TJ PRUSINOVICE
Třicet osm inkasovaných branek. To je nelichotivá bilance devátého týmu tabulky. Nikdo další v soutěži tolik gólů neinkasoval. O lepší umístění v tabulce připravila Prusinovice série šesti utkání bez vítězství. Z prvních tří bodů se mohli hráči devátého týmu po podzimu radovat až v sedmém kole. Ani začátky zápasů Prusinovicím vůbec nešly. V úvodní čtvrthodině nedaly ani jeden gól, zatímco šestkrát inkasovaly.

Deset otázek pro předsedu Aleše Pumprlu a trenéra Prusinovic Martina Nováka
Jak jste spokojeni s devátým místem po podzimní části?

Aleš Pumprla: Můžeme být spokojeni. Získali jsme nejvíc bodů na podzim za posledních šest let. Tým se hodně změnil a omladil, takže sedmnáct bodů, které získal je hodně.
Martin Novák: Vzhledem k tomu, jaký jsme měli špatný vstup do podzimní části, tak když pominu poslední zápas v Žeranovicích, myslím že můžeme být spokojeni.

Proč vám nevyšel vstup do soutěže? Na první výhru jste čekali až do 7. kola…
AP:
V úvodních zápasech jsme nenastupovali v optimální sestavě. Z pracovních a zdravotních důvodů chyběli někteří hráči. Také nám trvalo nějakou dobu, než jsme se sehráli.
MN: Výrazně jsme omladili mužstvo. Odešlo pět zkušených třicátníků. Hlavně v obraně to bylo vidět. Nějakou dobu trvalo, než se kluci sehráli a získali potřebné sebevědomí.

Prusinovice inkasovaly nejvíc branek. Znamená to, že máte nejslabšího brankáře?
AP:
V brance se vystřídali dva gólmani a určitě to nebyla jejich chyba, že jsme obdrželi tolik branek. Zásluhu na tom má záložní a obranná řada. Naši statistiku hodně zkresluje deset inkasovaných gólů od Martinic ve 2. kole. Nemyslím si, že bychom měli nejhorší brankáře v soutěži.
MN: To bych neřekl. Souvisí to s tím, že máme úplně novou obranu složenou z hráčů, kterým je osmnáct, devatenáct let a hráli spolu poprvé. V obraně to často hořelo. Budeme muset hodně zapracovat na sehranosti.

Které utkání se vám nejvíc povedlo a po kterém jste byl nejvíc zklamán?
AP:
Nejvíc zklamaný jsem byl hned po prvním zápase v Mrlínku. Myslím si, že jsme tam mohli uhrát i tři body. S prohrou s Martinicemi se počítalo, ale ne s takovým rozdílem. Nejvíc spokojen jsem byl po výhře v Kyselovicích. To byl pro nás příjemný šok. Domácí byli lepší, ale my jsme dali o gól víc.
MN: Spokojený jsem byl po zápase se Šelešovicemi, který jsme otočili. Hosté byli kvalitní a první poločas byl jasně v jejich režii. Ocenil jsem, že se kluci semkli a ve druhém poločase otočili stav z 0:2 na 4:2. Zklamaný jsem byl po dvou debaklech. Doma s Martinicemi a v Němčicích. Dostali jsme strašně moc branek.

Soutěž je letos obrovsky vyrovnaná. To jistě přispívá k její atraktivitě…
AP:
Mě osobně to dělá trochu problémy, protože máme jenom dva body náskoku na 13. místo. Naopak na třetího ztrácíme body čtyři. Aby bylo v rozmezí šesti bodů jedenáct mužstev, jsem za dvanáct let nezažil.
MN: Každý může porazit každého a to přispívá k atraktivitě okresního přeboru. Fanoušek nikdy předem neví, jak zápas dopadne. Vidíte, že i Martinice, které měly být suverénní, zas tak suverénní nejsou. Šelešovice byly jednu dobu poslední a přitom když hrály s námi, tak to byl jeden z nejkvalitnějších soupeřů.

Koho považujete za největšího kandidáta na postup do I. B třídy a kdo naopak okresní přebor opustí?
AP:
Největším kandidátem postupu zůstávají Martinice. Bude záležet, jak k tomu zkušení hráči přistoupí. Bez tréninku vyhrávat nebudou. Aspirantem sestupu pro mě stále zůstávají Šelešovice.
MN: O sestupu se nechci moc bavit, protože jsme tam namočeni i my. Žádný z týmů není vyloženě nejhorší. Do I. B třídy zřejmě postoupí Martinice.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?
AP:
Že nikdo z konce tabulky bodově neodpadl a že Martinice neutekly tak výrazně, aby mohly už slavit postup.
MN: V úvodu sezony mě překvapily velice dobré výsledky Záhlinic, kterým se v minulých sezonách moc nedařilo. Vždy se zachraňovaly až v posledních kolech, ale teď jim podzim vyšel. Přitom nijak mužstvo neobměnily. Ani v minulých sezonách neměly špatné výkony, ale možná jenom neměly potřebné štěstí.

