Poté povzbuzeni s přehledem vyhráli u soupeře ve Strážnici 10:0 (M. Matela 2,5, Kepl 2,5, Klůj 2,5, Sekanina 2,5). Těmito výsledky uzavřeli své letošní účinkování ve 3. lize na 8. místě. Mužstvo odehrálo v podstatě celou sezonu ve stejném složení: Bronislav Klůj, Karel Sekanina, Karel Kepl, Zdeněk Matela.

KST Holešov splnil svůj cíl

Tito hráči potvrdili svou ligovou zkušenost z předchozích let a dosáhli cíle, který si před začátkem soutěže stanovili, tedy zachování účasti v lize i pro příští sezonu. V závěru sezony naskočil mladý Michal Matela, který v této soutěži teprve sbírá zkušenosti. Příští sezonu mají hráči vyšší ambice, rádi by se podívali do ligového play off.

Úspěšnost hráčů: Bronislav Klůj – 60,53 %, Karel Sekanina 55,71, Karel Kepl 52,78, Zdeněk Matela 43,10, Michal Matela 20,00.

Nováček se dokázal nakonec zachránit

Letošní sezona byla pro TJ Holešov premiérovou v krajské soutěži 1. třídy. Již na začátku si tým vytyčil jako prvotní cíl záchranu a mimo to také potrápit favorizované soupeře a dobře si zahrát. To ve spoustě případů minulé sezony s týmy, jenž hrály o záchranu v KP 2 nešlo.

Holešovskou sestavu tvořili: Libor Liška, Marek Zrůbek, Petr Hasala, Karel Posolda, Dalibor Zela, Libor Zachoval a Jiří Kaňa. Celou sezonu tým hrál bohužel téměř jen ve čtyřech hráčích, jelikož si nejen Marek Zrůbek, ale i Libor Liška zlomili nohu. Navíc oba už na podzim.

Za zmínku stojí, že k úrazu došlo při stolním tenisu, když si nohu zlomili nikoliv vzájemně, ovšem velmi nešťastně. Jiří Kaňa se zaměřil na výpomoc B týmu. V polovině soutěže Holešov okupoval nesestupové 10. místo. Před posledním dvoukolem měl povinnost zvítězit se Vsetínem a s Vidčemi, se kterými si to měl rozdat o 10. místo, tedy první nesestupové.

Holešov porazil Vsetín vcelku hladce a v posledním kole v nervy drásajícím zápase se skvělou diváckou kulisou porazil i Vidče nejtěsnějším rozdílem 10:8 a vybojovali si tím právo účasti v této soutěži i pro příští sezonu.

Úspěšnost hráčů: Karel Posolda 66,67%, Dalibor Zela 50,00, Marek Zrůbek 43,18, Petr Hasala 35,90, Libor Liška 19,35, Libor Zachoval 17,50.

Nováček z Hulína hned postoupil

Družstvo Hulína A hrálo prvním rokem krajskou soutěž 2. třídy ve stolním tenise. Několik roků se hrál v Hulíně okresní přebor, takže po postupu do vyšší soutěže ambice družstva byly udržet se v soutěži a nesestoupit zpět do OP. Hulín hrál v základní sestavě: Klusák, Hrdina, Tůma, Hošťálek, doplněnou o Šabíka, Kristýnka a Říhu. Klusák, Říha a Hrdina měli již zkušenosti z vyšších soutěží, ale zbytek sestavy nikdy vyšší soutěž nehrál.

Spartak získal brzy potřebnou jistotu

Hned první zápas s Otrokovicemi C naznačil, že by se Hulín mohl zachránit. Druhý zápas se Zlínem D Hulín vyhrál také a s favoritem soutěže Kunovicemi remizoval.

Tým tak pomalu získával jistotu, že úkol zvládne. Po polovině soutěže byl na výborném třetím místě. Tehdy se začala rodit myšlenka na postup do KP1.
Ve druhé polovině soutěže byl pro Hulín klíčovým zápas s Kostelcem C. Kostelec byl na čele tabulky. Po velké bitvě Hulín vyhrál 11:7 a šance na postup se zvýšily. Zbývalo vyhrát s Otrokovicemi. To se Spartaku povedlo, takže si zajistil postup do KP1.

Lídrem mužstva byl Tomáš Tůma

Hulín postoupil díky vyrovnaným výkonům všech hráčů. Tomáš Tůma, který nikdy nehrál krajskou soutěž, se postupně stal lídrem družstva a ve druhé polovině vyhrál téměř všechny své zápasy.

Bystřické „Céčko“ si kladlo za úkol, stejně jako v loňské sezoně, zachránit se v KP 2 třídy. Za tým nastupovali většinou mladí hráči od čtrnácti do osmnácti let, doplnění dvěma zkušenými veterány.

Byli to: Saksa, D. Černocký, Beneš, Vaculík, Steindlberger, Vrbecký, Moráček, Jakub Urbiš, Krist, Nesvadba.

Hráči se zaměřili především na zápasy se slabšími týmy Vsetína, Štítné, Zubří, Kroměříže a na převážnou většinu domácích zápasů.
Nikdy se nesešli v nejsilnější sestavě, přesto výsledky byly nad očekávání. V domácím prostředí dokázali porazit všechny papírově slabší soupeře a přidali body navíc, jako například výhrou nad druhým týmem soutěže Hulínem.

Oporou Bystřice se stal Černocký

Díky těmto cenným bodům obsadili 8. místo. Velký podíl na výborných výsledcích měl Dominik Černocký, který jako stabilní hráč A-týmu nám pomáhal právě v domácích zápasech.
Celá sezóna kroměřížského mužstva byla ovlivněna odchodem tří hráčů do A-mužstva. Tým, který v minulé sezóně sestoupil z KP1, byl tak již předem odsouzen k sestupu.

Vždyť základ mužstva po odchodu hráčů tvořili borci, kteří jsou výkonnostně na úrovni okresních soutěží. Tedy celou sezónu šlo spíše o překvapení a získávání zkušeností z krajských soutěží.

Celková bilance jedna výhra, jedenadvacet proher hovoří jasně. Nejlepším hráčem byl Jarek Pospíšil, který měl jako jediný zkušenosti z této soutěže.
Pár skalpů získal i talentovaný Jaroslav Matula, ale u něj se projevila nevyhranost a malá trénovanost. Za zmínku stojí i to, že v základu mužstva nastupoval Vladimír Kadlík, který na invalidním vozíku potrápil leckteré hráče.

Tým pak doplňovali žáci Frýdl, Urubek a Hrtús, ale soutěž byla nad jejich možnosti.

Spartak Hulín: Tomáš Tůma 77,46%, Tomáš Klusák 69,12, Jan Hrdina 69,05, Petr Hošťálek 58,33.
Bystřice p. H. C: Dominik Černocký 86,67%, Ivan Saksa 72,41, Zdeněk Beneš 65,45, Vincenc Vaculík 57,14, Jan Steindlberger 20,00, Vladan Nesvadba 13,16, Roman Krist 2,78.
Slavie Kroměříž B: Jaroslav Pospíšil 52,78%, Jaroslav Matula 28,33, Vladimír Kadlík 8,96, Miroslav Frýdl 5,56, Ondřej Urubek 5,56, Vojtěch Hrtús 2,90.