TESCOMA ZLÍN - SPARTA PRAHA dnes v 17.15 hodin ligová bilance: 16 zápasů: 5-3-8 skóre: 15:24 Tescoma se sice v první lize pere o záchranu, na jaře však obrala o body nejednoho favorita a ani proti Spartě není bez šance na úspěch. Zvláště když stejného soupeře v dubnu před vlastními diváky zdolala v lize 2:0. Pražané navíc nemají na žádném stadionu v republice tak špatnou bilanci jako na zlínské Letné. Jejich poslední výhra v Baťově městě se datuje na 15. května 1994.

„Pořád nás sice nejvíc zajímá záchrana v lize, ale v poháru chceme dojít co nejdál. Budeme se rvát o postup, chceme to Spartě co nejvíc znepříjemnit,“ vyhlásil zlínský kouč Pavel Hoftych.

I proto pošle na trávník nejsilnější možnou sestavu. Scházet bude pouze záložník Zúbek a zraněný útočník Bača. Naopak k dispozici už by měl být levonohý bek Penner, který si v ligovém duelu s Libercem zlomil nos.

Hoftych spoléhá i na podporu diváků. „Zlínští fanoušci se začínají probouzet. Posledními dobrými výkony jsme je přilákali na stadion, chceme v tom pokračovat. Myslím si, že kdo viděl náš jarní ligový zápas proti Spartě, dorazí znovu. Mohlo by přijít přes pět tisíc lidí,“ přeje si trenér Tescomy. Pražané dnes mohou udělat další krok k tomu, aby se jako první fotbalový klub od vzniku samostatné české ligy stali zároveň držitelem mistrovského titulu i pohárové trofeje. Jenže vedoucí celek tabulky dává přednost nejvyšší soutěži a kouč Michal Bílek nijak neskrývá, že hodlá dát šanci některým hráčům, kteří se obvykle na trávník nedostávají.

Bílek ale věří, že jeho tým má silnou lavičku a také další hráči se poperou o vysněný double. „Pro nás zůstávají cíle stejné: vyhrát ligu i pohár,“ pronesl, než včera s týmem vyrazil na Moravu pokusit se Zlínu vrátit dubnovou porážku. „Myslím, že jsme v daleko lepším rozpoložení než tehdy v lize, ten zápas nás hodně poučil,“ tvrdí Bílek optimisticky.

Předpokládaná sestava Zlína: Zlámal - Vidlička, Švach, Zbožínek, Janíček - Kraus, Vrtělka, Opiela, Červenka - Šmahaj, Vyskočil.