PRUSINOVICE (9) – ZÁHLINICE (4)
Domácí tým má aktuálně nejlepší formu ze všech týmů okresního přeboru. Z posledních šesti zápasů čtyřikrát vyhrál, jednou remizoval a jenom jednou prohrál.
„Budeme chtít pokračovat v úspěšné bilanci vzájemných zápasů se Záhlinicemi, tak aby všechny body zůstaly u nás. V tabulce pravdy máme stále mínus, takže se chceme dostat do aktivních čísel. Bude záležet na aktuální formě,“ řekl předseda Prusinovic Aleš Pumprla.
Záhlinice dokázaly porazit Prusinovice naposledy 20. června 2004. Od té doby skončily čtyři vzájemné duely nerozhodně a dvakrát vyhrály Prusinovice.
„Nejedeme na hřiště Prusinovic jako favorit. Nejsme teď v ideální formě a navíc budeme mít problémy se sestavou. Prusinovice se v posledních kolech hodně zvedly a pro nás to nebude jednoduchý zápas. Hrát se bude na těžkém terénu, takže předpokládám boj a znovu spoustu branek,“ řekl trenér Záhlinic Ladislav Paštěka.
Vzájemná bilance: 5 – 4 – 5, 33:34
Tip Deníku: 0

MRLÍNEK (13) – ŠELEŠOVICE (14)
Předposlední Mrlínek získal ze šesti domácích zápasů jenom šest bodů a proto je aktuálně na sestupové příčce. V minulém kole měli domácí hráči volno. Zápas ve Chvalčově byl totiž odložen.
„Přestávka nám přišla vhod, protože se někteří hráči dokázali doléčit. Ohromily mě výsledky posledního kola, kdy bodovaly všechny týmy ze spodních pater tabulky. O to víc je pro nás důležité, abychom porazili Šelešovice, jinak bychom byli poslední v tabulce. Mysleli jsme si, že nám návrat na naše hřiště přinese spoustu bodů, ale opak je pravdou. Doufám, že Šelešovice porazíme a získáme body i ve zbývajících dvou zápasech podzimu, abychom měli lepší vyhlídky do jarních odvet,“ přeje si trenér Mrlínku Martin Mikulík.
Rekordní klubovou sérii osmi zápasů venku bez výhry mají na svém kontě Šelešovice. Tak špatně ještě v posledních deseti letech nehrály. Nováček má potíže s defenzivou. Obdržel už 35 branek. Venku hrál šestkrát a pouze dvakrát dokázal remizovat.
„Mužstvo Mrlínku je na tom podobně jako my, takže to bude hodně existenční zápas. Beru jenom tři body, jinak by to pro mě bylo velké zklamání. V minulém kole se nám konečně podařilo zvítězit díky tomu, že jsme proměnili šance. Doufám, že to kluky nakoplo a povzbudilo,“ myslí si trenér Šelešovic Petr Mozga.
Vzájemná bilance: 2 – 0 – 0, 7:1
Série: Šelešovice venku 8x nevyhrály.
Tip Deníku: 0

ZDOUNKY (5) – CHVALČOV (12)
Zdounkám se s Chvalčovem vůbec nedaří. Ze čtyř vzájemných soubojů ani jeden nevyhrály. Letos mají však domácí nejlepší obranu. Inkasovali pouhých 14 gólů.
„Na Chvalčov to moc neumíme. Nevím, proč to tak je. Soupeř měl vždy neuvěřitelnou efektivitu v zakončení. V poslední době máme problém se zakončením. Vytvoříme si hodně šancí, ale dáváme málo branek. To je náš problém. Doufám, že se v zápase s Chvalčovem v útoku zlepšíme,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.
Dvanáctému Chvalčovu to venku příliš nejde. Ze šesti utkání si přivezl jenom čtyři body. V minulém kole si hosté odložili derby s Mrlínkem. Jejich forma má klesající tendenci. V předešlých pěti zápasech získal Chvalčov jenom pět bodů.
„Někteří hráči se stihli doléčit, ale mám strach z toho, abychom nevypadli ze zápasového tempa. Doufám, že nepojedeme tak daleko jenom na výlet, ale že si odvezeme nějaké body. Doma jsou Zdounky silné, o čemž se už přesvědčilo víc týmů. Přeji si, abychom neporušili tradici a znovu dokázali ve Zdounkách vyhrát. Body potřebujeme, protože v tabulce stále klesáme,“ dodal trenér Chvalčova Zdeněk Trojek.
Vzájemná bilance: 0 – 2 – 2, 7:13
Série: Chvalčov 4x nevyhrál.
Tip Deníku: 1

KOSTELEC U HOL. (7) – TUČAPY (11)
Oba týmy se velmi dobře znají z působení ve III. třídě. Pro Kostelec to bude už osmé utkání na domácí půdě. Tam se mu daří podstatně lépe než venku. Doma vybojoval 12 bodů, venku jenom 3.
„Doma musíme bodovat, protože na jaře budeme hrát hodně zápasů venku. Tabulka je ohromně vyrovnaná. Týmy, které jsou za námi, se na nás dotahují. Každý zápas bude důležitý. Soupeři máme co vracet, protože jsme s ním v posledním vzájemném utkání doma prohráli 0:1. Věřím, že tentokrát získáme tři body,“ řekl trenér Kostelce Miroslav Polášek.
Hosté mají problémy v ofenzivě. Zatím jen dvanáctkrát skórovali. Jen v jednom utkání dokázali vstřelit tři branky, a to stačilo jen na remízu ve Skašticích.
„Kostelec je těžký soupeř. Domácí hrají ofenzivní fotbal. Hodně branek dávají, ale také často inkasují. V tom vidím naši šanci. Musíme hrát pozorně v defenzivě a využít nějaký brejk. Rozhodně jsou však domácí velkým favoritem tohoto utkání,“ dodal trenér Tučap Jaroslav Křepelka.
Vzájemná bilance: 5 – 1 – 8, 22:27
Série: Tučapy venku 4x nevyhrály.
Tip Deníku: 1

