„Soupeř hrál jako o život. Přesto jsme měli dost šancí na to, abychom zápas zvládli,“ litoval trenér rezervy Slovácka Jan Palinek. Prohra jej mrzela o to víc, že v případě zisku tří bodů mohl jeho tým poskočit do elitní pětky.

Slovácko bylo proti Lipové jasným favoritem, jenže hosté potvrdili vzestupnou formu. Šance se střídaly na obou stranách, nakonec rozhodla hrubá chyba domácího stopera. „Pořádně jsem tu situace neviděl, zrovna jsme řešili střídání. Musím se na to podívat na videu. Každopádně zápasu by mnohem víc slušela remíza,“ mínil trenér hradišťské juniorky, který chce zjednat nápravu v posledním jarním duelu ve Znojmě. „Sice tam asi pojedeme se značně omlazeným kádrem, ale pokusíme se vyhrát,“ věří Jan Palinek.

Kroměříž sehrála v Zábřehu své předposlední utkání v sezoně bez branek. Obě mužstva si vytvořila několik nadějných příležitostí, ale v koncovce selhala. Nejblíže gólu byl v 63. minutě domácí Lipka, jehož hlavičku kroměřížský gólman Vogl zázračně vyrazil.

„Se současnou sestavou je zisk bodu úspěchem. Chyběl nám Klimek s Mazouchem. Řada hráčů, kteří do této chvíle stabilně nenastupovali, se ukázala v dobrém světle. To je pro mě příjemné zjištění,“ konstatoval kroměřížský trenér Alois Skácel.

JAK NASTOUPILI

Kroměříž: Vogl – Stašek, Šilinger, Gröpl, Kovařík – Valášek, Tubonemi, Bělíček, Hrbáček (53. Jurčík) – Vlček (53. Sucháček), Janča (88. Kučera). Trenér: Alois Skácel.

Slovácko B: Fryšták – Kaspřák, Spazier, Bělaška, L. Čtvrtníček – Polák, Hromek (77. Sládek), Vrba, Šilinger (58. O. Čtvrtníček) – Ondřejka, Šturma (58. Rohovský). Trenér: Jan Palinek.