RUSAVA – SKAŠTICE 8:1 (4:0)

Nečekaně vysokým rozdílem skončil duel třetího se čtvrtým. Domácí tým si už do přestávky vytvořil rozhodující čtyřbrankový náskok. Ve druhém poločase pokračovala Rusava ve výborném výkonu a téměř každou nebezpečnou akci zakončila gólem. Skaštice doplatily nejen na chyby v defenzivě, ale i na nepřesnost v koncovce. Pro Rusavu to byla pátá domácí výhra v řadě.

„Výsledek mě překvapil, protože jsem očekával velice vyrovnaný souboj. Podali jsme velice dobrý výkon, který jsme korunovali osmi brankami. Využívali jsme přesně to, co jsme si připravili. Byl to především rychlý přechod přes zálohu a centry do pokutového území. Využili jsme tak dva rychlé brejky a za stavu 2:0 se nám už hrálo mnohem lépe,“ podotkl domácí trenér Jan Uruba.

„Domácí využili svého známého prostředí a zaslouženě vyhráli. Naši mladí hráči ještě nemají potřebnou kvalitu, a to se odráží na výsledcích. Domácí byli v koncovce stoprocentní, my jsme ze tří šancí využili bohužel jenom jednu. Nerad hodnotím rozhodčí, ale dnes hlavní s jedním z asistentů nepodali výkon ani na úrovni III. třídy,“ zdůraznil trenér Ivo Frýdl, který se zlobil především po vyloučení Stančíka v 82. minutě. Urážce rozhodčího a druhé žluté kartě totiž předcházel ostrý faul na obránce hostů, který ani jeden z rozhodčích neviděl.

Branky: J. Pavelka 3, M. Vaculík 2, Zelený, Páník, Regentík – Oračka. Červená karta: 82. Stančík. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 140.
Rusava: Palát – Vávra, L. Vaculík, Regentík, J. Pavelka, Šimčík, Zelený, M. Vaculík, Vašík, Páník, P. Pavelka (Janek, Štefek, Havránek).
Skaštice: Barcuch – Stančík, Kvasnička, Sedlák, J. Fousek, Bubla, M. Fousek, Oračka, Chorý, Janalík, Blanarovič (Čepica, Foukal, Vymětal).

HOLEŠOV B – RAJNOCHOVICE 1:2 (1:2)

Jako první si body v letošním ročníku z hřiště rezervy Holešova odvezly Rajnochovice. Domácí na svém hřišti prohráli po sérii pěti výher.

„Zápas jsme si prohráli během patnácti minut. Přitom ve 2. minutě to mohlo být 2:0 pro nás. Po našich hrubých chybách jsme dvakrát inkasovali. První poločas byl z naší strany fotbalovější. Druhý poločas už nebyl divácky zajímavý. Hosté si těsné vedení pohlídali, protože my jsme nekousali,“ řekl domácí trenér Milan Dvorník.

„ V dnešním zápase se projevila naše hráčská kvalita, ale musím přiznat, že jsme měli také konečně už potřebné štěstí. V prvním poločase mohli domácí vést 5:0, ale několikrát nás zázračně podržel brankář a jednou nás zachránilo břevno. Nám se podařilo ze dvou střel na branku vstřelit dva góly. Ve druhém poločase jsme očekávali tlak domácích, ale hra byla vyrovnaná. Máme dobrý tým a můžeme myslet na ty nejvyšší příčky,“ dodal trenér Rajnochovic Marko Cicvarič.

Branky: Frybort – Topič, Tureček. Rozhodčí: Novák. Diváci: 100.
Holešov B: Pospíšil – Tkadlčík, Soldán, Barták, Očadlík, Machálek, Sedlařík, Ohlídal, Snopek, Jirsa, Frybort (Bakalík).
Rajnochovice: Rýc – Koláček, Staněk, Doležal, Čech, Ides, Kubík, Žídek, Topič, Tureček (Jurča, Staša, Dubják).

KYSELOVICE – MORKOVICE B 4:1 (0:0)

Ani rezerva Morkovic nedokázala zastavit Kyselovice, které doma neprohrály počtrnácté v řadě.

„Utkání nebylo tak jednoznačné jak napovídá výsledek. Hosté mají silné mužstvo. Hrají na tři útočníky a hodně ofenzivně. Dostali se do vedení, ale naštěstí jsme brzy srovnali. Naše efektivita tentokrát zvítězila,“ řekl domácí trenér Vít Říkovský.

