Momentálně dělí Admiru od druhých Němčic jedenáct bodů a zdá se, že lídr soutěže už před sebe nikoho nepustí.

NĚMČICE (2) – SKAŠTICE (4)

Skaštice mohly boj o první místo zdramatizovat, ale nestalo se. Na domácím hřišti překvapivě přenechaly všechny body Kyselovicím a propadly se v tabulce na čtvrté místo. Skaštice ve dvou jarních zápasech nezískaly ani bod a dokonce ani nedaly gól.

Největším překvapením jara jsou podle výsledků určitě Němčice, které před týdnem deklasovaly Žeranovice na jejich hřišti 4:0. Němčice jsou nahoře v tabulce zaslouženě. Hráči bojují a navíc u toho ještě hrají sympatický fotbal.

„Čeká nás těžký zápas, ale jako domácí tým chceme bodovat naplno. Myslím si, že naše výkony v posledních zápasech naznačují zlepšení herního projevu. Zkusíme to potvrdit i proti Skašticím,“ řekl domácí trenér Martin Zaoral.

„Domácí jsou v roli favorita, protože mají kvalitní výsledky hned na začátku jara. My se trápíme, protože jsme ve dvou zápasech gól nedali. Proto se budeme snažit alespoň vstřelit branku a zlepšit herní projev. Po minulém kole máme tři zraněné hráče, takže tým budeme muset doplnit o dorostence,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 4 – 2 – 5, 22:21

Série: Němčice doma 5× neprohrály, Skaštice venku 4× neprohrály.

ADMIRA HULÍN (1) – CHVALČOV (7)

Už dvanácti týmům se nepodařilo v Hulíně zvítězit. Naposledy se to podařilo 6. dubna loňského roku Martinicím. Od té doby si Admira připsala 10 výher, 2 remízy a skóre 47:11. Domácí, když dají první gól, neprohrají. V této sezoně se jim to povedlo ve dvanácti zápasech s bilancí (11 – 1 – 0).

Kdyby byla v okresním přeboru jen Admira, Chvalčov by sestoupil. Na hulínský tým to moc neumí, což potvrzuje série devíti vzájemných zápasů bez výhry.

„Hru Chvalčova máme celkem přečtenou. Dokážeme si pokrýt klíčové hráče soupeře. Jsme rádi, že máme teď doma zrovna soupeře, který s námi ještě nevyhrál. Na druhou stranu musíme být pozorní, abychom Chvalčov nepodcenili. Oni si také uvědomují, že nás ještě neporazili a je to pro ně velká motivace. Do každého zápasu jdeme maximálně soustředění se snahou ho vyhrát,“ řekl trenér Admiry Stanislav Dorazín.

„Nevím, co mám od tohoto zápasu očekávat. Pro nás by bylo lepší, kdyby se hrálo na umělce, protože jsme tam měli daleko lepší výsledky než teď na přírodní trávě. To co teď hrajeme, je katastrofa. Admira je určitě favorit. My můžeme s jasným aspirantem na postup jenom překvapit. Určitě budeme stavět na obraně,“ řekl trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Vzájemná bilance: 5 – 4 – 0, 22:10

Série: Admira doma 12× neprohrála.

MRLÍNEK (8) – KYSELOVICE (5)

Už dnes to bude v Loukově jistě zajímavý zápas. Kyselovice získaly na jaře už čtyři body. Mrlínek o bod méně.

„Pro nás je výhodou, že se bude hrát už dnes, protože můžeme využít služeb hráčů z rezervy. Mrlínek by měl být teoreticky lehčí tým než Skaštice, ale zdá se mi, že k soupeřům, kteří jsou v tabulce pod námi, přistupujeme laxně. Proto tam jedeme s obavami. Věřím však, že pro dobrý výsledek uděláme maximum,“ řekl hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 2, 15:15

Série: Mrlínek doma 4× vyhrál.

PRUSINOVICE (10) – ŽERANOVICE (6)

Žeranovice jsou čtyři kola bez vítězství. Domácí se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu po prohře v Martinicích.

„Žeranovice jsou kvalitní tým, ve kterém hraje řada dobrých hráčů. Když si vzpomenu, co s námi na podzim prováděl Karel Klimek, tak se musíme mít velice na pozoru. Zápasy s tímto soupeřem mají vždy náboj a my se těšíme na nedělní vzájemný souboj, že ho zvládneme,“ přeje si trenér Prusinovic Martin Novák.

