Viktoria Otrokovice a Hulín přitom paradoxně ještě neprohráli. V sobotním vzájemném utkání se rozešli smírně 0:0 a uhráli druhou bezgólovou remízu v řadě. Naopak Napajedla si do Žďáru nad Sázavou přijela pro vysokou porážku 0:3.

Derby Otrokovic s Hulínem se hrálo na těžkém a podmáčeném terénu a přineslo řadu osobních soubojů a ostrých zákroků. Hlavní rozhodčí Hess rozdal celkem osm žlutých karet a návdavkem jednu červenou. Tu uviděl minutu před přestávkou hostující Stržínek. Hra s nestandardním počtem hráčů však překvapivě více seděla oslabenému Spartaku, který si také deset minut před koncem vypracoval největší šanci zápasu. Volek však sám dva kroky před bránou poslal míč nepochopitelně vedle levé tyče.

„Co k tomu říct. Před sezonou si přitom každý myslel, že s takovou sestavou budeme válcovat soupeře. Neproměňování šancí však sráží celý tým. Herní projev byl v pořádku, ale ani jedna z pěti tutovek neskončila v síti. Věřím, že v dalším kole už to zlomíme,“ pravil hulínský trenér Petr Zapletal.

Jeho otrokovický protějšek Jaroslav Matějíček viděl vyrovnané střetnutí. „Hulín byl i v deseti velmi nebezpečný, a tak jak jsme mohli zvítězit, tak jsme mohli i prohrát,“ konstatoval Matějíček. Největší možnost ke skórování na straně Viktorie promarnili Jordánek a Čermák.

Sobotní regionální derby sledoval i dobře naložený napajedelský kouč Bohuslav Elšík. V neděli mu však usměv na tváři ztuhl. Kromě toho, že jeho soubor prohrál a opět nedal branku, ještě přišel minimálně na měsíc o zraněného záložníka Filipa Samsonka, který si vykloubil čéšku.

„Herně jsme nepropadli. Narozdíl od soupeře jsme ale nebyli dostatečně důrazní v malém vápně,“ přiznal Elšík, jeho celek se v úvodu sezony trápí v koncovce. To názorně demonstroval za nerozhodného stavu Jakub Samsonek, který po sólu zatřásl břevnem. „Trefujeme jenom tyčky. Snad se brzy chytíme,“ přeje si napajedelský kouč.

JAK NASTOUPILI

V. Otrokovice: Křížek – Gerych, Kraváček, Vrága, Maschtovský (87. Novák) – Jordánek, Homola, Mikulčík, Ondráš – Čermák, Krhut. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Hulín: Kupka – Dunda, Stržínek, Máčala, Laciga – Mršťák, Ševela, Dvořáček, Laciga – Třasoň (75. Kadlec), Paciorek. Trenér: Petr Zapletal.

Napajedla: Krajča – Dvořáček, Zavadil, Kameník, R. Huťka – Sklenář, F. Samsonek (30. Vlček), M. Huťka, J. Samsonek – Zatloukal, Říha. Trenér: Bohuslav Elšík.