Kroměřížsko - Ospalý prázdninový mír je u konce, první bitvy otevřou válku o korunu okresního fotbalového krále. Martinice mohou završit svou snahu o postup do I. B třídy. V závětří však číhají i další soupeři Skaštice, Němčice či Kyselovice, ze dna na vrchol by se rádo vyškrábalo Roštění.

MRLÍNEK – PRUSINOVICE

Už v 15 hodin bude mít v neděli výkop první utkání nové sezony okresního přeboru. Podle bilance z minulých let se dá znovu očekávat vyrovnaný zápas.

„Nevím jak Prusinovice posílily, ale naše vzájemné zápasy jsou vždycky vyrovnané. Samozřejmě si v domácím prostředí přejeme tři body. Na začátek sezony to bude hodně důležité,“ prohlásil trenér Mrlínku Martin Mikulík.

„Teoreticky by to měl být vyrovnaný duel, ale náš kádr se změnil a soupeřův asi taky. Proto bude zápas velkou neznámou. V našich vzájemných zápasech moc branek nepadá, takže očekávám vyrovnaný zápas. Rádi bychom tam nějaký ten bod vybojovali,“ přeje si trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemná bilance: 2 – 2 – 2, 10:8

Série: Mrlínek 8× nevyhrál, Prusinovice venku 5× nevyhrály.

ZDOUNKY – ZÁHLINICE

V Záhlinicích ví, jak důležitý je start do sezony, aby se zase jako v minulých letech nemuseli zachraňovat až do posledního kola. Zdounky chtějí vítězstvím nad předposledním týmem loňské soutěže rezolutně ukončit černé vzpomínky na jarní fiasko.

„Doufám, že se nám podaří nepříznivou jarní sérii přerušit. I když musím přiznat, že se nám poslední přípravný zápas vůbec nepovedl. Ve Zborovicích jsme prohráli 0:7. Trápí nás taky marodka a dovolené čtyř hráčů. Budeme muset asi použít také hráče dorosteneckého týmu. Doufám, že zápas nedopadne naším fiaskem a uhrajeme nějaký solidní výsledek,“ míní trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

„Pojedeme snad k utkání kompletní. Otazník visí jen nad jedním hráčem. Minimálně bod, pro který si jedeme, chceme odvézt. Pokud by se nám podařilo vyhrát, tak by to bylo nad plán,“ upozorňuje hrající kouč Záhlinic Ladislav Paštěka.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 1, 7:4

Série: Zdounky 6× nevyhrály.

KOSTELEC U HOL. – ŠELEŠOVICE

Jedno je v souboji nováčků jisté. Minimálně jeden z týmů prodlouží svou neporazitelnost, kterou si vytvořil v minulé sezoně ve III. třídě.

Před třemi lety vstoupily Šelešovice jako nováček do okresního přeboru výhrou doma nad Prusinovicemi 3:1, ale do konce sezony už přidaly jenom další dvě výhry.

Po třiceti letech mohou fanoušci v Kostelci vyrazit na okresní přebor. Nováček se netají přáním navázat na úspěchy ve III. třídě a hrát v horní polovině tabulky.

„Bude to utkání dvou nováčků. Rozhodně to nebude snadné utkání, protože Šelešovice jako vítěz druhé skupiny musí mít svou kvalitu. Navíc počítám s tím, že hráči budou při premiéře nervózní. Na druhou stranu se na zápas těší, tak si myslím, že se to srovná a utkání zvládneme,“ uvedl kouč Kostelce Miroslav Polášek.

„Podle mých informací byl Kostelec na soustředění na Slovensku, což svědčí o tom, že se na okresní přebor poctivě připravoval. My jsme taky nováčkem soutěže a nemáme co ztratit. Když předvedeme dobrý výkon, můžeme bodovat. Bohužel je zápas hned po slavnostech piva a to mi přidělává starosti,“ říká trenér Šelešovic Petr Mozga.

Vzájemná bilance: Soupeři se od roku 2000 nestřetli.

Série: Kostelec u Hol. 16× neprohrál, Šelešovice 23× neprohrály.

KYSELOVICE – CHVALČOV

Dobýt hřiště v Kyselovicích není pro Chvalčov vůbec snadná záležitost. Vždyť v předchozích třech zápasech tam Chvalčov vždy výrazně prohrál (1:5, 2:4 a 2:4). Premiéru na lavičce hostů si odbude trenér Zdeněk Trojek, pro kterého to bude první duel v okresním přeboru.

