To on se při posledním centru v zápase vyšplhal do vzduchu a hlavou rozhodl o remíze 1:1. Nezasloužené…

„Zato, co jsme předvedli si dovedu představit, že hráči jsou smutní, ale nemáme se za co stydět. Přijeli jsme sem pro body. Mohly být tři, je jeden. Měli jsme to udržet, ale nejsem naštvaný,“ řekl trenér „ševců“ Ladislav Minář.

Mohl mluvit zcela jinak. To kdyby rozhodčí Adam ukončil zápas o půl minuty dřív. Nebo kdyby jeho svěřenci pokryli autové vhazování… „Tady byla chyba. Nepokryli jsme to, Sabou se pak po následném centru dostal před nás a hlavou vyrovnal,“ smutnil zlínský stoper Zdeněk Kroča.

Mluvil smutně. Mohl totiž zajistit, že Žižkov vystřídá v pozici nejhoršího týmu ligy právě Zlín. Kroča se totiž těsně před poločasem dostal při rohu do skrumáže a lízl centr. „Ale nevím, jestli to pak šlo dál bez dalšího tečování,“ krčil rameny vytáhlý obránce. „V kabině jsme se o tom nebavili.“

Hrálo se v nepříjemném marastu, i přesto měl zápas slušnou úroveň.

Občas se někdo sklouzl několik metrů. Tíživé bláto na dresech pak hráče zpomalovalo a světlé barvy vystřídala hnědá. „…Ale Zlín se s terénem vypořádal líp,“ uznal kouč Žižkova Zdeněk Ščasný. „Pro nás je bod zlatý, nezasloužený,“ uvědomoval si.

„Líp jsme se pohybovali, celý týden jsme se totiž na podobném povrchu připravovali, nezaskočilo nás to,“ notovali si Kroča a trenér Minář.

Ani jeden tým si v tabulce v umístění nepolepšil. Za týden se Zlín změří s dalším sestupem namočeným mužstvem – Kladnem. Žižkov jede do Ostravy.

Viktoria Žižkov – Tescoma Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 90. Sabou – 42. Kroča. Rozhodčí: Adam – Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Gabriel, Sabou, Pilař – Kroupa, Kroča. Diváci: 1652.

Žižkov: Bartalský 2 – Vaculík 3, Gabriel 2, Pilař 3, Koukal 3 – Stracený (21. Kučera), Sabou 3, Vozábal 3(81. Hušbauer) – Švancara 3 – Pospíšil 4 (62. Kalod), Straka 3. Trenér: Ščasný

Zlín: Baránek 2 – Čelůstka 2, Kroča 2, Zbožínek 3, Trubila 3 – Šmahaj 3 (85. Musil), Rýdel 3, Dostálek 2, Vyskočil 3 (90. Konečník) – Bača 3, Kroupa 4 (77. Žůrek). Trenér: Minář.