Každý tým v úvodních kolech III. třídy už inkasoval alespoň jeden gól

LUBNÁ B – BEZMĚROV 1:1 (1:0)

Bezměrov dokázal, že i letos bude patřit k vážným kandidátům na postup. V prvním poločase se hrál rychlý, ale někdy zbytečně tvrdý fotbal. Domácí otevřeli skóre chytrým gólem Brázdila, který přehodil brankáře hostů. Následně neproměnili hosté penaltu, kterou vyrazil Burda. Stejnou šanci měli i domácí, ale se svou šancí na zvýšení stavu naložili stejně.

Ve druhém poločase Bezměrov přitlačil domácí a v 70. minutě se mu podařilo vyrovnat z penalty na konečných 1:1. Penaltě ale předcházel třímetrový ofsajd, který rozhodčí Hušek pustil. V závěru utkání mělo ještě každé mužstvo po jedné gólové šanci, ale obě zůstaly nevyužity.
„Byl to celkem vyrovnaný, ale trochu nervózní zápas. V prvním poločase domácí neproměnili penaltu. Stejně se vedlo i nám. Ve druhém poločase jsme měli převahu, ze které vyplynula penalta, kterou jsme již proměnili,“ řekl střelec branky hostů Roman Fuks.

Branky: 12. Brázdil – 70. (pen.) Fuks. Rozhodčí: Hušek. 80 diváků.
Lubná B: Burda - Škrabal, Valach, Havlík, Chýla, Tvrdý, Loučka, Skácel, Brázdil, Piškula, Ančinec (Daněk, Zapletal, Kovařík).
Bezměrov: Pelikán - Fuks, Adamov, Pavelka, Bleša, Karásek, Vejtasa, Sokola, Venský, D. Polášek, R. Polášek (Večerka, Coufalík, Krejčíř).

TROUBKY – LITENČICE 3:1 (0:0)

Zápas probíhal celkem vyrovnaně. O tom také svědčí výsledek první půle 0:0. Ve druhém poločase, po chybě domácí obrany, se podařilo hostům vstřelit v 60. minutě gól, jehož autorem byl Jan Žourek. Domácí hned do minuty vyrovnali, i když vlastním gólem Pavla Posoldy na 1:1. V závěru ještě skórovali Jan Šprňa v 70. minutě a Martin Střelec ve třetí minutě nastaveného času. Z posledních šesti vzájemných zápasů Troubky ani jednou neprohrály.

„Měli jsme smůlu. Po pěkné akci jsme vstřelili vedoucí branku, ale domácí hned po rozehrávce založili protiútok a my jsme si dali vlastní gól. Ve druhém poločase jsme měli převahu, jenže šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Domácí po skrumáži vstřelili druhý gól. V závěru se hra otevřela a Troubky přidaly po brejku třetí gól. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Ve druhém jsme byli lepší, ale chyběly nám góly,“ posteskl si předseda Litenčic Josef Smažinka.

Branky: 61. vlastní, 70. J. Šprňa, 93. Střelec – 60. Žourek. Rozhodčí: Hušek. 120 diváků.
Troubky: L. Makový - Bureš, Horák, Boukal, Špička, Štěpánek, V. Hlaváč, B. Makový, Plesník, Šprňa, Střelec (Tesařík, Prachař).
Litenčice: Vymazal - Štěrba, Veselý, Zach, Výrostek, Posolda, Raclavský, Roháč, Žourek, Hamala, Kroutilík.

DŘÍNOV – BAŘICE 4:2 (3:1)

„První poločas byl jasně v naší režii. Hosté hráli dost pasivně. Po dvojnásobné ruce jsme otevřeli skóre z penalty. Z našeho tlaku pak přišly další dvě branky. Další tři slušné příležitosti jsme nedali. Hosté korigovali z ojedinělého brejku.

