„V prvním poločase jsme hráli velmi slušné, mělo to solidní parametry. A to jak po kondiční, tak i herní stránce," radoval se po konci zápasu Slončík.

K úvodním pětačtyřiceti minutám přesto měl výhrady. „Dvakrát jsme šli sami na branku, ani jednou se nám však nepodařilo skórovat,“ mrzelo trenéra, který se v létě vrátil na lavičku Slavičína.

Druhá půle už podle staronového kouče byla odlišná. „Zkoušeli jsme změnu rozestavení, do hry se dostali další hráči. Určitým způsobem nám to haprovalo, nějaké situace jsme podcenili," všiml si Slončík, jenž své svěřence koučoval poprvé od 11. července. Předchozí duely Slavičína s Otrokovicemi a Baťovem totiž byly zrušeny.

Domácí Kvasice porážku přijaly smířlivě

„Soupeř byl aktivnější, častěji držel míč. Snažili jsme se dobře pohybovat, abychom mu to znepříjemnili. Nerad bych snižoval kvalitu Slavičína, na dva góly jsme mu však bohužel namazali a dali si je tak vlastně sami,“ uvedl k zápasu hlavní kouč Kvasic Petr Bláha.

„Ve druhém poločase tam už bylo pár solidních náznaků, jedna branka padla z brejku, druhá po standardce,“ našel Bláha pozitiva na hře svého týmu.

Trenér Zlína Bohumil Páník
Ševce na úvod přípravy čeká Trenčín. Soupeř má v kádru i útočníka ze Surinamu

„Celkově se jednalo o velmi kvalitní přípravu, byl jsem spokojený s nasazením. Tým se omladil, musíme se sehrát. Hráči, kteří nastoupili, tak rozhodně neodvedli špatnou práci,“ dodal Blaha, který od podzimní účast uplynulého ročníku přišel o pět jmen základní sestavy.

Slavičín v neděli začne mistrovskou sezónu v Divize E, na domácím hřišti vyzve Valašské Meziříčí. Kvasice následující víkend odehrají druhé kolo O pohár hejtmana Zlínského kraje. V něm narazí na vítěze zápasu Topolná – Staré Město.

Přípravný fotbal 

FC Kvasice – FC TVD Slavčiín 2:4

Zapletal, Majkrič – Mezírka, Juřica, T. Švach, Žůrek

Autor: Radek Štohl