III. TŘÍDA, SK. A
Komárno – Tučapy 1:4 (1:2)

Tučapy potvrdily roli favorita a výhrou si zajistily postup do okresního přeboru. Domácí jim však situaci hodně ulehčili. Tři branky si dali téměř sami. Rozhodnutí přišlo krátce po zahájení druhého poločasu, kdy vstřelili hosté třetí branku.

Branky: Švarc (pen.) – Olša 2, Adámek, Janalík. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 150.

Komárno: Bancík – Orava, Šindelek, M. Matůšů, Hruška, Lehnert (50. Plánka, 57. V. Matůšů), Švarc, Navtípil, Orava, S. Matůšů, Šipula (70. Gadas).

Tučapy: Chytil – P. Truhlář, Vrtělka, Ševčík, Pavel Zdráhal, Olša, Šimík, Adámek, A. Truhlář, Hrnčiřík, Janalík (Sedlařík, Trhlík).

Pravčice – Kyselovice B 5:0 (2:0)

V Pravčicích slavili domácí hráči snadné vítězství. V jejich režii se hrálo celé utkání. Po prvním poločase vedly Pravčice už 2:0. Hostům se po výhře nad Kostelcem v minulém kole tentokrát nic nedařilo. Po přestávce přidaly Pravčice další tři branky a chvílemi to byla jejich exhibice. Vítězství domácích mohlo být daleko přesvědčivější.

Branky: Zoubek 2, Nevřala 2, J. Zapletal. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 60.

Pravčice: P. Zapletal – Pecháček, Lub. Ruman, Filandr, Krejčí, Nevřala, J. Zapletal, Dvořák, Zoubek, Mišelnický (Kalík).

Kyselovice B: Krejčíř – Zedek, Říkovský, Morong, Seibert, M. Úlehla, P. Úlehla, Kašparčík, Otáhal, Dobrý, Škrabaňa.

Kostelec u Hol. – Žalkovice B 2:2 (1:2)

Problémy se sestavou domácí trápí dál a v zápase se Kostelci zranili další dva hráči. V rozmezí mezi 14. a 16. minutou domácí dvakrát inkasovali po chybách obrany a mladého brankáře, který teprve sbírá zkušenosti. Nicméně domácí hráči zabojovali a nakonec dovedli utkání k nerozhodnému výsledku. Několik vyložených šancí, zejména v prvním poločase, opět zahodili.

Branky: 30. D. Marek, 61. (pen.) T. Hlobil – 14. Petřík, 16. H. Netopil. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 90.

Kostelec u Hol.: Šidlík – Kovalda, Barot, Pospíšilík (30. Holý), Ragoš, Přikryl, T. Hlobil, P. Hlobil (43. Sklenář, 72. Šťastný), Čuzy, M. Hradil, D. Marek.

Žalkovice B: Borovička – Bocek, Brázdil (71. Svozil), Holub, Hanák, Sedlář, Netopil, Petřík, M. Kuba, D. Vymětal (56. Vrubl), R. Vymětal (65. Otáhalík).

Rymice – Loukov 5:0 (3:0)

Loukov přijel do Rymic pouze s jedenácti hráči, a tak se do hry dostal i předseda klubu Kundera st., který již dříve ukončil aktivní kariéru. Na hřišti se tak potkal se svým synem. Již ve 25. minutě bylo utkání rozhodnuto, jelikož dvakrát chyboval Molek a jednou obrana hostů. I přes relativně vyrovnanou hru to bylo 3:0, a tak i skončil poločas. I ve druhé půli šlo o vyrovnanou partii, ale domácí po dalších chybách zvýšili na konečných a pro hosty krutých 5:0.

Branky: Hausknecht 2, Bartalský 2, Mlčák. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 50.

Rymice: Doležel – Dítě, Fuksa, T. Odložilík, Nesrsta, Šimčík, Navrátil, Vávra, Hausknecht, Bartalský, Mlčák.

Loukov: Molek – Fuksa, Ordáň, Novotný, John, Šíp, Šmerda, Kundera ml, Bělík, Hovořák, Petřík (Kundera st).

Zahnašovice – Hlinsko p. H. 5:3 (4:1)

Poslední utkání před domácím publikem se domácím povedlo. Už v první minutě vsítil František Nečekal pěknou branku. Potom se domácí uspokojili a soupeř z ojedinělého útoku vyrovnal. Domácí hráči se domnívali, že to půjde samo, protože v brance hostů nastoupil hráč z pole. Rychle si to uvědomili a přidali ještě do poločasu tři branky a jednu za přísně nařízenou penaltu.

Hráči se uklidnili a první poločas se dohrával pod taktovkou domácích hráčů. Po přestávce už nasazené tempo opadlo. Domácí tým udělal v sestavě změny. Hosté korigovali ojedinělou střelou, která skončila v síti domácích. Potom domácí ještě zvýšili na 5:2 a hosté nejlepším hráčem utkání Zdráhalem uzavřeli konečný stav z penalty na 5:3.

