Ve skupině B zaváhal vedoucí Bezměrov, který jen remizoval doma s Dřínovem. Na první příčku se tak po snadné výhře ve Skašticích vrátily Střílky. Ve hře o postup zůstává i třetí Lubná B, která ztrácí tři body.

Skupina A
MARTINICE – LUDSLAVICE 1:1 (1:1)

Martinice sice natáhly domácí sérii bez prohry na úctyhodných čtrnáct zápasů v řadě, ale ztráta dvou bodů v boji o postup je bude zřejmě mrzet.

Branky: Maňas – Křižan. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 200.

PRAVČICE – ZAHNAŠOVICE 2:2 (1:2)

Utkání mužstev z dolní poloviny tabulky skončilo dělbou bodů.

Branky: Ruman, Rozsypal – Zakopal, Fridrich. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 20.

MÍŠKOVICE B – MRLÍNEK 0:12 (0:8)

V utkání, připomínajícím hru kočky s myší, domácí totálně zklamali.

Mrlínek šel hned od prvních minut za svým cílem a nenechal nikoho na pochybách, v které části tabulky se nachází. Skóre otevřel po deseti minutách hry a do poločasu přidal ještě sedm branek. Ve druhém poločase hosté polevili a přidali už jen čtyři branky.

Hráli jen to, co potřebovali a dokonale si utkání užívali. Branky padaly především po chybách obrany, kterou hosté bez větších problémů přečíslovali. Mrlínek v tomto utkání dokonale využil staré bolesti domácích a to špatné obrany a nepřesných přihrávek.

Za hosty se střelecky prosadila hned polovina hráčů a to ještě nedal hostující brankář penaltu. Hosté tak vyrovnali svůj letošní rekord a odvezli si vítězství.

Branky: 23., 25. a 40. Surý, 14. a 39. J. Horák, 53. a 62. Dostál, 11. Heryán, 18. D. Horák, 34. vlastní, 54. Josinec, 85. Holec. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 50.

Míškovice B: Vendolský – P. Štěpaník st., D. Mikala, Skotek, Pospíšil, Krajča, Konečný, J. Štěpaník, L. Štěpaník, Machálek, J. Herodes (Malinský, Stoklásek).

Mrlínek: Novák – Heryán, Solař, O. Podzemný, Josinek, R. Horák, D. Horák, Vrubel, J. Horák (66.Mikov), Dostál, Surý (63.Holec).

KVASICE B – KOSTELEC U HOL. B 5:1 (3:0)

Pro rezervu Kostelce to bylo třinácté utkání v řadě venku bez výhry.

„Celé utkání probíhalo za naší převahy. Skore otevřel krásným gólem Navrátil, kdy jsme od vlastní branky nepůjčili hostům míč. Poté jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel se projevila zase naše bolest, kdy nejsme schopni aspoň polovinu šancí využít. Ke konci poločasu jsme přidali dvě branky. Ve druhém poločasu jsme hned na začátku zvýšili na 5:0. Další, někdy až neskutečné šance zůstaly nevyužity. Díky tomu si hosté odvážejí pro ně přijatelný výsledek,“ řekl domácí trenér Petr Skypala.

Branky: Navrátil 2, Kolomazník, Večerka, Brázdil – Hlobil. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 50.

Kvasice B: Belza – Pospíšil, Brázdil, Smoček, Skopalík (Horsák), Kolomazník (Raiskup), Vrána, Halamíček, Hložek (Štěpaník).

MYSLOČOVICE B – BŘEST – odloženo

Utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo na středu 8. června (17.30).

LOUKOV – RYMICE 7:1 (3:0)

Loukov si po snadném vítězství prodloužil sérii bez prohry na šest utkání v řadě.

Branky: Kocman 2, John, Petřík, Bělík, Novotný, Urbánek – A. Marek. Rozhodčí: Šindelek. Diváci: 100.

