HULÍN – PROSTĚJOV 2:0 (1:0)

Cenný skalp si na závěr podzimu připsali fotbalisté Hulína. Skolili lídra tabulky a přitom porazili Prostějov vůbec poprvé ve své třetiligové historii.

„Jsem za to rád. Klukům musím poděkovat, protože v posledním letošním utkání ze sebe vydali všechny síly, které jim zůstaly. Je to zasloužené vítězství," uvedl spokojeně trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ.

Výhra Hulína se začala rodit ve 35. minutě, kdy rohový kop Lacigy propadl až do sítě. Po změně stran Prostějov přidal na obrátkách, ale na dostřel Chytilovy brány se pořádně nedostal.

Naopak domácím se otevřel v útoku prostor a po jednom z nich v 70. minutě Ondřejka vybídl ke skórování Hrdličku. Ve zbytku duelu stav zůstal nezměněn a Spartak dovršil zajímavý hattrick – porazil na podzim první tři týmy tabulky, to znamená Prostějov, Vítkovice i Uničov.

„Měli jsme problémy se sestavou, protože těsně před zápasem nám vypadlo několik hráčů a během něj se přidalo i zranění Labudy, takže jsem ji ještě musel přeskládat. Všichni kluci na svých pozicích odvedli dobrý výkon a byli jsme lepší než Prostějov. Vytvořili jsme si několik dobrých šancí a naopak soupeře jsme až na jednu standardku k ničemu nepustili," zhodnotil cenné vítězství 44letý kouč.

Hulín na podzim nasbíral 22 bodů a v pořadí figuruje na 8. místě.

Branky: 36. Laciga, 68. Hrdlička. Rozhodčí: K. Hájek. ŽK: Krhut – Kroupa, Sus, Krejčíř. 145 diváků.

HULÍN: Chytil – Labuda (59. Kadlec), Číhal, Vojtěšek, Krhut – Hrdlička (88. Postava), Ondřejka, Dvořáček, Laciga, Šrom – Pospíšil. Trenér: Lehkoživ.

PROSTĚJOV: Bureš – Krejčíř, Sus, Hirsch, Rus – Pančochář (46. Machálek), Petržela (58. Langer), Fládr, Koudelka – Sečkář, Kroupa. Trenér: Jura.