HS KROMĚŘÍŽ – UNIČOV 1:0 (1:0)

Utkání předposlední Kroměříže s dvanáctým Uničovem nepřineslo v utkání v MSFL příliš pohledných akcí. Oba týmy si byly vědomy, že další bodová ztráta by jim velmi komplikovala boj o udržení. V první půli se k brance dostali častěji hosté. Hlavičku Hrubého Vogl kryl a střela Řeháka skončila mimo. Až ve 33. minutě se prodral Grim do pokutového území hostů, ale prováhal vhodný okamžik ke střele.

„Bylo vidět, že se hrálo o hodně a podle toho to také vypadalo. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak bylo ve hře hodně nepřesností,“ všiml si domácí trenér Jindřich Lehkoživ.

Po přestávce měli navrch domácí. Už v 52. minutě se na hranici pokutového území zbavil svého strážce Valášek a jeho střela přes celou branku zapadla přesně k tyči. Domácí pokračovali v aktivní hře, vytvářeli si šance, ale jako v předchozích zápasech je zahazovali. Fiala přehodil gólmana, ale míč skončil vedle branky. Hromkově střele v 77. minutě chyběly jen centimetry. Nakonec mohli hosté vyrovnat, ale při závaru v 83. minutě zachránil Kroměříž při střelách Kyselého a Režného Vogl. Gólovou šanci na pojištění výhry pak o minutu později nevyužil Janča, který postupoval z poloviny sám na gólmana, ale tak dlouho přemýšlel jak zakončit až mu střelu zablokoval obránce hostí.

„Po přestávce jsme hosty začali víc napadat a po individuální akci se prosadil Valášek. Potom jsme měli další tři možnosti jak vstřelit gól, ale zase jsme je nedali a nakonec Vogl chytl vyrovnávací branku. Na hráčích je vidět, že si nevěří a že jsou pod tlakem. Padla na ně deka. Doufám, že jim dnešní výhra před dalším důležitým zápasem ve Slavičíně pomůže,“ přeje si Lehkoživ.

Kroměříž: Vogl – Valášek (89. Mašlej), Šilinger, Klabal, Kaňa, Klimek (46. Janča), Mazouch, Grim, Stojaník, Hromek (84. Huška), Fiala. Trenér: J. Lehkoživ.