KOMÁRNO – HLINSKO P. H. 6:3 (3:1)

Pátou výhru doma z posledních šesti vzájemných zápasů si připsalo Komárno. Domácí hráči vyhráli popáté v řadě a v tabulce se posunuli na druhou příčku. Hosté venku nevyhráli ani jedno z posledních devíti utkání. Domácí i přes nepřesvědčivý výkon získali tři body. Zápas začal svižně a již první šance domácích volala po gólu, jenže střela aktivního Vagače skončila rohem.

Komárno se dočkalo vedení v 8. minutě, to když se trefil po rohu Klas. V 18. minutě dostali domácí výhodu zahrávání pokutového kopu a Vagač ji s přehledem proměnil. Za tři minuty se dočkali branky také hosté, když se trefili z ojedinělého útoku. Dvougólové vedení vrátil Komárnu nemastnou neslanou střelou Kundrát, který využil nekoncentrovanosti hostujícího brankáře.

V 50. minutě přidal svoji druhou branku Klas, který dorazil do prázdné branky střelecký pokus Fabiána. V 58. minutě přidali domácí další branku zásluhou Vagače. Ten zužitkoval vynikající přihrávku od Klase. V 68. minutě dovršil hattrick Klas, když se opět trefil po rohu. Poté přidali dva góly hostující hráči, nejprve ze standardní situace, další zásah přišel z nařízeného pokutového kopu.

Branky: 8., 50. a 67. Klas, 17. a 58. Vagač, 33. Kundrát – 21. a 77. Zapletal, 83. Mikeška. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 80.

Komárno: Tvrdoň – Nesvadba, M. Žejdlík, J. Šindelek, Orel, Kundrát, Vagač, Perutka, J. Žejdlík, Fabián, Klas (Ondroušek, Matušů, Nevtípil).

Hlinsko p. H.: Barot – Turoň, T. Podola, Hradil, Kojetský, Zdráhal, O. Zapletal, Sklenařík, Mikeška, Bakalík, Vlč (Zapletal, I. Podola).

Dohrávka 25. kola

MÍŠKOVICE B – LUDSLAVICE 2:4 (1:2)

Ve vyrovnaném prvním poločase domácí hned v 5. minutě nastřelili břevno, ale do vedení šli po čtvrthodině hry hosté, když „padajícím listem“, překonal domácího gólmana Kavan. Pak se hrálo na obou stranách, a když ve 38. minutě fauloval hostující gólman domácího hráče v pokutovém území, nařízenou penaltu proměnil Pospíšil.

Domácí si mysleli, že tím poločas skončil, ale Ludslavice v samém závěru šly opět do vedení, když ve 44. minutě prošel obranou Gerža a pohodlně skóroval. Ve druhém poločase měli hosté mírnou převahu, kterou však zúročili až v 65. minutě, kdy po kopu z rohu hlavou zvýšil Křižan.

Když za dalších sedm minut tentýž hráč po pěkné kombinaci hostů přidal další branku, bylo o zápase rozhodnuto. Domácím se podařilo snížit až v 90. minutě, kdy sólo z poloviny hřiště zakončil Herodes.

Branky: Pospíšil, J. Herodes – Křižan 2, Kavan, Gerža. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 70.

Míškovice B: Bránecký – D. Mikala, L. Mikala, Konečný, P. Štěpaník st., Sieklík, Skotek, Gaja, Pospíšil, Krajča, J. Herodes (P. Štěpaník ml., L. Štěpaník, Stoklásek).

Ludslavice: Caletka – Gerža (55. Švach), Herodes, Vlček, Hubáček, Valčík, Kavan, Křižan (75. Heryán), Žák, Rafaja, Nevřala.

Skupina B
ZLOBICE – KYSELOVICE B 3:2 (1:1)

Rekordní klubovou sérii deseti domácích porážek ukončily Zlobice v duelu s rezervou Kyselovic. Hosté venku nevyhráli sedm zápasů v řadě.

Branky: L. Vlček, Spáčil, Uhrinovský – Úlehla, Netopil. Rozhodčí: Sedlář. Diváci: 50.

