1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA 2:1 (0:0)

Počtvrté v historii zaplněný hradišťský stadion přivítal obě mužstva hromovým „Slávku uděláme“ a mohlo se začít. Jako první zahrozila Slavia, na Bestův pokus ale vzápětí odpověděl po Haniho centru odpověděl Perůtka. První ostrý zákrok si domácí gólman Filipko připsal v 11. minutě, kdy jej ostrým projektilem vyzkoušel Grajciar.

Postupně se ale hra uklidnila. Hosté sice měli optickou převahu, gólovou šanci si ale ani zdaleka nevytvořila. A když se po brejcích ani Slovácko, odcházela do kabin obě mužstva za bezbrankového sta­vu.

Druhý poločas začal velkým náporem Jarolímova výběru, domácí gólman Filipko ale zářil. Přezdívka čaroděj tentokrát patřila jemu a nikoliv naproti se nudícímu Vaniakovi. Opora Slovácka nejprve zlikvidovala Ivanovu ránu, důležité zákroky vytáhla i při pokusech Jarolíma a Brabce.

V 64. minutě už byla ale ani on vedoucí brance nezabránil. Ivana utekl domácí obraně a podél domácího brankáře prostrčil míč do sítě – 0:1.

Obrovskou šanci poslat svůj tým do finále poháru měl deset minut před koncem zápasu střídající Čtvrtníček, Vaniak ale jeho ránu pod břevno reflexivně vytáhl na roh. O chvíli později už se ale stadion otřásal v základech. Ondřejka vystihl rozehrávku Slavie a tváří v tvář Vaniakovi nezaváhal – 1:1!

O chvíli později nový hrdina fanoušků Slovácka postupoval opět sám na branku Slavie, gólman Vaniak jeho lob zastavil rukou mimo pokutové území a z rukou rozhodčího Fraňka si zblízka prohlédl červenou kartu.

V nastaveném čase ještě Ondřejka vyšperkoval svůj životní výkon přihrávkou na Clebera, který druhou brankou zpečetil postup Slovácka!

Branky: 84. Ondřejka, 90. Cleber – 65. Ivana. Rozhodčí: Franěk – Pelikán, Kovařík. ČK: 85. Vaniak. ŽK: Hani, Němčický, Filipko – Suchý, Fořt, Grajciar. Diváci: 8121.

Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Kubáň – Fujerik, Kordula (90. Görner), Perůtka, Cleber – Chmelíček (42. Ondřejka), Hani (64. Čtvrtníček). Trenér: J. Mazura.

Slavia: Vaniak – Grajciar, Brabec, Hubáček, Šiklič (46. Černý) – Belaid (62. M. Černý), Jarolím, Suchý, Janda – Besta (54. Fořt), Ivana. Trenér: K. Jarolím.