KYSELOVICE (2) – SKAŠTICE (8)
Kyselovice mají doma zatím nejlepší bilanci ze všech týmů. Pětkrát vyhrály a jen jednou svému soupeři podlehly. V minulém kole poprvé v sezoně remizovaly. Z Martinic si odvezly velmi cenný bod.
„Doma se musí vyhrávat už jenom pro lidi. Budeme hrát ofenzivně, tak abychom potvrdili druhé místo v tabulce. Měli bychom být kompletní. Chceme tři body, protože by to byl historický úspěch. Po podzimu jsme ještě nikdy neměli 25 bodů. Uděláme pro to maximum,“ řekl trenér Kyselovic Vít Říkovský starší.
Skaštice letos ještě nedokázaly vyhrát dva zápasy v řadě. V minulém kole doma získaly všechny tři body, po výhře nad Kostelcem 3:2.
„Bylo by dobře, kdybychom konečně vyhráli dvakrát v řadě. Ze tří posledních zápasů chceme devět bodů. Kyselovice mají na podzim dobrou formu, takže to bude pro nás těžký zápas, ve kterém nemáme co ztratit. Naše situace na podzim není taková, jakou jsme si představovali, ale máme před sebou ještě celé jaro a věřím, že nás sestupové starosti minou,“ myslí si trenér Skaštic Ivo Frýdl.
Vzájemná bilance: 3 – 3 – 6, 20:29
Tip Deníku: 0

NĚMČICE (6) – MARTINICE (1)
Šesté Němčice hrály letos pětkrát na vlastním trávníku a pokaždé se radovaly z plného bodového zisku. Nejlépe z poražených soupeřů jsou však v tabulce Prusinovice až na devátém místě.
„Favoritem utkání jsou hosté. Budeme muset hrát ze zajištěné obrany a vyvarovat se chyb. V minulém kole bylo bránění celého mužstva velice špatné. K zápasu musíme nastoupit zodpovědně a každý musí podat výkon na hranici svého maxima. V zápasech proti Martinicím se dokázalo vždy mužstvo vyburcovat k výbornému výkonu. Vždy to bylo vyrovnané a doufám, že nezklameme ani v tomto duelu,“
Hosté z Martinic mají nejúdernější útok. V jedenácti kolech nastříleli už 45 branek. Na hřištích soupeřů jsou nejlepší s bilancí (4 – 1 – 1). Také aktuální forma je pasuje do role favorita. V posledních šesti zápasech Martinice třikrát vyhrály a třikrát remizovaly.
„V poslední době to není z naší strany herně ideální. Vytvoříme si vždy hodně šancí, ale gólově proměníme minimum. Navíc v Němčicích se nám nikdy nehrálo dobře. V posledních dvou podzimních zápasech chceme získat alespoň čtyři body, abychom přezimovali na prvním místě,“ dodal trenér Martinic Ladislav Fischer.
Vzájemná bilance: 3 – 1 – 10, 23:37
Série: Němčice doma 6x vyhrály. Martinice 7x neprohrály.
Tip Deníku: 0

ROŠTĚNÍ (10) – ŽERANOVICE (3)
Překvapivě nejhorší domácí bilanci má zatím Roštění (1 – 1 – 4). Domácí dokázali rozstřílet jen Kyselovice 5:1 a remizovat se Zdounkami 1:1.
„Pro mě jsou naše podzimní výsledky velkým zklamáním. Vůbec jsem nepočítal s tím, že bychom byli ve spodní polovině tabulky. V koutku duše jsem doufal, že se budeme pohybovat úplně někde jinde. Po domácí porážce s Prusinovicemi jsme si všechno s hráči vyříkali. S takovým přístupem se prostě hrát nedá. Žádný soupeř se neporazí sám. Budu se opakovat, ale doma prostě musíme vyhrát. Nemůžeme stále spoléhat na starší hráče, kteří občas vypadnou ze sestavy,“ řekl trenér Roštění Petr Paštěka.
Hosté ze Žeranovic už venku z pěti zápasů vybojovali plných dvanáct bodů. Prohráli jen v Kyselovicích 1:4 a na hřištích soupeřů nasázeli domácím týmům 18 branek.
„Je skvělé, že je doma ještě někdo horší než my. Nastoupíme ve stejné sestavě jako v minulém kole. V plné síle dokážeme konkurovat komukoliv. Zápas musíme zvládnout psychicky, tak abychom udrželi nervy na uzdě. Rozhodně nebudeme betonovat, ale chceme hrát útočný fotbal,“ dodal trenér Žeranovic Pavel Postava.
Vzájemná bilance: 3 – 1 – 4, 12:14
Tip Deníku: 0