyložených šancí, jenže vyčítejte takovému Kocmanovi, že zahodil čtyři tutovky, když dal v zápase pět branek,“ dodal s úsměvem trenér hostů Hovořák.

Branky: Petřík, Pala – Kocman 5, Bělík 2, Babič, Kundera. Diváci: 50.

Loukov: Švehlík – Fuksa, Olivík, Šmerda, John K., Bělík (78. Pospíšil), Kundera, Pumprla, Šenovský (65. Kuběna), Kocman, Babič (32. Janek).

KOSTELEC U HOL. B – SKAŠTICE B 6:1 (4:0)

Domácí chtěli vstřelit co nejrychleji uklidňující branku. O zakončení se snažil hlavně Martin Hradil, hned v 7. minutě se mu podařilo vstřelit úvodní branku a ve 26. minutě přidal druhou. Ve 40. minutě se obránce Ragoš vydal na výlet přes celé hřiště, obešel všechny hráče i brankáře a upravil na 3:0. Ještě do poločasu se potřetí trefil Martin Hradil.

Krátce po změně stran vstřelil pátý gól domácích Skládal, který si tak dal dárek ke svým padesátým narozeninám. Poté byla hra ve znamení nepřesných zakončení domácího i hostujícího týmu. Hosté se nakonec také dočkali gólu v 84. minutě, když se ve skrumáži ve vápně dobře orientoval Smetka.

Poslední slovo měli ale domácí, když se prosadil Páník. Domácí byli do tohoto zápasu nejhůře střílejícím týmem na domácích hřištích a tak se dnes trochu zavděčili divákům, kteří se přišli i v tak studeném počasí podívat na fotbal.

Branky: 7., 26. a 42. Mart. Hradil, 40. Ragoš, 48. Skládal, 87. Páník – 84. Smetka. Rozhodčí: Šindelek. Diváci: 50.

Kostelec u Hol. B: Zapletalík – Ragoš, Sklenář Radek (52. Zmeškal J.), Sklenář Roman (65. Odložilík), Páník, Holý, Čuzy J., Čuzy R., Kovalda L., Skládal (55. Dolák), Hradil Mart.

Skaštice B: Mlčoch – Vymětal, Hradil (74. Koňárek), Blanarovič, Menšík, Křižan, Foukal, Čepica, Macho, Pšenko, Smetka.

ZAHNAŠOVICE – CHVALČOV 2:0 (0:0)

Branky: R. Nečekal, Zakopal. Rozhodčí: Benda. Diváci: 50.

LUDSLAVICE – MARTINICE 5:0 (2:0)

„Odehráli jsme derby zápas, který nikdy nemá favorita. Hosté úspěšně bránili až do 35. minuty, kdy dostali první gól a o minutu později to bylo již 2:0. Vyšel nám vstup do druhé půle a ve 49. minutě jsme dali na 3:0 a bylo v podstatě po zápase. Poté jsme přidali ještě dvě branky a rozhodli o vítězství. Výsledek je pro hosty krutý. Snažili se, ale kvalita byla na naší straně,“ řekl domácí trenér Zdeněk Skramuský.

Branky: Křižan, Konečný, Kavan, Bakalík, Valčík. ČK: Havelka (Martinice). Rozhodčí: Karlík. Diváci: 100.

Ludslavice: Hanzlík – Nevřala, Rafaja, Hubáček, Konečný, Pospíšil, Valčík, Skotek, Kavan, Bakalík, Křižan (Uličný).

Martinice: Kopřiva – Sukup, Petráš, Kundera, Zaoral, Šumšál, Doležel, Červenka, Kutra, Havelka, Sedlář.

KOMÁRNO – RYMICE 4:1 (3:0)

Utkání se hrálo za typického aprílové počasí, kdy se vystřídaly snad všechna roční období. Do utkání vstoupilo Komárno aktivně a již od prvních minut svého soupeře zatlačilo před branku a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 3. minutě se krásně z voleje trefil k tyči Kundrát.