„Vzájemná bilance je sice optimistická, ale hlavně abychom hned v úvodu, po dobrých výsledcích v přípravě, nespadli na zem. Doufám, že se k utkání postavíme zodpovědně a v optimální sestavě Chvalčov porazíme,“ přeje si hrající trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Bude to pro nás těžké utkání, protože Kyselovice nepatří mezi naše oblíbené soupeře. V minulých sezonách jsme se vedle okresního přeboru střetávali také v poháru a příliš se nám nedařilo. Doufám, že z naší strany to bude bojovné utkání a přivezeme si nějaké body

Vzájemná bilance: 4 – 2 – 0, 20:8

Série: Kyselovice 9× nevyhrály, Chvalčov venku 6× nevyhrál.

NĚMČICE – TUČAPY

Tučapy spolu se Skašticemi mají aktuálně nejdelší sérii utkání bez remízy. V posledních deseti zápasech vyhrály anebo prohrály. Teď by se jim jistě bod na hřišti favorizovaných Němčic hodil.

„My jako domácí mužstvo máme povinnost zvítězit a odrazit se do soutěže správným krokem. Je lepší začínat se soupeřem, který je vcelku přijatelný. Myslím si, že Tučapy mezi takové soupeře patří. Určitě jsme mohli narazit na daleko silnějšího soupeře,“ myslí si trenér Němčic Martin Zaoral.

Na lavičce Tučap došlo ke změně. Libora Adámka nahradil Jaroslav Křepelka. „V tomto utkání jsou favoritem domácí, kteří budou podle mého názoru patřit k nejlepším týmům soutěže. Nám nezbývá než bojovat a pokusit se získat alespoň bod,“ dodal nový kouč Tučap.

Vzájemná bilance: 3 – 1 – 2, 16:11

ROŠTĚNÍ – SKAŠTICE

Bez postupového cíle vstoupí na hřiště Roštění loni druhé Skaštice. Pro oba týmy to bude první ostrý zápas sezony a dá se očekávat, že se nebude hrát nijak opatrně. V Roštění by se měl hrát atraktivní, útočný a otevřený fotbal. Překvapením by bylo, pokud by padlo málo branek.

„Budeme chtít navázat na naše jarní výkony. V mužstvu nedošlo k žádným výrazným změnám, tak doufám, že premiéru zvládneme. Start na domácím hřišti je velmi důležitý. Zisk tří bodů by přinesl uklidnění pro další duely,“ řekl trenér Roštění Petr Paštěka.

„Nevím kolik hráčů bude vůbec k dispozici. Pro mě je to velká neznámá. V takové situaci, abych nevěděl, jestli nás bude vůbec jedenáct, jsem ještě nebyl. Pět hráčů je na dovolené, takže sestavu doplníme o dorostence. V této situaci jsou domácí určitě favoritem a budou chtít dokázat, že se zachránili oprávněně,“ řekl hrající trenér Skaštic Ivo Frýdl.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 2, 3:9

Série: Roštění doma 5× vyhrálo.

ŽERANOVICE – MARTINICE

Šlágr hned na úvod mají na programu odvěcí rivalové Žeranovice a Martinice. A hned od začátku soutěže jde o hodně. Jestli chtějí Martinice bojovat v této sezoně o postup do I. B třídy, nesmí ztrácet.

„Náš cíl je samozřejmě útok na první místo, proti jiným letům se to ani nedá jinak říct,“ uvědomuje si předseda Martinic Oldřich Stískal. „Vzhledem k fanouškům a všem okolnostem je to naše povinnost, to je jednoznačné,“ do­dal.

Na lavičce domácích bude poprvé ve funkci trenéra Pavel Postava, který v minulých sezonách vedl Jaroslavice a naposled Tečovice.

„Na poslední chvíli jsem byl osloven, takže jsem neměl dost času se s kádrem seznámit. Navíc vůbec nemám přehled o soupeřích v této soutěži ani o její úrovni. Jak zvládneme utkání bude na hráčích,“ přiznal nový trenér Žeranovic.

„Spokojeni budeme s výhrou. Hlavně ať je to pěkný fotbal a přijde hodně lidí. Ať vyhraje ten, kdo bude mít víc štěstí vstřelit vítězný gól,“ řekl trenér Martinic Ladislav Fischer.

Vzájemná bilance: 2 – 0 – 4, 11:15

Série: Martinice 8× neprohrály.