Úvodem jenom pár slov o tom co se děje v současnosti na našich hřištích. Fotbal a jeho hnutí je v hluboké krizi a díky situaci, která panuje v nynějším vedení ČMFS, se dostal do role „otloukánka“. Na druhé straně jsme to my zástupci výkonnostního fotbalu, podle slov místopředsedy ČMFS Vacka „strejdové“, kteří mu svým jednáním, chováním a vystupováním dáváme další rány do vazu a zhoršujeme už tak špatnou image.

Po přečtení článku „Incident v Němčicích…“ musím dát místopředsedovi ČMFS za pravdu. Co si po vyjádření všech zainteresovaných stran v článku řekne nezaujatý čtenář? Skupina opilých „bafíků“ si dala do „držky“ a navíc k tomu potřebuje noviny, aby si to přes ně vyříkala. Raději tu „pralesní ligu“ hrejte opravdu někde v pralese, ať to nikdo nevidí.

Vážení toto není můj názor, ale výrok čtenáře, který stojí mimo naše hnutí. Podle vyjádření funkcionářů Němčic a Chvalčova to muselo vypadat jako na přeborech ve volném stylu a ne na fotbale. Pokud je to jinak ať mě z toho někdo vyvede, ale když čtu: urážky a osočování údajně podnapilých diváků, krev na hřišti, zákrok domácích pořadatelů, roztržená mikina, poranění sítnice atd. Je to jako z laciného, brakového akčního filmu. To snad nemůže být ani pravda!

Tak se chovají civilizovaní lidé ve 21. století!

DK OFS Kroměříž se při šetření výše uvedeného incidentu držela zápisu o utkání. Ten byl podepsán rozhodčím, oběma kapitány a hlavním pořadatelem. Zápis o utkání, pokud není na utkání delegát svazu, je jediným podkladem pro DK.

Je proto velmi zarážející, že skutečnosti popsané v článku se v zápise o utkání neobjevily, přestože jej všichni zainteresovaní podepsali. V pravidle V, článek 28 se píše. Kapitán má po utkání právo vznést námitky proti skutečnostem známým v průběhu utkání, ale může je uplatnit nejpozději před podepsáním zápisu o utkání, po skončení utkání.

Proto chci apelovat na obě znesvářené strany.

1. Než začnete něco řešit přes noviny, zjistěte si co je v oficiálním dokumentu o zápase. Tedy v zápise o utkání.
2. Nastudujte si Soubor předpisů ČMFS a Pravidla fotbalu.
3. Zachovejte si důstojnost a chovejte se jako civilizovaní lidé.

Pokud dodržíte tyto tři rady, nemusíme se my ostatní funkcionáři stydět za to co naši „kolegové“ vyvádí při utkání a ještě mají snahu svoje chování omlouvat a zveřejňovat.

Za DK OFS Kroměříž mohu slíbit, že budeme nekompromisně a s ještě větší razancí přísně trestat množící se projevy nesportovního chování, tak jak nám umožňuje disciplinární řád. Dále budu na nejbližším jednání VV OFS iniciovat změny v pokutovém řádu za neukázněné chování diváků, uveřejněném v Rozpisu soutěží OFS Kroměříž, tak jak povoluje soutěžní řád.

Martin Oplt, předseda DK OFS Kroměříž

ČTĚTE TAKÉ:

V Němčicích se poprali