Ve druhém poločase snížili hosté po naší zbytečné chybě v obraně z brejku na 2:3. Bařice začaly získávat převahu a my jsme odešli fyzicky, protože nám chybělo šest hráčů. O výsledek jsme se museli strachovat, protože hosté měli několik náznaků šancí. Chybělo málo a mrzely by nás neproměněné šance z prvního poločasu. Deset minut před koncem naštěstí vstřelil Drobisz po standardní situaci čtvrtý gól a bylo rozhodnuto. Velmi dobře rozhodoval pan Veselý,“ hodnotil zápas hrající předseda Dřínova Pavel Štěpánek.

„Máme tým, kde je osm hráčů v základu mladších jednadvaceti let. Tomu odpovídá i hra. Domácí nás zatlačili a během půlhodiny nám dali tři branky. Vypadalo to na ručník, ale ve druhém poločase se museli domácí strachovat o vítězství. Ještě jsme nehráli v kompletní sestavě. Na podzim se budeme dusit, ale když to kluci vydrží, tak to bude lepší,“ přeje si trenér Bařic Stančík.

Branky: 15. Štěpánek (pen.), 18. Svoboda, 32. Držálek, 82. Drobisz – 37. a 70. M. Černý. Rozhodčí: Veselý. 100 diváků.
Dřínov: Zakopal – Štěpánek, Frkal, R. Novotný, P. Novotný, Šiška, Drobisz, Držálek ml., Judas, Svoboda, Babák (Laža, Matics)
Bařice: Táborský – Židlík, Hapal, Lachendro, Čevora, Marek, Kolouch, Vyrobík, Janíček, M. Černý, Navrátil (Černuška, Ančinec).

LUTOPECNY – ŠELEŠOVICE 3:1 (1:0)

Lutopecny přerušily sérii čtyř zápasů bez vítězství. Hosté ze Šelešovic prodloužili rekordně dlouhou černou sérii na čtrnáct porážek v řadě.
„V úvodu utkání byli hosté lepší. Po naší vedoucí brance jsme začali získávat navrch. Po přestávce hosté vyrovnali. Nám se vydařil útok, na jehož konci zahráli hosté rukou a z penalty jsme se opět dostali do těsného vedení. Další penalta v závěru byla nařízena za faul. Před týdnem jsme prohráli v Roštíně, i když jsme byli lepší, tentokrát to vypadalo spíš na remízu,“ přiznal předseda Lutopecen Josef Pospíšil.

„V 5. minutě jsme měli šanci, kterou jsme nedali. Domácí dali do přestávky vedoucí branku. Ve druhé půlce jsme hned v úvodu vyrovnali na 1:1. Po deseti minutách jsme zahráli po ofsajdové situaci v pokutovém území rukou a domácí se dostali z penalty opět do vedení. Stejný okamžik na druhé straně rozhodčí neposoudil jako penaltový. Na konci domácí upravili opět z penalty. V prvním poločase byl rozhodčí perfektní, ve druhém výsledek ovlivnil,“ míní trenér Šelešovic Stanislav Sigmund.

Branky: 20. Konečný, 70. Jurásek (pen.), 85. Krist (pen.) – 55. Holík. Rozhodčí: Zapletal. 150 diváků.
Lutopecny: Večerka – Přecechtílek, Řezníček, Kubačka, Šilhár, Schořík, Knapík, Binas, Beňo, Konečný, Jurásek (Krist).
Šelešovice: Mlčoch – Kyjovský, Brůna, Kostka, Husařík, Holík, Scholz, Kulcsar, Večerka, Sigmund, Kunovský (Süč).

RATAJE – ZLOBICE 2:2 (0:0)

Mistrovské utkání III. třídy skupiny B Rataje - Zlobice skončilo spravedlivou remízou 2:2. Velmi slušná návštěva viděla v prvním poločase na ratajském hřišti sice bezbrankovou remízu, ale vyrovnanou hru s plným nasazením. Na obou mužstvech bylo vidět, že jde o místní derby.