Na co si v jarních odvetách troufáte?
AP:
Věřím tomu, že po pěti zápasech budeme okupovat šesté místo, a na něm se udržíme do konce soutěže. Doufám, že nebudeme mít problémy se záchranou.
MN: Nikdo nechce hrát pořád ve spodních patrech tabulky. To víte, že bych se rád vyhoupl do klidných vod a skončil s týmem do šestého místa. Naší prioritou bude přesto záchrana. Chceme uhrát v úvodních kolech co nejvíc bodů a nemít sestupové starosti.

Kdybyste si mohl vybrat kteréhokoliv hráče ze soupeřových týmů, kdo by to byl?
AP:
Všech čtrnáct mužstev má ve svém středu jednoho, dva hodně kvalitní hráče. Když to vezmu od prvních Kyselovic, kde je Vít Říkovský až po poslední Mrlínek, kde mají Heryána. O Martinicích nemusíme ani mluvit.
MN: Všichni asi víme o Karlovi Klimkovi. Je to ofenzivní hráč, kterého by chtěl asi každý trenér. Je to hráč, který patří o několik soutěží výš. Nekazí míče, má výbornou střelu i přihrávku. Je zároveň lídrem mužstva, který dokáže své spoluhráče správně hecovat.

V každé sezoně trenéři kritizují výkony rozhodčího. Kteří podle vás patří v soutěži k nejlepším?
AP:
K rozhodčím se nebudu vyjadřovat, aby se mi na jaře nepomstili. Každý z nich má dobré zápasy i ty horší.
MN: K tomu se mi nechce moc vyjadřovat. Nechci o někom říct něco nepěkného, protože by se to mohlo obrátit proti mně. Nemyslím si, že výkony rozhodčích by byly nějak špatné. Jsou standardní, možná lehce nadprůměrné v porovnání s minulými sezonami. Zejména mladší, kteří to stíhají uběhat, patřili k nejkvalitnějším.

Celkem: 5 – 2 – 6, 25:38 17 (9.)
Doma: 3 – 1 – 2, 11:15 10 (10.)
Venku: 2 – 1 – 4, 14:23 7 (8.)
Průměrná návštěva na domácích zápasech: 135 diváků (6.)
Hráči: Miroslav Gerát (12 zápasů -7 branek), Lukáš Mikeška (12-0), Martin Darebník (11-5), Radim Hošťálek (11-1), Tadeáš Měrka (11-0), Martin Mrázek (10-0), Ondřej Trnka (10-0), Aleš Sovadina (9-1), David Šiška (9-0), Petr Tkadlčík (9-0), Radek Nevřala (8-8), Martin Nevřala (8-0), Ondřej Němec (7-3), Josef Bartošek (7-0), Michal Krčma (6-0), Jan Utěkal (5-0), Richard Zahradníček (5-0), Alois Barot (3-0), František Šiška (2-0), Zdeněk Rosypal (1-0), Pavel Vrubel (1-0)

SOKOL TUČAPY
Největším problémem fotbalistů Tučap byla na podzim střelecká muška. Tým nastřílel jenom čtrnáct branek, což je nejméně ze všech týmů. O branky se podělilo sedm hráčů, což potvrzuje, že klub nemá koncového útočníka. Sedm branek daly Tučapy doma, stejný počet na hřištích soupeřů.
Především doma Tučapy ztrácely. Ze šesti utkání vyhrály jenom dvakrát. Od pátého do osmé kola si připsaly sérii čtyř remíz v řadě a z výhry se radovaly až v 11. kole. Nejméně vycházely fotbalistům Tučap vstupy do zápasů. V prvních patnácti minutách uhráli skore 2:6.
Velkou osobností mužstva je brankář Zdeněk Chytil, který jako jediný pětkrát udržel čisté konto. Vytvořil také letos zatím rekordní sérii neprůstřelnosti 249 minut.

Deset otázek pro předsedu Milana Křepelku a trenéra Tučap Jaroslava Křepelku
Před sezonou jste vyměnili trenéra. Na lavičku se posadil váš bratr Jaroslav Křepelka. Co vás ke změně vedlo?
Milan Křepelka:
Trenér Adámek přestal trénovat, a proto jsme museli hledat náhradu. Bratr trénoval muže už před pěti lety, takže se k mužstvu vrátil. Moc se mu nechtělo, ale nakonec souhlasil s tím, že to rok zkusí.

Jak hodnotíte po letech první půlrok na lavičce Tučap?
Jaroslav Křepelka:
V mužstvu zůstali už jenom čtyři hráči, které jsem měl v mužstvu při svém posledním angažmá. Změnil se i herní projev mužstva. Na podzim jsme podávali hodně nevyrovnané výkony. Víc se nám dařilo proti favorizovaným soupeřům.

Doma máte třetí nejvyšší návštěvy, ale moc radosti jste svým fanouškům neudělali…
MK:
Měli jsme velké výkyvy. Někdy jsme se sešli kompletní, jindy nám chyběli třeba tři hráči základní sestavy. Každý zápas jsme hráli s jinou sestavou. Navíc někteří byli zranění.
JK: Doma jsme určitě mohli získat víc bodů, ale na druhou stranu jsme něco dovezli z hřišť soupeřů. Chybí nám pořádný střelec. Defenzivní činnost je celkem dobrá, o čemž svědčí počet obdržených branek.

