Se svým mužstvem se až doposud připravoval vdomácích podmínkách, na umělé trávě vKroměříži a Hulíně. „První měsíc byl braný čistě kondičně. Na hřiště jsme ani prakticky nikam nejezdili,“ prozradil trenér, jehož tým zvolil vtomto období trénink převážně vdomácích podmínkách, bez soustředění.

Sedlák si vdosavadním průběhu zimní přípravy pochvaluje hráčskou účast: „Je velice dobrá. Kluci, se kterými se vmužstvu počítá, chodí pravidelně na tréninky. Vtomto ohledu jsem spokojený, protože hráči ipřesto, že nabírání kondice asi nebylo záživné, chodili poctivě a dobře ktomu přistupovali,“ řekl spokojený lodivod. Do Těšnovic přišli vzimě Zezula zViktorie Otrokovice a Němec zNapajedel. Další dva hráči, kteří prošli líhní Hanácké Slavie. Už na podzim složil kouč Sedlák tým převážně zhráčů, které vedl už dříve ve Zdounkách.

„Je to přesně tak, hráče znám a mám snimi nadstandardní vztahy. Řadu znich jsem měl ivrezervním týmu Hanácké Slavie. Vzájemně se respektujeme. Mnozí znich mají před sebou ještě perspektivu výkonnostního růstu,“ řekl Marek Sedlák.

Do přípravy se zapojili také tři dorostenci a především výkony Kunce jsou pro trenéra Těšnovic milým překvapením. „Do konce února nebude nikdo zkádru uvolněn,“ dodal Sedlák.

OTěšnovicích se vposlední době mluví jako oambiciosním mužstvu, které je navíc po podzimu na druhé příčce vI. B třídě. Nabízí se tedy otázka, zda mají vTěšnovicích cíl postoupit do I. Atřídy.

„Fotbal je sport a ve sportu chcete vždycky vyhrát. Na druhou stranu je lehké si něco plánovat, ale těžké to splnit. Jak se říká, půjdeme zápas od zápasu a každé utkání budeme chtít vyhrát. Buď se to povede, nebo ne, když nepostoupíme, tak to určitě nebude tragédie,“ myslí si kouč Těšnovic.

Míškovice zařadily do přípravy soustředění

VMíškovicích, kterým patří po podzimu devátá příčka vI. B třídě mají stále co zlepšovat. „Je toho hodně. Ovšem mužstvo měsíc před mistrovskými zápasy není úplně složeno, takže jsme toho zatím moc vylepšit nemohli. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet další měsíc,“ poznamenal předseda klubu Jindřich Sieklik.

Především ho tlačí bota na postu stopera. „Zatím se nám nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce žádné jednání. Přáli bychom si staršího zkušenějšího hráče. Nikdo však nechce své hráče uvolnit. Dnes je stále méně fotbalistů,“ myslí si Sieklik.

ZMíškovic pravděpodobně odejde na hostování Vojtěch Matulík, ojehož služby má zájem Holešov. Jinak by měl zůstat podzimní kádr kompletní.

Míškovice hrají každý týden jedno přípravné utkání na umělé trávě vHulíně nebo vOtrokovicích. Mimo to hráči dvakrát týdně trénují. Od 6.do 10.února byli na zimním soustředění vBrumově. „Účast nebyla sice stoprocentní, ale itak splnilo soustředění naše představy,“ dodal předseda klubu zMíškovic.

Kádr rezervy Holešova se rozrostl

První přípravné utkání před startem jarní části I. B třídy odehraje rezervní celek Holešova až otomto víkendu vKroměříži sLubnou. Většina hráčů však už nastupovala za Atým na zimním turnaji vMorkovicích. Přípravu mají oba celky vHolešově společnou. Koncem týdne dojde krozděleníkádru.

„Na podzim jsme nebyli spokojeni svýkonností mužstva. Postihl nás velký úbytek hráčů. Vsobotu hrával Atým a někteří hráči pak museli nastupovat vneděli za rezervu,“ řekl kouč Zdeněk Nelešovský. Na jaře by se situace měla změnit. Na trénink chodí pravidelně dvacethráčů.