Vážných zájemců o průnik do krajských soutěží je mnohem víc než v předchozích sezonách. V řadě favoritů stojí dva týmy, které skončily hned za postupujícími, tedy Admira Hulín a Martinice. Jenže do útoku na postup se mohou zapojit i Žeranovice, Chvalčov, Prusinovice nebo Kyselovice. Bude to pořádný boj!

Kdo nejlépe zvládne úskalí okresní džungle? Mezi favority určitě musíme řadit Admiru Hulín, která se stabilizuje. Navíc bude doma hrávat na umělé trávě a to nemusí všem soupeřům vyhovovat. O okresní primát se budou určitě snažit i Martinice. Dobré zázemí mají Žeranovice a Prusinovice. Na výjimečnou sezonu budou chtít navázat Němčice.

Zdá se, že nejvyšší okresní fotbalová soutěž bude znovu napínavá a mnohem vyrovnanější než v minulém soutěžním ročníku

S takovým názorem se ztotožňuje většina funkcionářů okresních klubů. Právě z těchto klubů by měl na konci sezony vzejít postupující. Každý rok však někdo překvapí a výkonnostně poskočí.
Soutěž podle všeho nebude mít tak suverénní celky, jakými byli loni FC Koryna a Těšnovice. Koryna hrála nejlepší fotbal a Těšnovice všechny převyšovaly kvalitou kádru.

Zástup favoritů zvyšuje zajímavost soutěže. Dá se čekat, že se do hlediště vydá početnější houf fanoušků než v minulých sezonách. Oba nováčci Žeranovice i Zdounky mají velkou podporu svých příznivců.
Pozvánka na první kolo okresního přeboru
Záhlinice – Lubná

Do Záhlinic přišel na hostování Karas z Bařic. „Chceme bodovat naplno. Hlavně v domácím prostředí nemůžeme body ztrácet. Je důležité vykročit se třemi body, abychom plnili náš úkol pohybovat se v horních patrech tabulky,“ soudí předseda klubu Ladislav Paštěka.
Kádr Lubné opustil jen Káňa, který se vrátil z hostování do Kojetína. „Nejedeme do Záhlinic prohrát, ale bude to nesmírně těžké. V přípravě jsme odehráli jen dva zápasy v rámci poháru OFS. Zatím ani nevím v jaké sestavě nastoupíme,“ upozorňuje sekretář Lubné Marek Škrabal.
Vzájemná bilance od r. 2000: 4-0-4, 15:16. Série: Záhlinice posledních šest zápasů doma neprohrály. Tip: 1.
Ludslavice – Kyselovice

Ludslavice opustil nejlepší střelec Křižan, který bude hostovat v Míškovicích. Sestavu naopak doplnili Štěpaník (Holešov) a Herodes (Míškovice). „V letošní sezoně chceme situaci v klubu stabilizovat. Najít trenéra, který by dovedl mužstvo do klidného středu tabulky. Citelně nám bude chybět nejlepší střelec Křižan,“ posteskl si předseda Ludslavic Ignác Hubáček.
V Kyselovicích zaznamenali v létě jen dvě změny. Z Lověšic přišel Zádrapa a do Holešova odešel Vybíral. „Věřím, že v Ludslavicích vyhrajeme. Příprava byla dobrá. V poháru jsme dvakrát vyhráli a postoupili do finále. Máme konsolidovaný tým bez slabin,“ podotýká trenér Kyselovic Vít Říkovský.
Vzájemná bilance od r. 2000: 2-2-2, 15:14. Tip: 2.
Němčice – Chvalčov

Do Němčic přišel jen Urban z rezervy Holešova. „Chceme doma naplno bodovat, ale určitě to nebude jednoduché. Hosté mají dobrý tým a při prvních zápasech hraje velkou roli nesehranost. Start do soutěže je vždy důležitý,“ připomenul předseda Němčic Michal Štěpánek.
V sestavě nováčka z Chvalčova budou chybět Ordáň a Daďa, kteří posílí Loukov. Tým doplnili dorostenci Kopeček a Trojek. „Na horké půdě v Němčicích nechceme prohrát. Chceme změnit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem. V kompletní sestavě chceme bodovat,“ věří v úspěšný vstup do sezony sekretář Chvalčova Jaroslav Maniš.
Vzájemná bilance od r. 2000: 6-0-2, 19:14. Série: poslední čtyři vzájemné duely Němčice na domácím hřišti vyhrály. Tip: 1.
Mrlínek – Zdounky

Mrlínek bude do sestavy zapracovávat vlastní dorostence Horáka, Janka a Hradila. Z klubu odešel jen Heryán na hostování do Loukova. „Tým byl v létě bez trenéra. Odehráli jsme ale spoustu kvalitních utkání na několika turnajích. Domácí zápasy budeme hrávat v Loukově, a tak bude důležité, jak si hráči na nové domácí prostředí zvyknou. Premiéra proti nováčkovi bude určitě těžká,“ řekl vedoucí mužstva Mrlínku Martin Kaďůrek.
„Náš tým se v létě nijak nezměnil. Příležitost dostanou hráči, kteří si vybojovali postup. První kolo bude pro nás zkouškou, jakou kvalitu má okresní přebor. Na hráčích není žádný tlak, že bychom museli postoupit. První rok bude zkušební,“ prohlásil předseda TJ Zdounky Zdeněk Čevela.

