„Odložili jsme plošně celé kolo v MSFL i divizích bez výjimek. Sice jsme zvažovali možnost, že by se některá utkání po dohodě klubů mohla odehrát na umělých plochách, jimiž oddíly disponují, nicméně hned na začátku jara by se zkreslily tabulky nestejným počtem sehraných zápasů, což jsme nechtěli," vysvětlil sekretář Řídicí komise FAČR pro Moravu Radek Šindelář.

Sportovně-technická komise už rovněž navrhla náhradní termíny pro aktuálně odložené kolo. MSFL by se měla hrát ve středu 22. května, obě divize pak o týden později, tedy 29. května.

„Pokud se ale kluby dohodnou na jiném termínu, vyhovíme jim," uvedl předseda komise Zdeněk Šťastný s tím, že v úvahu připadají i dvě první květnové sváteční středy.

„Právě do nich je ale rovnoměrně rozděleno vložené kolo. V praxi by to znamenalo, že by týmy hrály dvě středy po sobě, k čemuž je samozřejmě nechceme nutit. To platí i v případě mládežnických soutěží," dodal Šťastný.

Ze stejného důvodu bude zrušena také drtivá většina utkání soutěží řízenými KFS Zlín.

„Celky, které mají k dispozici umělou plochu, svá utkání sehrají. V případě zlepšených povětrnostních podmínek a způsobilé hrací ploše se mohou kluby dohodnout sehrát utkání již o víkendu. Odložená utkání pak budou sehrána prvního května od 16 hodin," upřesnil předseda STK KFS Zlín Stanislav Travenec.

Zatímco OFS Zlín a Uherské Hradiště již v předstihu rozhodly, že zahájí odvetnou část až poslední březnový víkend, ve Vsetíně se ke stejnému kroku zřejmě rozhodnou až po dnešním zasedání STK.

„Naopak u nás na Kroměřížsku jsou zatím klimatické podmímnky a zejména terény uspokojivé. Z plánovaných více než dvaceti víkendových zápasů máme zatím žádost na odklad ze tří míst. Proto necháme na zvážení pořadatelů, zda jejich hřiště zvládne první jarní duel," popsal situaci předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.

Program zápasů mužů KFS Zlín – krajský přebor: FK Vsetín – Vel. Karlovice, Luhačovice – Uh. Brod, Chropyně – Vlachovice (SO 15.00), 1. Valašský FC – Provodov (NE 15.00). I. A třída – sk. A: Brumov B – Hovězí (NE 10.00). I. B třída – sk. B: Těšnovice – V. Otrokovice B (SO 15.00, UT Kroměříž), Baťov 1930 – Lukov (PÁ 18.30).