Ve druhém poločase se probudili střelci na obou stranách. Nejprve zcela zapomenutý hostující Linhart v 58. minutě neměl příliš práce s otevřením skóre a hosté vedli 1:0. Za domácí vyrovnal nechytatelnou střelou těsně za hranicí velkého vápna v 70. minutě Hýsek. V 81. minutě hasil situaci pouze za cenu nedovoleného zákroku domácí kapitán Deneš a za svůj zákrok viděl po zásluze červenou kartu. Po chybě domácí obrany utekl v 83. minutě hostující Trávníček a hosté vedli 1:2. Když už se zdálo, že domácí svůj první podzimní zápas před domácím publikem prohrají, posadil

Medek rohový kop na hlavu Zlocha a bylo vyrovnáno. Remízový stav vydržel až do konce utkání, které s přehledem řídil rozhodčí Mucha.
„První poločas byl oboustranně vyrovnaný a kvalitní. Ve druhém poločase jsme byli o málo lepší. Šance byly na obou stranách, ale my jsme měli větší. Vyrovnávací gól jsme inkasovali z rohu po chybě obrany tři minuty před koncem. Před zápasem bychom brali i remízu, ale po průběhu je pro nás bod ztrátou,“ řekl předseda Zlobic Radek Joura.

Branky: 70. Hýsek, 87. Zloch – 58. Linhart, 83. Trávníček. Červená karta: 81. Deneš. Rozhodčí: Mucha. 120 diváků.
Rataje: Uličník - Matušinec, Hýsek, Deneš, Gryča, Hrušák, Štěpita, Molek, Adamec, Medek, Zloch (Poledňák, K. Chalupa, J. Chalupa).
Zlobice: Polák - Hlaváček, P. Vlček, Novotný, Vrána, Spáčil, Trávníček, Holinka, Uhrinovský, L. Vlček, Linhart (Musel, Zavadil, Taufer).

STŘÍLKY – POČENICE 0:1 (0:0)

Fotbal nemá logiku. Mužstvo Střílek bylo po celé utkání jasně lepší. Téměř osmdesát minut se hrálo na polovině Počenic, ale domácí nedokázali vstřelit branku. Hosté z ojedinělého protiútoku v 85. minutě skórovali. Mužstvo Střílek se ještě do konce pokoušelo o vyrovnání, ale bylo již pozdě. Slušný výkon podal rozhodčí Pančocha.

„Střílky nás téměř celý zápas tlačily, ale šance si nevytvářely. Opticky měly převahu. My jsme hráli odpovědně v obraně, protože jsme věděli, že domácí mají silný tým. Proto jsme neočekávali, že bychom je nějak přehrávali. Na domácích bylo vidět, že mají problémy se zakončováním akcí. V utkání byla jedna sporná situace, po které se domácí dožadovali penalty, rozhodčí to asi špatně viděl.

Ve druhém poločase se tlak Střílek ještě zvětšil. Především Souček a Sádlík jim tvořili hru. V závěru domácí v touze po vítězství zapomněli na zadní vrátka a nám se vydařilo přečíslení tři na dva. Byla to naše do té doby jediná šance. Po přihrávce Navrátila vstřelil gól Bareš. V závěru jsme měli ještě jednu příležitost, ale skóre se už nezměnilo,“ doplnil trenér Počenic Josef Hrušák.

Branka: 84. Bareš. Rozhodčí: Pančocha. 70 diváků.
Střílky: Marek - Silný (70. Kočíř), Valášek, Žižlavský, L. Vrba, Stuchlík (75. Daníček), Sádlík, Hlaváček, Buš (80. Reniers), Novák, Souček. Trenér Karel Gorošák.
Počenice: Hrabal - Cigánek, Schwarz, Jánský, Kocourek, Nierdermertl, Procházka, Bareš, V. Zbořil, Tichánek, Šimčík. Trenér Josef Hrušák.