Dělbou bodů skončil souboj mezi Babicemi a Březůvkami. Zápas Nezdenic s Baťovem byl pro nezpůsobilý terén odložený.

LUŽKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 1:2 (1:1)

Fotbal v Lužkovicích se musel divákům líbit. Oba týmy totiž vsadily na ofenzivní pojetí, a proto byla na obou stranách k vidění spousta šancí. Skóre načala hostující Tománková, kdy si po jejím přímém kopu tečovala domácí obrana míč do vlastní sítě. Brzy však po centru Kučerové Daňková vyrovnala na 1:1.

,,Náš vítězný gól zařídila Machů, které se podařilo v šedesáté minutě proměnit jeden z mnoha rychlých protiútokú," popsal rozhodující moment zápasu první muž lavičky Valašských Klobouk Ladislav Fojtík.

,,Máme za sebou smolné utkání. Na jeho začátku a také posledních dvacet minut jsme byli lepší, bohužel bez patřičného efektu. Valašky na tom ovšem byly dobře kondičně a předčily nás rovněž v důrazu," uznala vedoucí týmu Lužkovic Marie Uhlířová.

„Hodně nás také podržela náhradní gólmanka Jana Švachová. Skvěle zahrála rovněž celá obrana výborně dirigovaná i přes bolesti zad Sárou Bednářovou," dodal ještě maximálně spokojený hostující Ladislav Fojtík.

Branky: Daňková – Tománková, Machů.

Lužkovice: Strachoňová – Hálová, Hamalčíková, Jana Molová, Franková, Veronika Kučerová, Petra Ševčíková, Gerychová, Nela Ševčíková, Zeťková, Rozsypalová. Střídaly: Daňková, Kostihová, Matlachová, Bobálová, Cedidlová.

Valašské Klobouky: Jana Švachová – Sára Tománková, Bednářová, Čechová, Pjajková, Kalíková, Vránová, Kristýna Kubíková, Nováková, Machů, Holbová. Střídaly: Balážová, Karolína Valčíková.

DFK HOLEŠOV – KROMĚŘÍŽ 2:0 (2:0)

Holešov si v kroměřížském derby spravil náladu po vysoké prohře v Nezdenicích v minulém kole. O osudu střetnutí se rozhodlo už v prvním poločase, kdy Dětská vsítila oba góly domácích. Ten první zaznamenala po dorážce už v deváté minutě, druhou branku holešovská záložnice přidala v devětadvacáté minutě, když se jí podařilo zužitkovat přesný centr Zichalové.

,,S dnešními tahoukami obránkyní Pospíšilovou, předstopérkou Kozlanskou a středovými hráčkami Dětskou a Stolářovou jsme využili skutečnosti, že se hosté na začátku střetnutí nemohli dostat do tempa. Také ve zbytku zápasu jsme si vytvořili spoustu dalších šancí, které však hlavně naše útočnice nedokázaly proměňovat. Kroměříž podala solidní výkon, ale jejim fotbalistkám chyběl klid při zakončování akcí," hodnotila utkání trenérka DFK Holešov Svatava Ságnerová.

Branky DKK Holešov: Dětská 2.

DFK Holešov: Lipková – Fojtová, Pospíšilová, Kozlanská, Rybenská, Pospíšilíková, Dětská, Stolářová, Zahradníčková, Hovořáková, Zichalová. Střídaly: Jiroušková, Illéšová, Víznerová.

BABICE – BŘEZŮVKY 0:0

Slovácký celek znovu podal sympatický výkon. Babice zahrály proti zkušenějšímu soupeři pozorně v obraně a dařil se jim rovněž přechod do útoku. Také Březůvky vyloženě nezklamaly, ovšem většina jejich akcí končila před domácí šestnáctkou.

,,V pohledné partii jsme byli mírně lepší, vypracovali jsme si i několik slibných příležitostí, ovšem dvakrát Tiché a také Eliášové a Matušové chyběl v koncovce větší klid. Zejména sólo Matušové v osmapadesáté minutě ale volalo po gólu," zalitoval po střetnutí první muž lavičky Babic Lumír Petrka.

,,K úspěšnějšímu výsledku nám chybělo trochu štěstí. V duelu jsme ovšem málo využívali střelbu," přiznal asistent kouče Březůvek Ondřej Krajča.

Babice: Kristýna Malíková – Nikola Maňásková, Hubáčková, Habáňová, Eliášová, Kočendová, Tichá, Bílková, Zbožínková, Matušová, Fusková. Střídaly: Hořínková, Aneta Maňásková, Kotlavová.

Březůvky: Zbudilová – Zábojníková, Kiliková, Minaříková, Aneta Skočovská, Martina Mozgová, Kadlecová, Černočková, Müllerová, Bilavčíková, Talašová. Střídaly: Stolaříková, Vyoralová.