Zlínští zároveň ukončili po 307 minutách střelecký půst. Domácí měli sice ve většině utkání místy až drtivý tlak, ale skvělého brankáře Víta Baránka překonat nedokázali.

MLADÁ BOLESLAV - TESCOMA ZLÍN 0:1 (0:1)

Kouč Mladé Boleslavi Zdeněk Ščasný byl po druhé domácí porážce za sebou zklamaný. Ne však ze hry svého týmu, ale hlavně kvůli špatné koncovce, která zapříčinila další bodovou ztrátu jednoho ze spolufavoritů ligy. „Když si za dva domácí zápasy s Libercem a dnes vytvoříme 15 šancí a neproměníme nic, tak se není moc o čem bavit. Je to do jisté míry alarmující. Hlavně dnes v prvním poločase jsme se šancemi někdy naložili lajdácky. Co zahodil Táborský, to se jen tak nevidí, podobně třeba Vaněček,“ zlobil se Ščasný.

Kdyby nebylo bídného zakončení, ani by prý své hráče nemohl příliš kritizovat. „Za takových 70, 80 minut jim nemám co vytknout. Hráli jsme možná lépe než před reprezentační pauzou, kdy jsme vyhrávali. Všechno je to o prvním gólu, když prohráváme, tak je to ještě těžší,“ uvažoval Ščasný. „Ale někteří naši hráči si myslí, že sem přijede soupeř a dá si gól snad sám,“ podivoval se Ščasný.

Vítězný gól Zlína prý navíc padl po hrubých chybách mladoboleslavských hráčů. „První dva brejky pro mužstvo asi nebyly dostatečným varováním, tak padla branka po třetím. Bylo to po našich tragických chybách ve středu hřiště,“ dodal Ščasný.

Zlínský trenér Pavel Hoftych si mohl oddechnout: jeho tým utnul čtyřzápasovou sérii, v níž získal jediný bod. Premiérové výhry v Mladé Boleslavi si hosté hodně cenili. „Hlavně v prvním poločase to byl velmi náročný zápas. Ale vyšla nám stanovená taktika. Vzadu jsme hráli velmi pozorně, poctivě jsme se vraceli a vpředu se podařilo Žůrkovi proměnit jeden z brejků. Důležité také bylo, že jsme poločas dohráli bez inkasovaného gólu,“ pochvaloval si Hoftych.

Ten se dokázal vžít do pocitů mladoboleslavských hráčů, kteří ani přes drtivý tlak nedokázali vyrovnat. „Nám se něco podobného stalo před týdnem, kdy jsme doma tlačili Jablonec a také zůstali bez bodu. Ve fotbale to tak chodí. Poláček boleslavskou hru hodně zkvalitnil a létal nám tam jeden centr za druhým. Ale dokázali jsme to ustát a naopak jsme ještě z nějakého brejku mohli náskok pojistit.“

Branka: 30. Žůrek. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Drastik. ŽK: Kopic - Penner, Šmahaj, Bača, Baránek. Diváci: 3 430.

Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Kysela, Matějovský, Rajnoch, Vaněček (46. Poláček)- Holub (69. Hrdlička) - A. Mendy, Táborský (56. Kalina). Trenér: Ščasný.

Zlín: Baránek - Vidlička, Zbožínek, Kroča, Penner (79. Bača) - Kraus (71. Konečník), Šmahaj, Zúbek, Malár - Vyskočil (87. Zapletal), Žůrek. Trenér: Hoftych.