Trenér poražených Bronislav Červenka zase až tak nespokojený nebyl. „Výsledek nekoresponduje s předvedenou hrou. Ofenziva předčila defenzivu. Vzadu jsme udělali taktické chyby, které soupeř potrestal. I my jsme ale vpředu hrozili a byli nebezpeční. Do zavřené domácí obrany jsme si vytvářeli šance, ale nebyli jsme tak produktivní jako Hodonín,“ zhodnotil zajímavý přípravný duel Červenka.

Hanáci možná trochu doplatili na pozdní příjezd, ale na změnu hřiště se sportovně nevymlouvali. Ani jim nevadilo, že se kvůli podmáčenému hřišti v Rohatci hrálo na umělé trávě v Hodoníně.

„Věděli jsme, že dva dny pršelo, takže jsme od rána sondovali situaci a zjišťovali, kde se bude hrát,“ přiznává kouč Kroměříže. Porážku na povrch rozhodně nesváděl. „Uměla byla ve velmi dobrém stavu. Trávník byl mokrý, rychlý. Míč po něm hezky klouzal. Zápas měl díky tomu tempo, hrálo se nahoru dolů,“ pochvaloval si Červenka.

Účastníkovi MSFL scházeli na jihu Moravy čtyři hráči. Duel v Hodoníně vynechali trenérův syn Patrik, Novotný, Masař a Cupák. Mladší hráči zase nastoupili ve stejnou dobu v nedalekých Velkých Pavlovicích, kde hrálo nově vzniklé kroměřížské béčko.

Páteční duel U Červených domků měl od začátku slušnou úroveň. Moc se nebránilo, oba týmy se tlačily dopředu a vytvářely si příležitosti.

„My jsme na utkání přijeli o něco později, takže než jsme se rozkoukali a rozběhali, tak soupeř po rychlých kombinacích a brejcích třikrát zahrozil,“ uvedl Červenka.

Ve druhé části první půle zase dominovali třetiligisté. „Drželi jsem balon, dostávali se do šancí i přečíslení. Bohužel žádnou akci jsme nedotáhli do gólového zakončení,“ posteskl si hostující kouč.

I po krátké přestávce měli Hanáci mírně navrch, Hodonínští ale dobře bránili a podnikali rychlé výpady. Po jednom z nich otevřel skóre Urbančok. Posila z Blanska pak v 71. minutě zvyšovala na 2:0.

Hanácká Slavia se však dál snažila a útočila. Hosté se v zakončení trápili, kontaktní branku vstřelil až těsně před koncem Plecitý.

Na vyrovnání už ale fotbalisté Kroměříže nedosáhli. Naopak, v nastaveném čase inkasovali ještě třetí gól. Hattrick po standardní situaci završil Urbančok, jehož centr proletěl malým vápnem až zapadl na zadní tyč.

Hosté v posledním přípravném zápase před krátkou letní pauzou prohráli 1:3. Nyní mají jedenáct dní volno. Znovu se sejdou 1. července, kdy odstartují klasickou přípravu na novou sezonu ve třetí lize.

Přípravný fotbal 

FK Hodonín – SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:1 (0:0)

Branky: 55., 71. a 90+1. Dominik Urbančok - 87. Denis Plecitý