„Ráz utkání určila již 1. minuta, kdy se domácí ujali vedení z dlouhého nakopnutého balonu. Snažili jsme se kombinovat, což přineslo vyrovnání, nicméně dlouhé balony nám dělaly velké problémy a domácí se tak dostali do vedení až 3:1. Poté předvedl do té doby nevýrazný sudí zkrat a k údivu všech hráčů i domácích diváků odpískal penaltu, kterou domácí zvýšili na 4:1, a bylo prakticky rozhodnuto. Obraz hry se nezměnil ani po poločase, jen jsme zkorigovali na konečných 5:3. Za zmínku stojí ještě výkon rozhodčího, který lze označit diplomaticky za velmi slabý,“ řekl autor všech branek Hlinska Marek Zdráhal.

Branky: R. Nečekal 2, R. Janalík 2 (1× pen.), F. Nečekal – Zdráhal 3 (1× pen.). Rozhodčí: Capanda. Diváci: 55.

Zahnašovice: F. Janalík – Doležel, Zehnal, Pospíšil, Pavel Miklík, Petr Miklík, Plaňava, R. Janalík, Štěpaník, F. Nečekal, R. Nečekal (J. Miklík, Sovadina, L. Janalík).

Hlinsko p. H.: J. Škarpich – Krajcar, B. Škarpich, Odstrčilík, Švehlík, Podola, Hrabal, Zdráhal, Zapletal, Petrovič, Daďa (Bravený).

Rusava B – Rajnochovice 1:2 (1:0)

Překvapivě lepší byli v prvním poločase domácí, kteří hýřili aktivitou v útoku. Hosté byli také nebezpeční ve hře dopředu, ale v jejich obraně to povážlivě skřípalo.

Toho domácí využili ke vstřelení první branky a tak také poločas skončil. Po přestávce začaly domácím docházet síly, čehož hosté využili a skore se jim podařilo otočit. Nutno ovšem podotknout, že remíza by utkání opravdu slušela mnohem více. Domácím velmi dobře zachytal náhradní gólman Tomáš Krajcara a také nejlepší hrač celého zápasu Michal Vaculík. U hostů nutno vyzvednout velmi rychlého a nebezpečného Topiče.

Branky: Krajíček – Kubík, Topič. Rozhodčí: Ševčík. Diváci: 80.

Rusava B: T. Krajcar – D. Krajcar, Tellinger, Sklenařík, Mrázek, Koudelníček (30. Petr Matela), J. Vaculík, M. Vaculík, L. Kocman, Krajíček, Gomola.

Rajnochovice: Rýc – Staša, Koláček, Doležel, Dubčák, Kubík, Čech, Kobliha (Zbořil), Staněk, Topič, Ides.

III. TŘÍDA, SK. B
Lubná B – Litenčice 2:3 (2:1)

Po vedoucí brance Litenčic dokázali domácí hráči ještě do přestávky otočit průběh utkání. Ve druhém poločase však vstřelil Raclavský dvě branky a pomohl hostům k zisku tří bodů.

Branky: 29. Loučka, 31. Skácel – 60. a 68. Raclavský, 20. Veselý. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 50.

Lubná B: Suchánek – Škrabal, Havlík, Ševčík, Gremlica, Halamíček, Loučka, Chýla, Skácel, Brázdil, Kovařík (Klimek, Tvrdý, Daněk).

Litenčice: Derka – F. Pátik, M. Pátik, Veselý, Zach, Raclavský, Hamala, Štěrba, Výrostek, Kaláček, Svoboda.

Bařice – Bezměrov 3:1 (3:1)

V první minutě se hosté dostali do vedení, ale to bylo z jejich strany téměř všechno. V dalším průběhu utkání Bařice svého soupeře kombinačně přehrávaly.

Ve druhém poločase domácí zahodili sedm brankových příležitostí a navíc i penaltu. Až do 75. minuty se hosté téměř nedostali na polovinu Bařic. V závěru však měli dvě šance, které mohly znamenat konečnou remízu.

Branky: Trávníček 2, Goliáš – D. Polášek. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 100.

Bařice: Šindler – Štěpaník, Navrátil, Čevora, Marek, M. Černý, Pospíšil, Stančík, Kolouch, Goliáš, Trávníček (Ančinec).

Bezměrov: Pelikán – Pavelka, Ulehla, Večerka, Kyjovský, Fuks, Vejtasa, Bleša, Coufalík, D. Polášek, R. Večerka (Opluštil).

Šelešovice – Troubky 4:2 (2:0)

V prvním poločase měli domácí hru pod kontrolou a po brankách Holíka a Kostky se dostali do dvoubrankového vedení. Druhý poločas byl však ze strany Šelešovic laxní. Hostům se tak podařilo vyrovnat. Závěr utkání však nakonec domácí zvládli a brankami Večerky a Františka Mozgy z penalty dosáhli na vítězství.

Branky: Holík, Kostka, Večerka, F. Mozga (pen.) – Štěpánek, Špička. Rozhodčí: Pančocha. Diváci: 75.

