Ano, ten vicemistr světa do 20 let z roku 2007.

„Událo se to na poslední chvíli. Byl jsem po zranění a měl jsem domluvené jedno hostování, jenže skončil přestupní termín. Tak jsem musel jít do nižší soutěže, abych mohl hrát,“ vysvětlil 30letý záložník.

Z tohoto důvodu je rád, že se naskytla možnost obléct dres sešívaných a nebere to jako krok zpět, byť zažívá pokles o dvě soutěže. Na podzim působil v prvoligové Karviné.

„Chci opět hrát, aby mě fotbal bavil. Je lepší hrát stabilně třetí ligu než sedět na lavičce,“ dodal Okleštěk.

Zklamaný z vytížení v Karviné

Nastínil tím herní vytížení u nováčka nejvyšší soutěže, které nebylo podle jeho představ. V první polovině sezony strávil na hřišti jen 174 minut.

„Jestli jsem zklamaný, že jsem v Karviné nedostal více prostoru? Ano,“ sdělil stručně brněnský rodák.

O motivaci tak nyní nemá nouzi. V Kroměříži chce pravidelně hrát, dostat se do herní pohody a s týmem se zachránit. Navíc jej potěšilo, jak kvalitní zázemí na Hané našel.

„Máme plno travnatých ploch k trénování. V Česku takové možnosti nejsou u mnoha klubů, že by hráči nemuseli nikam dojíždět,“ vypíchl.

Druhý nejstarší v týmu

Mezi novými spoluhráči našel dvě známé tváře. S útočníkem Mariánem Kovářem se potkal v Jablonci a se záložníkem Dominikem Krhutem hrál ve Znojmě.

Zajímavostí je, že právě po Krhutovi se stal Okleštěk druhým nejstarším hráčem v Kroměříži. Od toho se odvíjí také očekávání trenérů Ivoše Světlíka a Davida Klimka, že mladým fotbalistům bude předávat zkušenosti a do hry vnese uklidnění.

Jestli to bude jen na půlrok, nebo delší časový úsek, to se uvidí později. Zatím jsou obě strany dohodnuté na půlroční spolupráci, ale bývalý fotbalista Brna, Znojma, Jablonce či Čáslavi se netají tím, že by chtěl ještě proniknout na ligovou scénu.

„Mám ambice. Chci hrát pravidelně, ať už je to tady, nebo v zahraničí,“ poznamenal Okleštěk.

KARIÉRA PO MS? VŠICHNI JSME SE MĚLI DOSTAT VÝŠ

Až přitom v létě bude vstupovat do nové sezony, bude to deset let od toho, co dosáhl největšího úspěchu v kariéře. S českou reprezentací do 20 let vybojoval v roce 2007 stříbrnou medaili na mistrovství světa v Kanadě.

„Občas si na šampionát vzpomenu. Lidé mi jej připomínají nebo dostávám žádosti o podpis fotky, která je právě z Kanady. Také si píšu s tehdejšími spoluhráči, bavíme se o tom, kdo jak dopadl. Někdy jsou to zajímavé příběhy,“ přiznal člen základní sestavy.

V této souvislosti připouští, že jej mrzí, že se jeho kariéra po mimořádném turnaji víc nerozvinula. Potenciál na to byl značný.

„Hodně kluků hraje pravidelně ligu a pár jich bylo i v zahraničí. Na druhou stranu někteří kluci museli skončit kvůli zranění. Myslím si však, že jsme se všichni měli dostat výš,“ potvrdil Tomáš Okleštěk, jehož ligová bilance je nyní na 83 startech a šesti gólech.