„Máme co napravovat po minulém kole, kdy se nám zápas s Němčicemi vůbec nepovedl. Bude záležet, v jaké sestavě nastoupíme, protože v poslední době hodně improvizujeme. Přesto musíme zabrat a nějaký ten bod si odvézt,“ burcuje kouč Žeranovic Karel Klimek.

Vzájemná bilance: 3 – 2 – 2, 10:10

Série: Žeranovice venku 4× nevyhrály.

ROŠTĚNÍ (14) – MARTINICE (3)

Vypadá to, že největším rivalem Admiry se stanou Martinice, momentálně třetí tým tabulky. Může ale tým trenéra Fischera smazat dvanáctibodovou ztrátu? Martinice mají však jeden zápas ve Chvalčově k dobru. Síla kádru a zkušenosti z bojů o čelo tabulky mohou ještě hrát velkou roli.

Čtyřbodová ztráta posledního Roštění na předposlední Záhlinice není tak hrozivá, přesto musí domácí začít vyhrávat. Proti třetím Martinicím to ale nebude jednoduché.

„Myslím si, že hratelný je každý. Martinice sice mají na okresní přebor kvalitní kádr, ale určitě bych nás nepodceňoval. Jsme sice poslední, ale nemůžeme jít do zápasu s tím, abychom dostali co nejméně branek. To by byl nesmysl. Chceme bodovat a odehrát dobrý zápas. Martinice jsou silné směrem dopředu, ale defenzivu nemají zas tak kvalitní,“ myslí si trenér Roštění Petr Paštěka.

„Je pravda, že nás čeká papírově nejslabší soupeř a my můžeme jedině ztratit. Venku zatím hrajeme dost špatně. Doma jsme dali ve dvou zápasech čtrnáct branek, takže jsem přesvědčen, že Roštění bude chtít především zabezpečit obranu. Pokud nepovedeme do 20. minuty 2:0, tak to bude hodně těžké,“ řekl trenér Martinic Ladislav Fischer.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 1, 1:8

Série: Martinice venku 4× nevyhrály.

ZDOUNKY (9) – POČENICE (11)

Počenice mají se Zdounkami zápornou bilanci (1 – 1 – 3). Pro oba týmy je to malé derby, protože za ostatními soupeři vždy míří na druhý břeh řeky Moravy.

„Bude záležet na optimální formě a také na tom, v jakém složení se sejdeme. Pro nás jsou důležité body a s mužstvem, které je v tabulce za námi, potřebujeme vyhrát,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Do Zdounek nejedeme s poraženeckou náladou, nicméně víme, že to bude těžké utkání. Chtěli bychom získat alespoň bod. V minulém utkání nám dobře fungovala defenziva a poprvé v sezoně jsme uhráli nulu. Určitě budeme vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet k rychlým brejkům,“ přeje si hrající trenér Počenic Josef Hrušák.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 1, 11:8

Série: Počenice venku 5× prohrály.

ZÁHLINICE (13) – TUČAPY (12)

Tučapy ve dvou jarních zápasech nebodovaly. Záhlinice hrály zatím jen jednou. Před týdnem přišly o bod až v poslední minutě utkání s Mrlínkem.

„Musíme v každém případě vyhrát, protože se bude hrát o šest bodů. Pokud bychom neuspěli, tak nám Tučapy odskočí o dost bodů. Pro nás je to momentálně zápas jara. Doufám, že se na nás nepodepíše smolný konec utkání v Mrlínku. Už jsme si v kabině všechno vyříkali. Věřím, že se dáme dohromady, odvedeme maximum a získáme tři body,“ přeje si hrající předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

„I pro nás to bude souboj o šest bodů. Našim úkolem bude vstřelit první branku a udržet to. Ze zajištěné obrany se budeme pokoušet tlačit dopředu. Pro oba týmy je to hodně důležitý zápas. Vzhledem k tomu, že hrajeme venku, může být nakonec i bod dobrý,“ myslí si trenér Tučap Libor Adámek mladší.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 5, 10:15

Série: Záhlinice doma 7× nevyhrály, Tučapy venku 6× nevyhrály.