Za deset minut to bylo už o dvě branky, když domácí kapitán J. Žejdlík přeloboval vybíhajícího brankáře. Hosté se do šancí dostávali v prvním poločase jen sporadicky, všechny jejich pokusy buď byli zablokované, nebo nepřesné. Naopak Komárno mohlo svůj náskok po půl hodině hry ještě navýšit, ale ani Fabián a ani Perutka nedokázali míč dostat mezi tři tyče.

Třetí branky se přeci jenom domácí dočkali pět minut před odchodem do kabin, kdy se po rohovém kopu dostal k míči Žejdlík a pro zkušeného hráče již nebyl problém rozvlnit síť za hostujícím brankářem potřetí.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Komárna vlažně a iniciativu převzali hráči Rymic a několikrát byli nebezpečně na dostřel branky. Hostující hráči se kýžené branky dočkali v 66. minutě, kdy se po chybě domácí obrany technicky trefil k tyči A. Marek. Po gólu hráči Rymic ožili a dostávali se do dalších šancí, ale udeřilo na druhé straně.

V 78. minutě se trefil Klas, to když Komárno svého soupeře zavřelo před vlastní brankou. Hattrick měl na kopačce domácí kapitán Žejdlík, ale jeho pokusy se do branky nevlezly a Komárno tak zvítězilo nad svým soupeřem z Rymic 4:1 a vrátilo mu podzimní porážku 3:0.

Branky: 13. a 40. J. Žejdlík, 3. Kundrát, 78. Klas – 66. Marek. Rozhodčí: Novák. Diváci: 70.

Komárno: Šindelek Jiří – Šindelek Josef, Nesvadba, Nevtípil, Žejdlík M., Žejdlík J., Perutka, Kundrát, Ondroušek, Fabián, Klas (Orava L., Matušů V.).

TUČAPY – HLINSKO P. H. 2:1 (2:1)

Branky: 27. Olša, 45. J. Vrtělka – 38. Zdráhal (pen.). Rozhodčí: Dunda. Diváci: 80.

Hlinsko p. H.: Šlechta – Burian, Podola T., Švehlík, Turoň, Zdráhal, Šico, Hrabal, Škarpich B., Hačunda, Škarpich J. (Zapletal O., Zapletal J., Podola I.).

Skupina B

TĚŠNOVICE B – ZLOBICE 2:3 (0:2)

V prvním poločase domácí tahali za kratší konec. Chybělo jim vše, co fotbalové mužstvo dělá fotbalovým. Hosté, byť poslední v tabulce, byli zejména díky trojici Holan, Súkup, Vlček L., nebezpečnější. Zaslouženě se dostali po špatné rozehrávce domácí obrany do vedení. Za nedlouho už vedli 2:0. Domácí brankář špatně vyboxoval míč a Súkup pohodlně skóroval do prázdné branky.

Druhá půle vypadala ze strany domácích nadějněji, ovšem další chyba brankáře Chytrého dala hostům v 60. minutě klidný náskok 3:0. Branku vstřelil opět Súkup a šel střídat. Hosté se vedením uspali a domácí trestali. Agilní Hudec, vracející se k fotbalu po těžkém zranění dělal hostům velké problémy a po přihrávce nestárnoucího Martina Pochylého, nejlepšího hráče na hřišti, snížil na rozdíl dvou branek.

O pět minut později utekl Hudec po pravé straně a snížil na 3:2. Domácí v tu chvíli jasně přehrávali Zlobice, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.

Branky: Hudec 2 – Petr Sukup 2, Šmída. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 50.

Těšnovice B: Chytrý – Rozsypal, M. Pochylý, Vrána,Mikšík, Kolaja, Čech, Šojdr (46. Bartoněk ), Dvořák, Koutný (75. Zikmund ), Horák (60. Hudec).

Zlobice: Taufer – Pechtor, Spáčil, Vlček P., Súkup, Absolon, Holan, Šmída, Vlček L., Hlaváček, Musel.

KYSELOVICE B – POČENICE 0:2 (0:1)

Branky: Tesař 2. Rozhodčí: Čech. Diváci: 30.

KVASICE B – BAŘICE 4:0 (2:0)

Prvních třicet minut bylo vyrovnaných. Hrál se bojovný fotbal bez větších šancí.

„První naše větší šance skončila na tyči, následnou dorážku zázračně hosté zablokovali. Naštěstí jsme zanedlouho vstřelili dva podobné góly, kdy po krásném centru z pravé strany dávali útočníci téměř do prázdné branky. Prvních dvacet minut druhé půlky bylo z naší strany špatných. Hra byla nepřesná, se spoustou chyb. Naštěstí přidal Hrabal třetí a následně čtvrtou branku a bylo po zápase,“ řekl po utkání domácí trenér Petr Skypala.

Branky: Hrabal 3, Otýpka. Rozhodčí: Panáček. Diváci: 50.

Kvasice B: Belza – Pospíšil, Vrána, Smoček, Rejskup, Ambruz (Foltýn), Dohorák, Navrátil, Daněk (Hložek), Hrabal, Otýpka ( Večerka J.).

BEZMĚROV – ZÁHLINICE 3:2 (1:2)

Utkání proti Záhlinicím se hrálo na náhradním hřišti v Křenovicích. Kvalita terénu byla však opravdu žalostná. Bezměrov přes zimu opustili Bleša, Coufalík, Zatloukal. Na pozici hlavního trenéra přišel Libor Foltýn.

První půlka vyšla nad očekávání dobře hostům, kteří v rozmezí deseti minut dali Kratochvílem dvě branky. Do poločasu po standardní situaci snížil Večerka. Druhá půle již byla absolutně v režii Bezměrova, který přehrával Záhlinice pohybem a nasazením a bylo jen otázkou času, kdy se domácí gólově prosadí. Trenér Foltýn posunul na post třetího útočníka Vejtasu, a ten nabídnutou šanci využil a dvěma góly otočil zápas.

„První půlku jsme hráli hluboko pod své možnosti. Přestávka nám pomohla zopakovat si některé základní fotbalové věci. Druhou půlku jsme měli jasně pod kontrolou hlavně díky pohybu a nasazení což po náročné zimní přípravě muselo přijít. Za druhý poločas bych kluky určitě pochválil, ovšem za ten první jim vymyslím nějakou odměnu na pátečním tréninku,“ řekl domácí trenér Libor Foltýn.

Branky: Vejtasa 2, Večerka – Kratochvíl 2. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 100.

Bezměrov: Táborský – Ulehla, Kyjovský, Karásek, Zbořil, Horčic, Bleša D., Vejtasa, Večerka, Zavřel, Galetka (Marianek L., Srbecký, Venský).

LITENČICE – ZBOROVICE B 4:1 (2:0)

Branky: 15. Dutka, 17. Hamala, 66. Raclavský, 68. vlastní –74. nehl. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 70.

DŘÍNOV – LUBNÁ B 2:1 (1:0)

Branky: Šustrik (pen.), Hlaváč – Valach.

LUTOPECNY – ŠELEŠOVICE 3:1 (0:0)

„První poločas se nám moc nevydařil, hosté předváděli lepší hru a vytvořili si i nějaké šance, ale obrana v čele s brankářem vše vyřešila. Po vystřídání ve druhém poločase se naše hra o něco zlepšila. Začali jsme kombinovat po zemi a dostávali se do šancí. Paradoxně ale první branku vstřelili hosté. Nám se podařilo naštěstí hned vyrovnat a přidat i další dvě branky a alespoň trochu uspokojit naše diváky, kteří jsou zvyklí z podzimu na daleko lepší hru,“ řekl po utkání domácí trenér Josef Pospíšil.

Branky: Jurásek, Frýdl, Krist – Svoboda. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 70.

Lutopecny: Knap – Novák, Sadil, Knapík st., Šilhár, Schořík (Drulák), Fábry (Knapík ml.), Krist, Hanzlík, Jurásek (Handl), Frýdl.