„Dva naši hráči Kroupa a Jančík půjdou odpoledne se svými dětmi na vítání občánků. Proto jsme utkání posunuli. Jsem rád, že nám soupeř s přeložením vyšel vstříc,“ vysvětlil trenér Kyselovic Vít Říkovský.

MORKOVICE B (5) – NĚMČICE (13)

Tápající Němčice ve dvanáctém kole v neděli nastoupí v Morkovicích. Domácí se pokusí navázat na předchozí čtyři výhry ze svého hřiště, zatímco hosté by rádi přerušili sérii pěti proher.

Po pěti porážkách se Němčice propadly až na sestupovou třináctou příčku.

„Doufám, že neodjedeme s vysokou porážkou, jak bývá v poslední době naším zvykem. Rezerva Morkovic patří mezi nekvalitnější týmy v soutěži. Nám se momentálně nedaří a sami se s tou situací musíme porvat. Můžeme v tomto utkání jenom překvapit,“ prohlásil trenér hostů Michal Štěpánek.

„Ztrácíme už sedm bodů na prvního a další ztrátu si už nemůžeme dovolit. Jakýkoliv výsledek než vítězství by byl pro nás obrovským zklamáním. Musíme si dát pozor na brejky a standardní situace hostů,“ řekl vedoucí mužstva Morkovic B Jiří Řezáč.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 6:2

Série: Morkovice B doma 4× vyhrály. Němčice 5× prohrály.

Tip Deníku: 1

RAJNOCHOVICE (9) – RATAJE (14)

Rataje i přes výhru v minulém kole nad Němčicemi zůstaly na samém dně tabulky. I proto budou chtít v neděli za každou cenu zvítězit. Nečeká je ale nic snadného, jelikož do cesty se jim postaví nepříjemné Rajnochovice.

Svěřenci trenéra Marko Cicvariče odstartovali letošní ročník velmi dobře, v posledních zápasech je ale opustila forma. Nestačili na Střílky a pak i na Prusinovice. V tabulce se tak propadli až na devátou příčku.

Další zaváhání ale nyní nehodlají připustit a bojovně prohlašují, že si chtějí připsat plný počet bodů.

„Zápas to bude těžký jako každý, protože okresní přebor je velmi vyrovnaný. Rataje nemají moc bodů, proto čekáme hodně důrazný zápas. My jsme odhodlaní nechat na hřišti vše a vyhrát. Po výkonu jaký hráči podali v Prusinovicích, si však výhrou nejsem jistý,“ prozradil rajnochovický trenér Marko Cicvarič.

Rataje se dočkaly své premiérové výhry v minulém kole. Po dvanácti kolech mají na svém kontě pouhých šest bodů, které vybojovali za tři remízy a jednu výhru. Příliš důvodů ke spokojenosti tak kouč Radek Skipala mít nemůže. Poslední zápasy jeho družiny ale přeci jen ukázaly mírné zlepšení.

„Situace je jasná, v zápase musíme vyhrát, ale to teď budu asi říkat před každým zápasem. S Rajnochovicemi však nemáme vůbec dobrou bilanci. Našim hlavním cílem bude zopakovat výkon a herní kvalitu z minulého domácího utkání. Pokud se nám to podaří, tak můžeme pomýšlet na slušný výsledek,“ prohlásil Skipala.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 1, 17:6

Série: Rataje venku 8× nevyhrály.

Tip Deníku: 2

MRLÍNEK (12) – PRUSINOVICE (7)

Repríza pohárového semifinále se chystá v Mrlínku. Domácí přivítají Prusinovice. Mrlínek dokázal zvítězit v posledních šesti utkáních pouze dvakrát. Doma potřebuje zabrat a zvítězit. V pohárovém duelu to domácí zvládli a mohou se těšit na finále.

„Styl hry soupeře známe, tam nás asi nepřekvapí. Hosté se teď chytli a zřejmě se chtějí vyhnout bojům o záchranu. My jsme však také chytili druhý dech. Bude to jistě zajímavý zápas. Nedávno jsme se střetli v poháru a utkání jsme vyhráli,“ uvedl trenér domácích Martin Mikulík.

Prusinovicím se letos mnohem více daří na domácím hřišti. Tam získaly z patnáctí bodů plných dvanáct. Z šesti venkovních duelů vyhrály jen v Němčicích. V poslední době se však hosté rozjeli a předchozí tři zápasy vyhráli.

„Věřím, že zvolíme co nejúčinnější recept, abychom v Mrlínku uspěli. Domácí však v posledních dvou kolech bodovali naplno. Navíc vyhráli ve Slavkově, kde my jsme prohráli. V Mrlínku to bude velice těžké. Soupeři bychom chtěli vrátit porážku z pohárového duelu,“ řekl trenér Prusinovic Viktor Vinklárek.

