Nadmíru spokojený fotbalista mohl s čistou hlavou odjet relaxovat do Vysokých Tater, kam kromě manželky Kristýny vzal také patnáctiměsíčního syna Matea. „Vyšlo to úplně dokonale,“ zářil o víkendu Michal Šrom.

Odchovanci Bystřice pod Hostýnem, který v kariéře prošel Zlínem, Opavou, Kroměříží nebo Frýdkem-Místkem, se po vydřeném triumfu pořádně ulevilo. Hanáci až v devátém kole utnuli dlouhé čekání na výhru, po hubeném vítězství se odrazili ze dna tabulky. „Pro mě i pro kluky to byla obrovská úleva. Bylo jedno, jak utkání zvládneme. Hlavní jsou tři body. Teď doufám, že nás to nakopne a uděláme nějakou vítěznou šňůru,“ věří zkušený středopolař.

Jednu z opor Spartaku mizerné období dost sžíralo. Porážky ho štvaly, náladu mu kazily hrubky spoluhráčů i laciné branky. „ Hodně mě to trápilo,“ přiznává Šrom. „Herně to nebylo úplně špatné, ale srážely nás hrubé chyby, které soupeř pokaždé potrestal. Proti Brodu jsme konečně vzadu udrželi nulu. Snad se od toho odpíchneme,“ doufá.

Právě na pozornou defenzivu se Hanáci v zápase s Uherským Brodem mohli spolehnout. Domácí tým pustil krajského rivala pouze k několika střelám. Jinak hráči Spartaku otupili útočné snažení nervózního soupeře. „Brod nastřelil v prvním poločase tyčku. To jsme měli štěstí. Pak měl velkou šanci Hradil. Pokud by dal gól, měli bychom to těžké,“ ví Šrom. „Nakonec jsme zápas se štěstím zvládli,“ přidává.

Páteční duel přinesl spoustu emocí. Klid nebyl na hřišti ani mezi střídačkami, což se ale dalo podle zasvěcených aktérů čekat. „S Uherským Brodem je to vždycky vyhrocené,“ připomíná fotbalista Hulína.

Páteční duel dostal náboj už v létě, kdy ze Spartaku právě k rivalovi zamířila trojice hráčů. Kromě brankáře Dostála odešli ke konkurenci také Malenovský s Hradilem. Navíc v Hulíně dříve působil také obránce Kovář. „Byl to jeden z aspektů, proč bylo utkání tak vyhrocené,“ míní.

Zatímco Hanáci dokázali emoce ukočírovat, ukřivdění hosté závěr vůbec nezvládli. Na konci střetnutí byli po zbytečných zákrocích vyloučeni střídající Mančík a právě Hradil. „Kluci to nezvládli,“ tvrdí opora Spartaku.

Jinak nechtěl třaskavou bitvu příliš rozebírat. „Jsme rádi za tři body. Teď už na zápas nemyslíme. Je za námi, jedeme dál,“ říká.
Jediné, co ho mrzí, že se přímo na trávníku nepotkal s kamarádem Malenovským. „Je pravda, že s Marťou jsme velcí přátelé. Po každém zápase si píšeme, voláme. Škoda že se minulý týden zranil. Určitě soupeři chyběl. Vždyť je základní stavební kámen středové řady Brodu,“ vyzdvihuje parťákův přínos Šrom.

Zatímco Broďané se i po těsné porážce drží v tabulce MSFL nahoře, Spartak je po devíti kolech předposlední. Nyní ho čeká v souboji aktuálně nejhorších mužstev poslední Valašské Meziříčí. „Zápas o šest bodů musíme zvládnout, ať se dotáhneme na týmy před námi,“ uvedl Šrom. Podle něj Spartak má kádr na to, aby hrál ve třetí lize výš. „Střed tabulky by nám slušel,“ je přesvědčený. „Kluci se pak v kabině uklidní a nikdo nebude z postavení v tabulce tak nervózní. Všichni si začnou věřit. Hlavně mladší kluci potřebují sbírat zkušenosti, sebevědomí,“ říká.

Šrom ale o prodlouženém víkendu hodil myšlenky na fotbal za hlavu a užil si pobyt ve Vysokých Tatrách. „Hory máme s manželkou rádi. Štrbské pleso není tak daleko, proto hned, jak jsem se dozvěděl, že hrajeme s Brodem v pátek dopoledne, tak jsme to naplánovali,“ líčí Šrom. Na Slovensko odjel s manželkou Kristýnou a patnáctiměsíčním synem Mateem. Tři dny v přírodě a na čerstvém vzduchu si skvěle užil. „Byla to aktivní dovolená. Právě jsme mezi Štrbským a Popradským plesem a i nadále stoupáme výš,“ dodal s úsměvem.