Jarní „továrna" na branky Hanácké Slavie Michal Šrom zapůjčený ze Zlína se nyní pere v druholigové Opavě o profesionální smlouvu. „Hráč, který dá sedm gólů za třináct zápasů, musí určitou kvalitu mít a nebude jednoduché jej nahradit. Ale nedá se nic dělat a musíme pátrat a hledat dál," je smířený Baďura.

„Přejeme mu, aby se v Opavě chytil. Pomohl nám hodně. Byl přínosem," poznamenal.

Naopak Libor Žůrek ukončil hostování k 30. červnu přinejmenším velmi rozpačitě. Od autora tří jarních tref se předpokládala větší porce branek.

„Čekal jsem od něj víc. Hráč jeho formátu by se měl prosazovat častěji. Ale přišel v rozehrané soutěži. Měl na Slovensku problémy a vypadl z herního tempa. Chvíli trvalo, než naskočil. Když se mu to podařilo, začalo jej limitovat zranění. Hrál se sebezapřením, ale závěr jara už nedokončil," připomněl Baďura.

Někdejší ligový rychlík Zlína a Baníku Ostrava si tak nyní hledá nové angažmá. „Zaslechl jsem, že něco shání někde v Rakousku," podotkl kouč, který letní přípravu s týmem zahájil 9. července.

Tomu bude navíc minimálně v úvodních čtyřech podzimních kolech chybět s osmi góly nejlepší střelec uplynulé sezony Petr Janča.

„Odjíždí pracovně na dva měsíce do zahraničí. Právě proto akutně potřebujeme sehnat útočníka. Navíc je otázka, kdy bude schopný po návratu naskočit," otírá si pot z čela Baďura.

Do všeho navíc není vůbec jisté setrvání talentovaného Marka Havlíka, který jarní část strávil na stáži v italském Bari. Projevili o něj zájem, ale zatím se nedohodli na podmínkách. Je to ve stadiu jednání. Na kolik procent je reálné jeho setrvání, není otázka pro mě. Ptejte se majitele klubu (Zdeňka Zlámala – pozn. aut.) a manažera hráče pana Nehody," poznamenal Baďura s tím, že pokud by nikdo neodešel, rád by přivítal na každou pozici jednoho fotbalistu.

„Nyní zkoušíme talentované i hotové hráče z nižších soutěží," podotkl hlavní trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.