Vzájemná bilance: 3 – 2 – 3, 14:12

Tip Deníku: 1

SKAŠTICE (3) – SLAVKOV P. H. (10)

Slavkov pod Hostýnem bude chtít odčinit porážku s Mrlínkem, zatímco domácí se pokusí prodloužit sérii čtyř vítězství.

„Rádi bychom odčinili poslední nezdar s Mrlínkem, když jsme neukázali dost vůle a touhy po vítězství. Snad se z toho poučíme a budeme hrát to, na co jsme zvyklí. V tabulce jsme měli být úplně někde jinde, než jsme teď,“ říká předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

Skašticím patří v tabulce třetí místo. Dosud uhrály 22 bodů, což je o osm víc, než jejich nedělní soupeř.

„Pevně věřím, že budeme pokračovat v úspěšné sérii a dotáhneme to až do konce podzimní části. Slavkov určitě patří na vyšší příčky. Momentálně se hostům nedaří, ale pořád mají kvalitní hráče. Může to být dobrý fotbal,“ dodal trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 3, 9:15

Série: Skaštice 4× vyhrály.

Tip Deníku: 1

KYSELOVICE (4) – STŘÍLKY (8)

V neděli netradičně od 11 hodin přivítají fotbalisté Kyselovic nováčka ze Střílek. Čtvrtým Kyselovicím se přestalo dařit. Domácí hráči už čtyřikrát v řadě nevyhráli a v předchozích dvou zápasech zůstali bez bodů. Naposledy si Říkovského svěřenci neporadili s Roštěním, kterému na jeho hřišti podlehli 1:3.

„Závěr podzimu nám tradičně nevychází. Možná je to tím, že začínáme v zimě brzy s přípravou a v létě prakticky nemáme přestávku. Proto jsme v tomto týdnu vynechali všechny tréninky, aby kluci zase dostali chuť do hry. Věřím, že kluci budou potřebně nabuzení a utkání vyhrajeme,“ uvedl trenér domácích Vít Říkovský.

Po jedenácti kolech se Střílky v tabulce pohybují na osmém místě. Po dvou posledních porážkách by se hosté rádi naladili na vítěznou notu.

„Víme, že nás čeká soupeř, který v tomto ročníku patří k úspěšným týmům. Domácí vstoupili do soutěže suverénně a všechno vyhrávali. Teď už se jim tak nedaří. Nevím v čem mají problém. Rádi bychom toho využili a v Kyselovicích překvapili,“ prohlásil kouč Střílek Pavel Mikulčík.

Vzájemná bilance: soupeři se od roku 2000 zatím nestřetli.

Série: Kyselovice 4× nevyhrály.

Tip Deníku: 1

RUSAVA (1) – ROŠTĚNÍ (6)

Roštění se pokusí v sobotu přibrzdit Rusavu, která je po jedenácti odehraných kolech na čele tabulky. Před druhými Žeranovicemi má jen dvoubodový náskok.

„Nálada v mužstvu je dobrá. Naše výkony v poslední době mají stoupající tendenci. Zastavit by nás mohla jenom vlastní nedisciplinovanost. Už se letos několikrát stalo, že jsme k utkání přistoupili laxně a potom jsme měli velké problémy uhrát slušný výsledek,“ řekl domácí trenér Jan Uruba.

Roštění venku nepatří mezi nepříjemné soupeře. Na hřištích soupeřů totiž naposledy vyhrálo ve 2. kole v Morkovicích.

„Tabulka je za námi hodně nahuštěná, takže každý bod je důležitý, abychom se nepropadli. Mužstvo Rusavy, které jsem už dvakrát viděl, působí kompaktně. Hráči spolu nastupovali už v I. B třídě a mají kvalitu. K zápasu pojedeme v absolutním klidu s cílem odevzdat co nejlepší výkon,“ pronesl předseda Roštění René Pagáč.

Poslední čtyři vzájemné zápasy se staly vždy kořistí Rusavy. Roštění naposledy zvítězilo v roce 2004.

Vzájemná bilance: 4 – 0 – 2, 12:6

Série: Roštění venku 4× nevyhrálo.

Tip Deníku: 1

ŽERANOVICE (2) – HOLEŠOV B (11)

Žeranovicím patří druhé místo, zatímco Holešovu B jedenácté.

„Vůbec nevím, co mám od soupeře čekat. Rezervní týmy bývají vždy nevyzpytatelné. Hrajeme na podzim naposledy doma, takže před našimi diváky budeme chtít určitě vyhrát. Byl bych rád, kdybychom zopakovali výkon z předchozího kola,“ přeje si trenér domácích Karel Klimek.

