HS KROMĚŘÍŽ – 1. FC SLOVÁCKO 0:4 (0:0)

Po osmi minutách hry byl v pokutovém území faulován domácí Janča a Steiner dostal příležitost z penalty otevřít skore. Směr jeho špatně umístěné střely však brankář Heča vystihl a podržel svůj tým.

„Kdyby se domácí dostali do vedení, určitě by kousali ještě déle. Dnes podal Heča velice dobrý výkon," hodnotil první klíčový moment zápasu trenér Slovácka Habanec.

V první půli nebylo na hřišti znát, kdo hraje I. ligu a kdo jen MSFL. Domácí fotbalisté se svým protějškům ve všem vyrovnali a nepustili je ani do jediné šance. Kroměřížského brankáře hosté prověřovali jen při centrech. S těmi si však vždy poradil. Čtyři minuty před přestávkou se pohled na hru svého mužstva přestal líbit příznivcům Slovácka, kteří je skandováním upozornili, že je čas na budíček.

„To jsme předvedli na hřišti v prvním poločase, to byla velká katastrofa. Poprvé za svého působení ve Slovácku jsem v kabině musel zvýšit hlas. To jak jsme prvních pětačtyřicet minut odchodili, jsem tady ještě neviděl. Hráči dostali mou nespokojenost patřičně najevo. Vůbec nehráli to, co jsem po nich chtěl," zdůraznil trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

„Defenzivní taktika nám v první půli vyšla na sto procent. Soupeř nevystřelil na naši branku," pochvaloval si domácí trenér Jaroslav Baďura.

Do druhého poločasu poslal trenér Slovácka na hřiště Doška s Mezlíkem a postupem času začali být hosté přeci jen aktivnější. V 56. minutě otevřel střelou ze dvaceti metrů skore utkání Volešák. Při jeho pokusu měl brankář Zapletal zakrytý výhled a pozdě reagoval.

Hráči Slovácko výrazně zlepšili pohyb a další branky přišly v rychlém sledu. V 64. minutě pohodlně poslal hlavou míč do odkryté branky Hofmann. Za další tři minuty se Došek v pokutovém území obtočil kolem tří obránců Kroměříže a předložil tutovku pro Hlúpika. Stejný hráč upravil v 78. minutě na konečných 4:0.

„Jsem spokojený, že jsme postoupili. Ve druhém poločase už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Tomu odpovídá i konečný výsledek. Hráčům však rozhodně na tréninku připomenu, že takovým výkonem jako v první půli se už nesmíme prezentovat," dodal už mnohem spokojenější trenér Habanec.

„Vzhledem k vývoji v prvním poločase je to pro nás krutá porážka. Ve druhém poločase sáhli hosté do svých rezerv a s příchodem Doška se jejich hra rozhýbala. Už jsme nestíhali fyzicky a bylo otázkou času, kdy jim to tam začne padat," dodal kroměřížský trenér.

Branky: 67. a 78. Hlúpik, 56. Volešák, 64. Hofmann. ŽK: Handl – Martykán. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Dobrovolný. Diváci: 700.

Kroměříž: Zapletal – Fiala, Šilinger, Klabal, Kovařík (73. Kopečný) – Handl (64. Vojtášek), Steiner, Budín (75. Šobáň), Havlík, Nevřala – Janča. Trenér: J. Baďura.

1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Trousil (46. Mezlík), Hofmann, Reinberk – Hlůpik, Volešák, Valenta (46. Došek), Martykán, Kerbr (73. Kovář) – Lukáš. Trenér: S. Habanec.