Dali jste nejméně branek ze všech týmů. Chybí vám typický koncový útočník?
MK:
Ne jeden, ale dva. Na úvod sezony k nám přišel Šimík, ale potom odešel do Martinic, kde mu nabídli pracovní příležitost. Dnes to prostě rozhoduje. Když hráčům někdo nabídne lepší podmínky, tak jdou za nimi. Proti tomu nic neuděláte.
JK: Celkově ofenziva hodně pokulhává za defenzivou. Je však těžké sehnat opravdu gólového útočníka. Není kde brát.

Které utkání se vám nejvíc povedlo, a po kterém jste byl nejvíc zklamán?
MK:
Nejvíc spokojen jsem byl po vítězném utkání s Martinicemi. To byla úplná euforie. Tým složený z tak kvalitních hráčů se vám podaří porazit jednou za několik let. Zklamán jsem byl po posledním kole s Kyselovicemi. Vedli jsme a hráli jsme celkem dobře. Potom však udělal Tomáš Sedlařík chybu, po které byl oprávněně vyloučen, a hosté zápas otočili. Kdyby se to nestalo, tak jsme mohli mít o tři body víc.
JK: Určitě to byl zápas s Martinicemi, a to nejen podle výsledku, ale i podle předvedené hry. Myslím si, že i diváci museli být hodně spokojení. Nejhorší výkon jsme podali v zápase s Mrlínkem a ani v Šelešovicích to nebylo ideální.

Soutěž je letos obrovsky vyrovnaná. To jistě přispívá k její atraktivitě…
MK:
Soutěž je opravdu pěkně vyrovnaná. Letos může první prohrát i s posledním. Ještě osmý tým po podzimu může myslet na postup a naopak šestý se musí strachovat o záchranu.
JK: Oproti loňské sezoně je soutěž mnohem vyrovnanější. Rozdíl je minimální, a proto bude jarní část hodně zajímavá. O postup i sestup se bude hrát do posledního kola.

Co vás v podzimní části nejvíc překvapilo?
MK:
Překvapila mě vyrovnanost. Jednu dobu už začaly Šelešovice ztrácet kontakt, ale nakonec se dotáhly na ostatní soupeře.
JK: Zklamaly mě Martinice. Myslel jsem si, že budou podávat lepší výkony. Naopak mě překvapily Kyselovice, i když už loni hrály dobře, ale že budou mít tolik bodů, to jsem nečekal.

Kdybyste si mohl vybrat kteréhokoliv hráče ze soupeřových týmů, kdo by to byl?
MK:
To nedokážu říct. Chybí nám ofenzivně laděný záložník.
JK: Když se podívám třeba do Skaštic, tak by to byl Chorý, který je pořád pan fotbalista. Také v Martinicích podával výborné výkony Zakopal.

Co je potřeba zlepšit, aby neměly Tučapy na jaře sestupové starosti?
MK:
Musíme sehnat tři ofenzivní hráče a kluci musí začít pořádně trénovat. Přes zimu musí nabrat fyzičku. Když skončil trenér Adámek, tak letní přípravu neměli téměř žádnou. Sami se nedonutili. V zápasech to pak bylo v posledních čtvrthodinách vidět.
JK: V zimní přípravě musíme hodně trénovat a zlepšit fyzičku, protože ve většině zápasů nám v závěru už docházely síly. Hráči musí být zodpovědnější. Jejich životospráva není někdy na odpovídající úrovni.

V každé sezoně trenéři kritizují výkony rozhodčího. Kteří podle vás patří v soutěži k nejlepším?
MK:
Na rozhodčí si nemohu po podzimní části nijak výrazně stěžovat. Nezdálo se mi, že by chtěl někdo z nich zápas ovlivnit. Jedinou výjimkou byl rozhodčí Peška, který v našem zápase se Záhlinicemi odpískal z poloviny hřiště faul, který byl mimo pokutové území. Nařídil však penaltu, po které jsme prohráli. Nevím co ho k tomu vedlo.
JK: Někteří pískají dobře, ale někteří na to prostě nemají.

Celkem: 4 – 4 – 5, 14:18 16 (10.)
Doma: 2 – 1 – 3, 7:7 7 (12.)
Venku: 2 – 3 – 2, 7:11 9 (5.)
Průměrná návštěva na domácích zápasech: 163 diváků (3.)
Hráči: Zdeněk Chytil (13-0), Pavel Truhlář (13-0), Jiří Vrtělka (13-0), František Novák (12-3), Martin Olša (12-1), Pavel Sedlařík (12-1), Richard Pospíšilík (11-0), Karel Pospíšilík (10-2), Jiří Ševčík (10-2), Lukáš Csefalvay (10-0), Jan Helsner (10-0), Zdeněk Kotas (10-0), Libor Machát (9-0), Petr Zdráhal (8-3), Tomáš Sedlařík (8-0), Libor Adámek (6-2), Jan Šimík (4-0), Aleš Truhlář (3-0), Jaroslav Mikeška (3-0), Pavel Zdráhal (1-0)