V předkole, které je na programu 20. července se střetnou Bařice se Šelešovicemi. Vítěz bude v 1. kole (27. 7.) hostit Chvalčov. Další dvojice prvního kola tvoří Záhlinice – Zdounky, Počenice – Mrlínek a dvojnásobný obhájce trofeje z Kyselovic bude hrát v Žalkovicích s místní rezervou. Semifinále poháru bude 3. srpna generálkou před prvním kolem mistrovských soutěží.

Okresní přebor

Okresní přebor odehraje první kolo 10. srpna. Do soutěže se přihlásila tato mužstva: Mrlínek (domácí zápasy bude ještě v podzimní části hrát na hřišti v Loukově), Admira Hulín (po sezoně na umělé trávě bude už klub využívat zrekonstruovaný trávník), Tučapy (vítěz III. třídy, skupiny A), Žeranovice, Záhlinice, Skaštice, Prusinovice, Chvalčov, Roštění (sestupující z I. B třídy), Martinice, Zdounky, Kyselovice a Počenice (vítěz III. třídy, skupiny B). Všechny týmy budou hrát domácí zápasy v neděli v ÚZM.

Ve stejném termínu jako v okresním přeboru bude na pořadu 1. kolo III. třídy, skupiny A.

III. třída, sk. A

V soutěži budou startovat tato družstva: Rymice, Hlinsko pod Hostýnem, Rusava B (NE, 10.15), Zahnašovice, Kostelec u Holešova, Ludslavice (sestupující z okresního přeboru), Žalkovice B (NE, –2,5 h. před ÚZM), Rajnochovice, Mysločovice B (nově přihlášený tým, NE, 10.00), Loukov, Břest (sestupující z okresního přeboru), Kyselovice B, Pravčice, Komárno.

III. třída, sk. B

Také skupina B bude mít čtrnáct účastníků a 1. kolo se odehraje také 10. srpna. Seznam mužstev: Troubky, Rataje, Šelešovice, Lutopecny, Zlobice (domácí zápasy budou hrát už na svém zrekonstruovaném hřišti), Střílky, Bařice, Litenčice, Kvasice B (nově přihlášený tým, SO ÚZM), Dřínov, Roštín, Lubná B (SO, ÚZM), Morkovice B (nově přihlášený tým, SO, ÚZM), Bezměrov.

Dorost

Vzhledem k tomu, že do soutěže dorostenců se přihlásilo 16 družstev, bude soutěž rozdělena na dvě skupiny. Ve skupinách se soupeři střetnou systémem dvakrát každý s každým (14 utkání). Poté budou družstva rozdělena podle pořadí na skupiny, ve kterých se týmy opět střetnou systémem dvakrát každý s každým o konečné pořadí (6 utkání). Skupina o 1. – 4. místo (A1, A2, B1, B2), skupina o 5. – 8. místo (A3, A4, B3, B4), skupina o 9. – 12. místo (A5, A6, B5, B6) a skupina o 13. – 16. místo (A7, A8, B7, B8). Body ze základních skupin se nebudou započítávat. Na podzim se odehraje 10 kol. Zbývající zápasy se budou hrát na jaře.

Skupina A: Mrlínek, Rusava, Kostelec u Holešova, Roštění, Prusinovice, Skaštice, Žalkovice, Pravčice.

Skupina B: Těšnovice, Šelešovice, Lutopecny, Roštín, Lubná, Zdounky, Zborovice, Kvasice.

Starší žáci

Také kategorie starších žáků bude rozdělena na dvě skupiny a hrát se bude stejným systémem jako v kategorii dorostu. V základních skupinách 12 utkání a ve skupinách o konečné umístění dalších šest zápasů. Na podzim se odehraje prvních devět kol, zbytek na jaře.

Skupina A: Mrlínek, Chvalčov, Žalkovice, Rajnochovice, Němčice, Těšnovice, Bezměrov.

Skupina B: Lutopecny, Zlobice, Bařice, Dřínov, Roštín, Zdounky, Zborovice.

Mladší žáci

Soutěž mladších žáků se bude hrát opět na polovinu hřiště se sedmi hráči a brankářem. Kluby budou rozděleny do dvou skupin. A hrací systém bude totožný se soutěží starších žáků.

Skupina A: Slavkov p. H., Kostelec u Holešova, DFK Holešov, Prusinovice, Ludslavice, Chvalčov, Martinice.

Skupina B: Zlobice, Zborovice, Kojetín, Rymice, Břest, Kyselovice, Němčice.

Přípravka

Stejně jako v minulé sezoně budou mužstva hrát soutěž turnajovým způsobem. Do soutěže se přihlásily tyto kluby: Koryčany, Žalkovice, Kvasice a Zdounky.

Losovací aktiv se uskuteční v pátek 11. července v 16 hodin v kulturním klubu v Hulíně.