Vzájemná bilance od r. 2000: kluby se nestřetly. Série: Mrlínek z posledních 16 utkání v srpnu vyhrál jen jednou. Zdounky drží sérii 22 zápasů bez prohry (poslední 20. 8. 06 v Dřínově 1:2). Tip: 0
Žeranovice – Martinice
Z Žeranovic odešel jen Skalička zpět do Fryštáku, jinak zůstal kádr vítěze III. třídy pohromadě. „Bude to derby se vším všudy. Přáli jsme si v 1. kole právě Martinice, protože jsou u nás hody a očekáváme velkou návštěvu. Hosté posílili, tak bude pro nás bod možná úspěchem,“ hodnotí ambice Jaroslav Klimek.

Martinice zatím nedokázaly dotáhnout do úspěšného konce příchod trojice hráčů (Janoš – Hranice, V. Křižka – Zlín a Hošťálek – Bystřice p. H.). Z hostování se vrátil do Kroměříže Šiška a do Roštění odešel Janalík. „Chceme vyhrát, ale především hrát pěkný fotbal, který by se plným ochozům líbil. Musíme odcházet ze hřiště s pocitem, že se za předvedenou hru nemusíme stydět,“ přeje si trenér Martinic Ladislav Fischer.
Vzájemná bilance od r. 2000: 1-0-1, 3:3. Série: Žeranovice neprohrály posledních 26 utkání (poslední prohra 18. 6. 06 na hřišti Rusavy 1:4). Martinice z posledních 21 zápasů v srpnu prohrály jen třikrát. Tip: 1.
Skaštice - Prusinovice

Skaštice prošly v létě velkou obměnou kádru. Přišli Nevařil, Sehnal, Bubla a Sedlák z Kvasic, ze Šelešovic Klammert. Do Bařic naopak odešla čtveřice Vyrobík, Lachendro, Stančík a Seidl. Chorý bude působit v Kvasicích. „Doufám, že v nové sestavě získáme v neděli tři body,“ prohlásil předseda Skaštic Ladislav Motal.

V Prusinovicích došlo v létě k velkým změnám v kádru. Do Tučap se vrátil Pospíšilík. Na hostování do Slavkova p. H. odešel Vrubel. Sestavu doplnili Sovadina (Roštění), Krejčí (návrat po zranění), Baďura (dorost Bystřice p. H.), Kuba, Hošťálek a Němec (z dorostu). „Na hřišti ve Skašticích rozhoduje o výsledku každá chyba. V posledním vzájemném zápase domácí chybovali v obraně, včetně brankáře a nám se podařilo vyhrát. Může to být jak vyrovnaný souboj, tak může někdo vyhrát o tři branky. Chybět nám budou dva zranění hráči a další, kteří jsou na dovolené,“ sdělil sekretář Prusinovic Aleš Pumprla.
Vzájemná bilance od r. 2000: 3-0-3, 17:20. Tip: 1.
Břest – Admira Hulín

Břest, který sestoupil z I. B třídy opustili Olša (Roštění) a Daněk (Admira Hulín). Jediným příchodem je zatím hostování Janoštíka z Těšnovic. „První zápas bude pro nás konfrontací, jak to s námi vypadá a na jaké umístění můžeme pomýšlet. Na turnaji jsme dokázali porazit Němčice, tak snad to klukům pomůže,“ přeje si předseda Břestu Jaroslav Buček.

Do Admiry přišel z Břestu Daněk a ze Spartaku Hulín dorostenci Jurášek a Kytlica. Dalším novým hráčem je brankář Kytlica z Morávky. „První zápasy jsou vždy o hledání ideální sestavy. Bude to pro nás první vážnější test. Jedeme do Břestu vyhrát, protože mužstvo je silnější než loni a našimi ambicemi je opět hrát o špici tabulky,“ svěřil se trenér Admiry Pavel Vlha.
Vzájemná bilance od r. 2000: 0-0-4, 2:9. Série: Břest 16 utkání bez výhry. Admira 8 zápasů bez porážky. Tip: 2.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE