Před sezonou se hodně mluvilo o vašem konci u prvního mužstva. Tým měl vést Petr Klhůfek a vy jste měl přejít k nově vytvořené rezervě…

Máte pravdu, ale vedení klubu se s Petrem nakonec nedohodlo, protože má hodně práce ve zlínském druholigovém klubu. Proto na mě znovu zbyl první tým.

Jaká byla letní příprava?

V létě jsem se především věnoval nově vzniklému rezervnímu týmu. Oba týmy trénovaly společně, a jak naznačují výsledky v prvních třech kolech, tak byla dobrá.

K jakým změnám došlo v kádru mužstva?

Odešel Veselý a Marek se vrátil do Holešova. Z Rusavy přišel Regentík, který svou zkušeností mužstvu výrazně pomáhá. Jsem přesvědčen, že Marka plnohodnotně nahradil. Bohužel s aktivní kariérou skončil Kundera.

Jak moc tyto změny nabouraly základní jedenáctku?

Jediným problémem je nahradit kapitána Martina Kunderu. Byl to srdcař, který měl velký vliv na ostatní hráče. Třeba se nám ho ještě podaří přemluvit.

V mužstvu máte řadu velmi zkušených hráčů. Jak je pro vás post kapitána důležitý?

Kapitán by měl stát za trenérem a na hřišti si udělat pořádek. Musí mít respekt svých spoluhráčů a dokázat komunikovat s rozhodčím. V neposlední řadě musí znát všechna svá práva a povinnosti. Měl by být mou prodlouženou rukou na hřišti. Podle mě je nejlepším kapitánem stoper, protože všechno před sebou vidí. Samozřejmě musí mít svou fotbalovou kvalitu.

Každým rokem se mužstvo Martinic v tabulce posunuje směrem k prvnímu místu. Jiné než postupové ambice tedy nemůžete mít…

Kdo by nechtěl postoupit do vyšší třídy. Všichni chceme postupovat. Chtěl bych, aby si kluci zahráli I. B třídu. Přibývají jim léta a příště se to už nemusí podařit. Chceme postoupit, ale nesmíme zapomínat ani na soupeře. S tímto týmem bych se I. B třídy vůbec nebál. Po podzimu uvidíme, v jaké budeme situaci.

Máte letos silnější tým než v loňské sezoně?

Myslím si, že ani ne.

Loni na podzim jste poztráceli hodně bodů s papírově slabšími soupeři. Předpokládám, že podobných ztrát se budete chtít vyvarovat…

Na každého favorita se chtějí ostatní týmy vytáhnout. Když někam přijedou Martinice, hrají domácí ještě o padesát procent lépe než v ostatních zápasech. Takové týmy nemají proti nám co ztratit, mohou na rozdíl od nás jenom získat. Pro mnohé jsme trnem v oku. Většina ostatních klubů okresního přeboru nemá takové možnosti získat kvalitní a zkušené hráče zásluhou pana Pospíšila jako my.

Klub patří pod Sokol. Jak se on podílí na financování klubu?

Sokol nám žádné peníze nedává. Žijeme z pronájmu hospody. Uvažujeme o tom, že bychom v brzké době přešli pod ČSTV. Když jsme sháněli peníze na opravu hřiště a řekli jsme, že jsme Sokol, tak před námi každý zavřel dveře.

Co očekáváte od rezervy?

Nastupují za ni především mladí kluci. Už v přípravě bylo vidět, že si budou muset v první sezoně zvykat na mužský fotbal. Není to jen o tom, že kopnou do balonu a pak za ním utíkají. Přál bych jim, aby především zůstali u fotbalu a uhráli nějaké body. Myslím si, že na jaře už bude jejich projev fotbalovější. V soutěži nastupuje mnoho zkušených hráčů, kteří mladé hráče dokážou přehrávat hlavou.

Rezerva může být pro Martinice výhodou. V minulých sezonách jste se potýkali s problémy, že jste někdy měli k dispozici jen jedenáct hráčů…

Už čtyři roky jsem usiloval o to, abychom měli rezervu. Doufám, že teď se už do podobné situace nedostaneme a budeme moci doplňovat první tým. Podle vývoje utkání budou mladí hráči dostávat šanci. Bude to pro ně velká škola.