Holešov B v minulém kole prohrál doma s vedoucí Rusavou.

„Už jsme se dostali do situace, že hrajeme o záchranu. Kvalitu soupeře dobře známe. Nevím jak vůbec dopadne působení rezervy v soutěži. Neustále řešíme problémy s hráčským kádrem a vůbec netrénujeme. Po podzimu budu na funkci trenéra rezignovat,“ tvrdí holešovský kouč Milan Dvorník.

Soupeři se střetli naposledy před sedmi lety v rámci I. B třídy.

Vzájemná bilance: 1 – 0 – 1, 2:4

Série: Žeranovice doma 6× neprohrály.

Tip Deníku: 1

Střelci

16 – Klimek Karel (Žeranovice)

10 – Zapletal Radek (Roštění)

9 – Hubík Martin (Žeranovice), Chorý Martin (Skaštice), Pavelka Jan (Rusava) a Zelený David (Rusava)

8 – Topič Tomáš (Rajnochovice) a Pumprla Roman (Roštění)

7 – Posolda Petr (Střílky) a Plhal Pavel (Žeranovice)

Žluté karty

8 – Pospíšilík Radek (Němčice)

6 – Posolda Petr (Střílky) a Vaculík Lukáš (Rusava)

5 – Darebník Martin (Prusinovice) a Veselý Ondřej (Rataje)

Vyloučení

Páník Jan (Rusava), Pospíšilík Radek (Němčice), Niedermertl Libor (Němčice), Stančík Radovan (Skaštice), Menšík Jiří (Žeranovice), Sehnal Miroslav (Skaštice), Zaoral Pavel (Němčice), Kopřiva Jaroslav (Prusinovice) a Jemelka Aleš (Slavkov p. H.)

Brankáři s čistým kontem

4 – Palát Marcel (Rusava)

2 – Barcuch Pavel (Skaštice), Nevřala Michal (Roštění) a Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

1 – Vondráček Jiří (Rataje), Dokoupil Marek (Žeranovice), Pospíšil Pavel (Holešov B), Stuchlík Aleš (Střílky), Spiegl Josef (Prusinovice), Vrba Marek (Morkovice B), Láník Radek (Němčice) a Hubík Martin (Žeranovice)

Maximální minutová neprůstřelnost

236 (aktuální série – 90) – Palát Marcel (Rusava)

228 (60) – Barcuch Pavel (Skaštice)

193 (5) – Dokoupil Marek (Žeranovice)

184 (0) – Nevřala Michal (Roštění)

182 (50) – Stuchlík Aleš (Střílky)

163 (44) – Pospíšil Pavel (Holešov B)

159 (126) – Spiegl Josef (Prusinovice)

138 (8) – Novák Radek (Mrlínek)

137 (14) – Neradil Lukáš (Slavkov p. H.)

134 (24) – Vymětal Lukáš (Němčice)

Nejvíc utkání v okresním přeboru od r. 2002

207 – Sklenář Daniel (Prusinovice)

201 – Nevřala Radek (Prusinovice)

199 – Zmeškal Roman (Chvalčov)

195 – Bartošek Josef (Prusinovice)

190 – Darebníček Tomáš (Němčice)

184 – Barot Alois (Prusinovice)

179 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

178 – Štěpánek Michal (Němčice)

177 – Lochman Filip (Záhlinice/Němčice)

174 – Šiška David (Prusinovice)

Nejvíc branek v okresním přeboru od r. 2000

154 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

97 – Pospíšilík Radek (Němčice)

93 – Chorý Martin (Skaštice)

90 – Zelený David (Rusava)

89 – Klimek Karel (Žeranovice)

88 – Nevřala Radek (Prusinovice)

81 – Šimčík Petr (Koryna/Marti­nice/Morkovice B)

79 – Gerát Miroslav (Prusinovice)

78 – Hubík Martin (Žeranovice)

76 – Zmeškal Roman (Chvalčov) a Simerský Martin (Admira Hulín)

Nejvíc žlutých karet v okresním přeboru od r. 2002

70 – Pospíšilík Radek (Němčice)

68 – Paštěka Ladislav (Záhlinice)

60 – Chorý Martin (Skaštice)

45 – Nevřala Radek (Prusinovice)

44 – Bartošek Josef (Prusinovice)

40 – Zaoral Pavel (Němčice)

39 – Doležal (Rajnochovice)

38 – Janalík Michal (Skaštice)

36 – Zicháček Radovan (Chvalčov)

35 – Darebníček Roman (Němčice) a Omelka Marian (Lubná)