Sigma U 19 - Zlín U 19 0:0

Jako přízrak se jeví utkání, v němž olomoucká devatenáctka nevstřelí branku. Ofenzivní herní pojetí ovšem góly nezaručuje. „Říkal jsem, že mužstvo, které vedu, nemůže hrát 0:0. Máme hodně otevřený styl hry, a když už gól nedáme, tak aspoň dostaneme. Ale pokud chytá Bárta, máme samé nuly, což je obdivuhodné,“ řekl trenér Zdeněk Psotka. Hanáci se střelecky neprosadili sto osmdesát minut, ale stejně jako v Ostravě, tak i doma se Zlínem neinkasovali a zůstávají první.

Že diváci neuvidí míč v síti, dění na hřišti nenaznačovalo. Ve 20. minutě pálil po centru Doležala tvrdě Blaha a poprvé nikoliv naposled se rozezvučela konstrukce zlínské branky. I hosté se tlačili do útoku, jejich zakončení se ale zpravidla mezi Bártovy tyče nezvměstnalo. Druhou půli načal projektilem do tyče pro změnu Michal Jančík. Další vyložené příležitosti už utkání nenabídlo, a tak skončilo spravedlivou dělbou bodů.

„Myslím, že to bylo ofenzivní utkání. Mohlo to skončit 3:3, šance byly obrovské, tyčky, břevno. Prakticky celá obrana nám odešla do juniorky. Není to ideální, ale alespoň dostali šanci další hráči,“ dodal Psotka.

Sigma: Bárta - Potyš, Dvořák, Zapletal (77. Škoda), Javůrek - Štětina, Jančík (85. Šichor) - Doležal, Blaha (69. Bouška), Navrátil - Pospíšil. Trenér Zdeněk Psotka.

Sigma U 17 - Zlín U 17 2:2 (0:0)

Celý první poločas se nesl v podobné střelecké potenci jako zápas devatenáctek. Trenér Sigmy Michal Coufal se proto o přestávce rozhodl hru oživit Michalem Bradou a podařilo se. V 53. minutě pohodlně otevřel skóre.

„Oživil hru. Vsadili jsme se, do které minuty dá gól. Dal ho rychle, ale mohli jsme se prosadit i ze standardních situací, které máme dobře nacvičené,“ podotkl Coufal. Standardka nakonec přece jen branku Hanákům přinesla. Ale než se tak stalo, vinou chyb v obraně už Olomouc prohrávala. Situace ze třetí nastavené minuty a pohotová koncovka Vašíčka znamenala vydřenou remízu 2:2. „ Z hlediska vývoje utkání byla remíza zasloužená, i když jsme mohli i prohrát. Obrana chybovala. Góly jdou na její vrub,“ kritizoval defenzivu Coufal.

Branky: 53. Brada, 80. (+3) Vašíček - 65. Pospíšil, 71. Rokos. ŽK: Šindelář (S).

Sigma: Voharek - Klobáska (41. Přikryl), Koutný, Murin, Machalický - Bábovka, Sova, Tomeček(71. Šindelář), Pospíšil -Vašíček, Pančochář (41. Brada). Trenér Michal Coufal.