Šelešovice: Drábek – Bruna, Sigmund, Kostka, J. Husařík, Scholz, F. Mozga, Holík, P. Husařík, Večerka, Knap (Doležal, Kulcsar).

Troubky: L. Makový – B. Makový, Tesařík, Horák, Boukal, Bezslezina, Štěpánek, Špička, Střelec, V. Hlaváč, J. Hlaváč (O. Hlaváč, Prachař).

Roštín – Dřínov 2:2 (0:1)

Zápas začal velmi vlažně, až křečovitě. Hosté se po zahraném rohovém kopu ujali zaslouženě vedení brankou Šišky v 18. minutě. Postupně se hra vyrovnala, ale hrálo se spíše ve středu hřiště bez vyložených šancí. Stejný fotbal se hrál i ve druhém poločase. Domácí začali hrát paradoxně až po brance Kučírka v 63. minutě, tedy za stavu 0:2. Koza snížil na 1:2 v 65. minutě po krásné individuální akci středem hřiště zakončené přesnou střelou. Hned po dvou minutách zahrávali domácí roh a Zbořil se nejlépe orientoval ve vápně a hlavou skóroval.

Branky: 63. Koza, 67. Zbořil – 18. Šiška, 63. Kučírek. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.

Roštín: Knap – Novák, Zbořil, Přecechtěl, Stavinoha, Pudelka, Adamík, Pospíšil, Koza, Šojdr, Moravčík (Řezáč, Sigmund, Horňák).

Dřínov: Matics – Frkal, Novotný, Držálek, Drobisz, Šustrik, Kučírek, Štěpánek, Babák, Šiška, Juráň (Blaško, Večerka, Stoklasa).

Zlobice – Lutopecny 1:4 (1:1)

Po dohodě obou soupeřů se utkání hrálo na hřišti v Lutopecnách a bylo se na co dívat. Akce se střídaly na obou stranách, ale ani ty největší nedokázali hráči obou mužstev proměnit. Poločasový výsledek 1:1 se zrodil, když nejprve domácí Uhrinovký, a po něm hostující Šilhár proměnili penalty. Hosty opět podržel brankář Večerka. Jejich útočné snažení končilo většinou střelami mimo branku.

Utkání rozhodla 50. minuta, kdy domácí hráči zahrávali roh, odražený míč si vzal Schořík a sólem přes celé hřiště zvýšil na 1:2. Ve stejné minutě se hosté radovali znovu, neboť zkažený odkop z poloviny hřiště si vrazil brankař do sítě. Zlobičtí se nevzdávali a i za nepříznivého stavu si vypracovali několik velmi dobrých šancí, které ale neproměnili a v závěru ještě jednou inkasovali od Binase.

Nejlepšími hráči Lutopecen byli gólman Večerka a záložník Schořík.

Branky: Uhrinovský (pen.) – Šilhár 2 (1× pen.), Schořík, Binas. Rozhodčí: Mikšík. Diváci: 100.

Zlobice: Taufer – P. Vlček, Spáčil, Mičák, Novotný (55. Hlaváček), Pektor, Uhrinovský, L. Vlček, Poláček, Petr Sukup (55. Holan, 65. Vrána), Trávníček.

Lutopecny: Večerka – Šilhár, Řezníček, Přecechtílek, Kubačka, Kozubík, Binas, Hanzlík, Schořík, Konečný, Krist (Králíček, Handl).

Střílky – Rataje 4:1 (2:1)

Ve Střílkách se hrál kvalitní fotbal. Po vedoucí brance hostů ve 2. minutě, kterou dal Hofírek, se domácí probudili a ve vyrovnaném poločase, kdy se hrálo nahoru a dolů, šance proměnili jen domácí a strhli vedení na svoji stranu. Obě branky vstřelil po standardních situacích hlavou Hubr. Ve druhé půli domácí začali lépe a hosty přehrávali. V 70. minutě vypíchl ve středu hřiště Sádlík míč, obešel tři hráče, ale byl zastaven faulem zezadu.

Rozhodčí Hušek neváhal a hráči hostů ukázal červenou. Bylo otázkou času, kdy padnou další branky. V 79. minutě po pěkné kombinaci a nadýchaném centru Klanici skóroval opět hlavou Hubr. Střílky měly hlad po gólech a ještě jednu přidaly Klanicou pohotovou střelou k tyči. Za stavu 4:1 domácí polevili a hosté opět neproměnili několik šancí i díky obětavým zákrokům brankáře Vrby.

Branky: 16., 40. a 79. Hubr, 84. Klanica – 2. Hofírek. Červená karta: 70. Apolenář. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 80.

Střílky: M. Vrba – Buš, Žižlavský, Hlaváček, L. Vrba, Stuchlík, Jančík, Hubr, Sádlík, Klanica, Vrtal (Konfál, Mikulčík).

Rataje: Uličník – Gryča, Apolenář, Mík, Molek, Hofírek, Stratil, Horák, A. Chalupa, K. Chalupa (Zdráhal, Deneš, Štěpita).