BK PORUBA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 67:97 (17:26, 24:20, 8:23, 18:28)

Kroměřížští basketbalisté své fanoušky potěšili. Na palubovce poslední Poruby vyhráli. O vítězství hostů se rozhodlo až ve druhém poločase, který domácí vůbec nezvládli, a to jak herně, tak i výsledkově, na palubovce navíc působili odevzdaným dojmem.

Kroměřížští v první čtvrtině hráli lehce a dařilo se jim i střelecky. V poločase svítilo na ukazateli – 41:46.

Na začátku druhého poločasu Kroměříž zabrala, začala bojovat a její náskok začal hrozivě narůstat. Hanáci v dalším průběhu drama nepřipustili a jejich náskok byl po třetí čtvrtině už dvacetibodový. Také v závěrečné části svého soupeře přestříleli a ke kulaté stovce jim chyběly jenom tři body.

„Domácí posílili a měli ještě vyššího pivota, než máme my. Rozhodně to nebyl tak jednoduchý zápas, jak naznačuje výsledek. V poločase jsme vedli jenom o pět bodů. Třetí čtvrtina byla pro naše vítězství rozhodující. Dali jsme čtyři trojky po sobě a soupeři jsme odskočili. Domácí se za takového stavu zlomili. Kluci hráli výborně,“ řekl k zápasu trenér Kroměříže Jiří Král.

BCM SLEZSKÁ OSTRAVA – SLAVIA KROMĚŘÍŽ 82:57

V dalším utkání Slavia prohrála na palubovce devátého týmu Slezské Ostravy 57:82.

Trenér Jiří Král se musel v Ostravě obejít bez Hůlky, který má vykloubený malíček a Poledňáka, kterého na palubovku nepustili studijní povinnosti. Hosté tak nastoupili jenom s osmi hráči, a proto nemohli hrát v obraně moc agresivně.

„Bohužel stejně jako v minulém roce proti nám nastoupil Patrik Smažák, a i když už je to basketbalový veterán, tak nám v prvním poločase zatápěl. Proměňoval trojkové pokusy i nájezdy. Jeho výkon ovlivnil celý zápas. Bez něho bychom soupeře v pohodě porazili. Nešla nám na rozdíl od domácích střelba z dálky,“ dodal Jiří Král.

Slavia má na svém kontě osm vítězství. „Doufám, že ještě dvě výhry do konce soutěže uhrajeme. Teď nás čekají favorizované brněnské týmy. Potom přivítáme Olomouc a Zlín a doufám, že si v těchto zápasech zajistíme účast ve II. lize i pro příští rok,“ přeje si Král.

Pořadí: 1. BK TJS Rokospol Uherský Brod 27 bodů, 2. Sokol Šlapanice 23, 3. Masarykova univerzita Brno 22, 4. BK Valašské Meziříčí 22, 5. TJ Slavia Kroměříž 22, 6. TJ Třebíč 20, 7. SK Žabovřesky 20, 8. Proton Zlín U20 20, 9. BCM Slezská Ostrava 19, 10. SK UP Olomouc 18, 11. BC Nový Jičín 18, 12. BK Poruba 18.