Duel druhého Slavičína na půdě třetího Frýdku-Místku byl kvůli sněhové kalamitě přeložen na úterý 28. října.

„Na zápas jsme se těšili. Poctivě jsme se připravovali na těžké podmínky, počasí ale neporučíme,“ konstatoval slavičínský kouč Ladislav Straka.

Jeho družina se tak musí připravit na přelomu října a listopadu na tři utkání během osmi dnů. Domácí duel s Líšní a dohrávku ve Frýdku-Místku bude přitom dělit jenom 48 hodin. „S anglickými týdny nemáme potíže,“ připomněl Straka, že nováček v září vyhrál ve středečním vloženém kole ve Fulneku a následně zvítězil i na hřišti béčka Baníku Ostrava.

Zima dorazila tento týden rovněž na Vysočinu, nedělní utkání fotbalistů Hanácké Slavie Kroměříž na stadionu jihlavské rezervy se ale bude hrát na umělé trávě, takže není bezprostředně ohroženo.

„Celý týden trénujeme na naší umělce, protože nás počasí nepustilo na trávu. Bohužel máme stále problémy s nemocnými hráči. Vogl určitě nebude chytat. Teploty měl i Kovařík a není jisté, zda nastoupí,“ posteskl si kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Hanáci mají starosti

Ten musí dostat svůj tým nejen z herní, ale i psychické krize. Hanáci nevyhráli už osmkrát v řadě a v tabulce se propadli na 13. místo. Ale ani béčko Jihlavy neoplývá žádnou excelentní střeleckou formou. Třináctý celek soutěže má z pěti střetnutí ve svém prostředí skóre 3:3.

„Soupeř má doma problémy. Vždy je to ovlivněno tím, kolik se objeví hráčů z prvního mužstva. To teď hraje v sobotu v Sokolově, takže předpokládám, že proti nám někteří druholigoví hráči nastoupí. V naší situaci však musíme naplno bodovat v každém zápase do konce podzimu,“ zdůraznil Lehkoživ.

Jeho výběr by mohl vyrukovat na soupeře s exotickou posilou z Jižní Ameriky, devětadvacetiletým Brazilcem Leonardem, který dříve neuspěl na zkoušce ve Zlíně.

„Doufám, že nastoupí. Týden s námi trénoval a věřím, že se podaří do zápasu vyřídit jeho registraci. Je to středový hráč, který to s míčem umí a bude pro nás přínosem,“ míní kroměřížský kouč.

(pf, lk)