Oba fotbalisté se už v pondělí zapojili do přípravy. První z nich – Martin Kuncl – přichází z pražského klubu, kde ovšem nastupoval převážně za druholigové béčko, na přestup. „Martin je obránce, který může hrát na kraji obrany i na místě stopera,“ představuje nového hráče sportovní ředitel 1. FC Slovácko Miroslav Soukup.

Pětadvacetiletý Kuncl je odchovancem Brna, kde působil až loňského července. Pak jej angažovala Sparta, kde se ale příliš neprosadil. Sto osmdesát pět centimetrů vysoký obránce zatím odehrál v lize 53 zápasů, v kterých vstřelil dvě branky. V minulosti si rovněž vyzkoušel dres reprezentace do 21 let.

Za letenskou juniorku nastupoval také dvacetiletý Tomáš Košút, který působil na Spartě poslední tři roky. Odchovanec piešťanské kopané přišel do českého velkoklubu jako velký talent z Nitry. Na svém kontě má řadu startů za slovenské juniorské reprezentace, kde nosil v celku devatenáctiletých i kapitánskou­ pásku.

„Tomáš přichází na hostování s opcí na přestup v letním přestupním období. Jde o levonohého stopera, který může hrát i na kraji obrany. U obou hráčů dolaďujeme detaily tak, aby s námi mohli odletět na herní soustředění do Turecka,“ přidává podrobnosti k příchodu nových hráčů Miroslav Soukup.