TESCOMA ZLÍN - OSTRAVA

v pondělí v 19 hodin
bilance: 16 zápasů: 1-9-6
skóre 10:23


Zlín v minulém kole dlouho držel senzační vedení na hřišti pražské Sparty a teď hodlá potrápit i dalšího favorita. Ostravský Baník ale přijede povzbuzen třemi výhrami a v zádech navíc bude mít až dav svých příznivců, což si vyžádá maximální bezpečnostní opatření. Ostrava sice už ve Zlíně nevyhrála dlouhých třináct let, ale kdyby teď černou sérii zlomila a odvezla si tři body, znamenalo by to pro Baník nejlepší start v historii české ligy a pro trenéra Karla Večeřu 100. ligové vítězství.

Zlínští fotbalisté budou chtít odčinit nepovedený zápas na Spartě, velmi silný soupeř na jejich hřišti nevyhrál už třináct let

Zápas na Spartě sice přinesl přijatelnou porážku 1:2, ale kouč Hoftych nebyl s výkonem týmu spokojený. Nedostatky si prý uvědomili i sami hráči. „Viděl jsem na nich, jak je to štve, tak jsme se v tom už moc nepatlali. Radši jsme už mysleli pozitivně na utkání s Baníkem,“ řekl Pavel Hoftych.
Tescoma sice letos vstřelila zatím jenom dvě branky, o obě se postaral exostravský útočník Libor Žůrek, ale podařilo se jí vydolovat čtyři body. A na Ostravu si troufá. „Baník začal výborně, ale je třeba si uvědomit, že dvakrát hrál proti oslabeným soupeřům,“ upozornil Hoftych. „Ostrava bude pod velkým tlakem, protože je favoritem. To ale nic nemění na tom, že samozřejmě věřím v naše vítězství,“ prohlásil zlínský trenér.

Ze sedmi minulých zápasů si Baník šestkrát přivezl ze hřiště Tescomy bod za nerozhodný výsledek. „Ve Zlíně se ale lehce nevyhrává a většinou je to více než o fotbale spíše o bojovnosti a agresivitě. V tom se soupeři musíme minimálně vyrovnat a přitom být i disciplinovaní,“ uvedl kouč Večeřa. Znovu vsadí na ofenzivní kartu, i když mu stále bude chybět potrestaný kanonýr Svěrkoš. „Ukázalo se však, že góly umějí dávat i jiní, a svou šanci perfektně chytil za pačesy Zeher,“ těšil se Večeřa z produktivity slovenského útočníka, jenž nyní převzal Svěrkošovu roli.

Předpokládané sestavy ­ Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Pazdera (Penner) - Malár, Šmahaj (Opiela), Zúbek, Zapletal - Bača, Žůrek.Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Rajtoral, Marek, Otepka, Metelka - Zeher, Magera.

Absence: Vyskočil, Kraus (oba zranění) ­ Svěrkoš (disciplinární trest), Lukeš, Bolf, Mičola, Neuwirth, Tomašák (zranění).