ROŠTÍN – RATAJE B 2:1 (1:1)

Roštín doma neprohrál ani páté utkání v řadě. Hosté naopak prodloužili svou sérii zápasů venku bez výhry na dvanáct.

Branky: 27. a 78. Malina – 43. Fojtík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 30.

TROUBKY – LUBNÁ B 3:4 (1:3)

Troubky, které v předchozích šesti zápasech doma neprohrály, tentokrát podlehly rezervě Lubné. Pro hosty to byl venku devátý zápas v řadě bez porážky.

Branky: 6. V. Hlaváč, 52. V. Kunc, 90. Jenerál – 11. a 33. Loučka, 2. Strýc, 82. Kovařík. Rozhodčí: Vybíral. Diváci: 80.

Troubky: Zahradníček – Tesařík, Jenerál, Hána (81. Bureš), Kunc, Vaňák, Pergl (13. Prachař), Štěpánek, Veselý, V. Hlaváč (89. Boukal), Ho­rák.

Lubná B: Burda – Polišenský, Mynář, Gremlica (20. Valach), Janov, Chýla, Loučka (75. Prokopec), Haloda, Tvrdý (79. Zavadil), Kovařík, Strýc.

SKAŠTICE B – STŘÍLKY 1:8 (0:2)

Hosté během úvodních pěti minut vstřelili dva góly zásluhou Posoldy a Sádlíka a to je uspokojilo, iniciativu převzali domácí a zbytek poločasu byl vyrovnaný. Na jeho konci se ale zranili dva hráči Skaštic a do druhého poločasu nastoupili domácí už jenom v deseti. Po odstoupení dalšího hráče domácích už nebylo pro hosty problémem vstřelit další branky. Po poločase opět v šesté minutě to bylo 0:4 po trefách Posoldy. Domácí přestali hrát a hosté trénovali dobývání branky. Za stavu 0:6 po ojedinělém protiútoku vstřelili čestný úspěch domácí pěknou střelou do šibenice. Hosté se dál usadili na polovině domácích a kombinační hrou si vytvořili nespočet šancí a rohových kopů. Proměnili však jen dvě a nebýt toho, že si hráči dávali přednost, kdo vstřelí branku, mohl být výsledek dvouciferný.

Branky: Zavadil – Posolda 5, Sádlík, Stuchlík, Elzner. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 80.

Skaštice B: Vrtěl – Olbert, Menšík, Zajíček (39. Koňárek), Hudeček, Seidl, Čech, Pobořil, Brada (30. Foukal), Rozsypal, Zavadil.

Střílky: A. Stuchlík – Hegr (70.Daníček), Žižlavský (60. D. Jelínek), Hlaváček, R. Jelínek, Elzner, Sádlík, Stuchlík, Posolda, Šulovský (46. L. Vrba), Hubr.

POČENICE – ŠELEŠOVICE 2:2 (0:2)

„Prohospodařili jsme první poločas, kdy Šelešovice dvakrát v rozmezí dvou minut skórovaly po rychlých protiútocích. Zlepšenou hrou ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat. Několik šancí na obou stranách zůstalo nevyužito a utkání tak skončilo zaslouženou remízou,“ řekl k utkání domácí trenér Josef Hrušák.

Branky: 52. a 86. V. Zbořil – 25. Scholz, 27. Večerka. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 120.

Počenice: Králík – Hrušák, V. Zbořil, J. Barnet (78. Lejsal), Cigánek, Božák, Kocourek, Gröpl (32. H. Zbořil), Juřena, M. Barnet, Pospěch.

Šelešovice: Jordán – Bruna, Čáp, Svoboda, Scholz, Mozga, Večerka, Kouřil, Minks, Šmíd, Husařík

BEZMĚROV – DŘÍNOV 1:1 (1:0)

Branky: Ulehla – Držálek (pen.). Rozhodčí: Rybka. Diváci: 80.

LITENČICE – BAŘICE 1:2 (1:1)

Branky: 44. Vinklárek – 16. Marek, 49. Černý. Rozhodčí: Zapletal st. Diváci: 60.