Podmínky k tomu najdou v tureckém Beleku, kam odletěla třiadvacítka fotbalistů včetně dvou nových hráčů Košúta s Kunclem, kteří tým posílili v pondělí z pražské Sparty.

„Sice vím z vyprávění, že v Turecku lze zažít i deštivé dny, které mohou soustředění zkomplikovat., podle posledních zpráv však panuje v tureckém přímořském letovisku pěkné počasí s patnácti stupni a hlavně, terény jsou kvalitní. Na ty se pochopitelně těšíme nejvíce,“ nechal se těsně před odletem slyšet trenér slováckého celku Josef Mazura.

Ten s sebou odvezl třiadvacítku fotbalistů. Brankáře Filipka, Vaška a Heču, obránce Formánka, Kubáně, Randu, Daníčka, Kuncla, Urbánka a Košúta, záložníky Jelečka, Kordulu, Clebera, Abraháma, Valentu, Zelenku, Fujerika, Perůtku a útočníky Chmelíčka, Ondřejku, Nestoroskiho a Švancaru.

„Odjíždějí s námi i rekonvalescenti Kordula s Cleberem, kteří už začali s tréninkem. Je také docela možné, že nás ještě v průběhu soustředění někdo doplní. Stále jednáme a je pravděpodobné, že využijeme momentu, kdy se budou zužovat kádry ostatních prvoligových celků,“ řekl na adresu svého kádru Mazura.

Slovácko čekají hned po příletu dvoufázové tréninky, které doplní tři utkání. První je na programu v pátek 5. února v 16 hodin a soupeřem Slovácka bude jihokorejský prvoligový celek FC Deagu. Další zápasy jsou na programu následující týden. V pondělí 8. února rumunská Politehnika Iasi a na závěr soustředění ve čtvrtek 11. února prvoligový ruský FC Rostov.