JIHLAVA B – HS KROMĚŘÍŽ 4:3 (2:2)

Hanáci, kteří v předchozích čtyřech zápasech v Jihlavě získali pouze jeden bod, začali výborně. Už po čtyřech minutách se gólově prosadil Janoštík. Své vedení hosté drželi až do 31. minuty. Potom však během tří minut dvakrát inkasovali. Do šaten šly týmy nakonec za nerozhodného stavu, když vyrovnání zařídil Handl.

„Zápas hodně ovlivnila desátá minuta, kdy byl Janoštík faulován v pokutovém území, ale namísto penalty a červené karty pro domácího gólmana udělil rozhodčí žlutou kartu Janoštíkovi. Tomuto rozhodnutí se divili všichni na hřišti. Už jsem toho hodně zažil, ale tohle bylo příliš,“ kroutil hlavou trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

Ve druhém poločase se hráčům Hanácké Slavie dlouho dařilo držet remízový stav. Deset minut před koncem však vstřelil po závaru před brankou Lovásika třetí gól domácích Kliment. V 89. minutě využil zaváhání domácí obrany Budín a srovnal. O důležitý bod přišla Kroměříž ve druhé minutě nastaveného času.

„Domácí se prakticky do ničeho ve druhém poločase nedostali, ale přesto vstřelili dvě branky. Čtyřikrát nakopli míč za celý zápas do našeho pokutového území a čtyřikrát se odrazil od našich hráčů do branky nebo na jejich kopačky. V nastaveném čase vyboxoval Lovásik míč před domácího hráče a přišli jsme o bod. Byl to prostě zápas blbec,“ dodal smutný Baďura.

Branky: 31. Vacek, 34. vlastní, 80. Kliment, 92. Kavka – 4. Janoštík, 39. Handl, 89. Budín. Rozhodčí: Talpa – Fojt, Nováček.

Kroměříž: Lovásik – Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík – Fiala, Budín, Havlík (78. Konečník), Handl, Šrom – Janoštík. Trenér: J. Baďura.