Fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž sehráli v Zábřehu své předposlední utkání v sezoně bez branek. Obě mužstva si vytvořila několik nadějných příležitostí, ale v koncovce selhala. Nejblíže gólu byl v 63. minutě domácí Lipka, jehož hlavičku kroměřížský gólman Vogl zázračně vyrazil.

„Se současnou sestavou je zisk bodu úspěchem. Chyběl nám Klimek s Mazouchem. Bylo to víc o bojovnosti než o fotbale. Řada hráčů, kteří do této chvíle stabilně nenastupovali, se ukázala v dobrém světle. To je pro mě příjemné zjištění,“ konstatoval kroměřížský trenér Alois Skácel. Jeho mužstvo čeká v sobotu od 14 hodin poslední zápas doma s Frýdkem-Místkem.

Kroměříž: Vogl – Stašek, Šilinger, Gröpl, Kovařík, Valášek, Tubonemi, Bělíček, Hrbáček (53. Jurčík), Vlček (53. Sucháček), Janča (88. Kučera). Trenér Alois Skácel.

V závěrečném utkání letošní sezony MSFL se pokusí ukončit sérii šesti utkání bez vítězství. Vyléčit střeleckou impotenci svěřenců kouče Aloise Skácela přijede Frýdek-Místek.

Na podzim prohráli Hanáci ve Frýdku-Místku 1:2. Vzájemná bilance je mírně lepší pro Kroměříž (4 – 1 – 3, 9:6).

„Vždycky se snažíme dělat pro dobrý výsledek maximum, ale musíme respektovat sílu soupeře. Navíc pro nás je letos mnohem důležitější, že příležitost dostávají mladí kluci. To stavíme nad výsledky. Bohužel veřejnost to moc nezajímá,“ říká k letošní sezoně trenér Kroměříže Alois Skácel.

Výsledek už pro žádného ze soupeřů nebude příliš důležitý. Kroměříž se zachránila a ambiciosní Frýdek-Místek přišel o možnost postupu do II. ligy.

„Myslím si, že výsledky Frýdku-Místku byly na jaře pro odborníky zklamáním. Tým se nejvíc posílil a chtěl postoupit do II. ligy. Určitě jsou sami hodně zklamaní,“ poznamenal Skácel.

Hlavní pro Skácelovu družinu bude vstřelit branku. V posledních šesti zápasech dokázali překonat obranu soupeřů jen pětkrát.

„Neměli jsme daný žádný plán, do kterého místa chceme skončit. Pro nás bylo mnohem důležitější zapracovat do mužstva hrajícího MSFL mladé kluky. To se nám dařilo. Sestava bude hodně podobná jako v posledních dvou zápasech,“ dodal kroměřížský kouč.

Nyní bude Hanácká Slavia defenzivu protivníka dobývat bez útočníka Foltána, který v Kroměříži své působení skončil.

Skácel, kterému končí smlouva 30. června, se musí navíc obejít bez zraněných Klimka a Mazoucha.