Pohled na tabulku pro vás po podzimu asi není příliš příjemný?

Naše představa byla samozřejmě jiná. Myslel jsem si, že se budeme pohybovat ve středu tabulky a budeme mít o takových pět bodů víc.

Asi se shodneme v tom, že jedním z klíčových okamžiků byl Švancarův trest.

Byla to jedna z příčin. Ale ono to nebylo jen o Švancim. Už v přípravě jsme měli zraněné hráče a to se táhlo s námi celým podzimem. I proto ty body nemáme.

Nastoupili jste vůbec dvakrát po sobě ve stejné sestavě?

Možná vás překvapím, ale nastoupili. A můžu vám říct přesně kdy – bylo to na Bohemce a doma s Kladnem.

Když se ještě vrátím k Petru Švancarovi, cítíte křivdu?

Samozřejmě. Když se podíváte, že třeba teplický Mareš za zákrok, kdy od rozhodčího hned vyfasoval červenou kartu, dostane jen dva zápasy. Naproti tomu Peťovi (Švancarovi) nikdo nic nedokázal, jen někdo ze sto padesáti metrů napsal, že tam byl úder. Hostující mančaft si stěžuje, že má hráč tři vyražené zuby, pak dva, pak žádný a ten hráč pak nastoupí k dalšímu zápasu… Švancara navíc nehraje tvrdě, nehraje agresivně a vyfasuje šest zápasů, tak to je velká křivda.

Na druhou stranu ale další zkušení hráči v té chvíli mužstvo netáhli tak, jak by asi měli?

I to je pravda. Máme tady dost zkušených hráčů, aby někdo zavelel. Jenže tam se pak stalo to, o čem už jsem mluvil – zranili se třeba Němčický, Formánek, Chmelíček – pak je to těžké.

O to větší byla škoda, že jste z úvodních pěti zápasů, kdy jste podávali výborné výkony, třikrát prohráli?

Jak s Plzní, tak v Jablonci a i v Brně jsme měli bodovat, z nejrůznějších příčin to ale nevyšlo.

Které byly naopak zápasy, kdy byste řekl: Zasloužili jsme si prohrát.

V Liberci jsme nepředvedli vůbec nic, a pak ještě v Příbrami. V ostatních zápasech jsme, troufnu si říct, nepropadli.

Herně jste ve většině zápasů netahali za kratší konec. Je to znamení, že nepatříte na spodní příčky tabulky?

Bohužel jsme tam. Ale řekl bych, že tu cestu, kterou jsme tady chtěli nastolit – hrát kombinační fotbal – se nám vcelku dařilo. Někdy víc, někdy míň, ale nikdy jsme nepředváděli žádného zanďoura. Na to tady ostatně ani nemáme hráče.

Důležité určitě bylo, že jste zvládali zápasy s vašimi konkurenty v boji o záchranu?

Všechny ty zápasy o šest bodů jsme zvládli, to je samozřejmě dobře.

Liga sice skončila teprve o víkendu, máte už však v hlavě jasno, kteří hráči si svým přístupem a výkony zasloužili vaši důvěru do budoucna a kteří ne?

To teprve budeme řešit, zatím bych k tomu nerad něco říkal.

Trenér B-týmu Jiří Dekař si pochvaloval přístup všech fluktuantů, kteří za juniorku nastoupili. Těší vás, že se hráči takto rvali o svou šanci?

Určitě. Třeba Racko si řekl o svou šanci, mile mě svým přístupem překvapil Tomáš Abrahám. Ve dvou zápasech padly po jeho chybách góly a na jeho místě se pak chytil Kordula. On však dál makal a čekal na svou šanci. Tu dostal a v posledních zápasech odvedl velmi dobré výkony.

Nejvíc vás trápila šíře kádru. Klíčové pro jarní část určitě bude, aby se dali dohromady marodi a tým se povedlo vhodně doplnit, souhlasíte?

Čekáme na to, až budeme kompletní. Věřím, že se dáme dohromady a do jara půjdeme v plné síle. Co se týče posil, ty teprve budeme řešit. Jisté není ani to, že někdo odejde.