„Šli jsme do vedení, ale pak jsme si vlastními chybami ten zápas opět prohráli. Pokud budeme hrávat jen na jednoho obránce, tak to nemá význam a porazí nás kdokoliv. Osm hráčů se žene do útoku a potom nikdo nebrání. Kyselovice hrály takticky. V prvním poločase zjistily, co na nás může platit, a po přestávce to zužitkovaly. Ze tří brejků nám domácí dali tři branky,“ doplnil vedoucí mužstva hostí Jiří Řezáč.

Branky: 50., 62. a 80. Přikryl, 90. Seibert – 48. Přecechtílek. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 90.
Kyselovice: Molčík – Němec, Seibert, Kroupa, Přikryl, V. Říkovský st., V. Říkovský ml., Zádrapa, Jančík, Krčma, M. Říkovský (Otáhal, Zdražil).
Morkovice B: Vrba – Vymazal, Zápařka, Řezáč, Skácel, Hušek, Oplt, Pajgr, Štolfa, Vlha, Přecechtílek (Šimčík, T. Oplt, Petráš).

ŽERANOVICE – MRLÍNEK 6:3 (3:2)

Žeranovice prodloužily výhrou nad nováčkem svou sérii bez prohry na sedm zápasů v řadě.

„Výsledek je pro hosty krutý. První půlka nebyla z naší strany moc dobrá. Taky to tak podle výsledku vypadalo. Ve druhém poločase jsme se trošku rozehráli a proměnili jsme šance. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ale příště to musí být ve Skašticích lepší,“ zdůraznil domácí kouč Karel Klimek.

„V úvodu jsme domácí trochu zaskočili. Ujali jsme se vedení a byli jsme celkem aktivní. Postupem času byl znát rozdíl v kvalitě obou týmů. Ve druhém poločase jsme strašně kazili přihrávky a z toho vznikala přečíslení. Domácí nás už k ničemu nepustili,“ dodal trenér Mrlínku Martin Mikulík.

Branky: 15., 38. a 82. Hubík, 25. Pruš, 68. D. Klimek, 76. Plhal – 10. Solař, 26. Podzemný, 77. Josinek. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 120.
Žeranovice: Dokoupil – Mikáč, Smýkal, Menšík, Hubík, Pruš, M. Sedláček, K. Klimek, D. Klimek, P. Sedláček, Sklenář (Plhal, Vyňuchal, Smith).
Mrlínek: Novák – Kušík, Heryán, Horák, Rotter, Solař, Podzemný, Horák, Vrubel, Dostál, Josinek (Červík, Fiurášek, Hlava).

ROŠTĚNÍ – NĚMČICE 5:1 (3:0)

Roštění z posledních pěti vzájemných zápasů s Němčicemi doma počtvrté vyhrálo. V 19. minutě domácí vedli už 3:0.

„V rozmezí deseti minut jsme vstřelili tři krásné branky a diváci sledovali pohledný zápas se šancemi na obou stranách. Hráli jsme koncentrovaně a kluci plnili své úkoly. Ve druhém poločase nás hosté trošku zatlačili, ale snižovali jen na 4:1. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ řekl předseda Roštění René Pagáč.

„Absolutně jsme nezvládli úvod zápasu. Tři inkasované branky nám zlomily vaz a už jsme se nedostali do zápasu. V závěru poločasu jsme měli dvě stoprocentní šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Dnes jsme podali v letošní sezoně asi nejhorší výkon, čemuž také odpovídá výsledek. Domácí zaslouženě vyhráli. My jsme si nezasloužili ani bod,“ přiznal trenér Němčic Michal Štěpánek.

Branky: 19., 76. a 85. Pumprla, 9. a 15. R. Zapletal – 82. Pospíšilík. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 150.
Roštění: M. Nevřala – R. Číhal, Paštěka, Darebník, Navrátil, Filandr (82. Hajdučko), Přikryl, Škrabana, Pumprla, Balner, R. Zapletal.
Němčice: Láník – Vybíral, Sládeček, Hynčica, Urban, Lochman, Pospíšilík, Sklenář, Cejpek, Zaoral, Holý (Frkal, Darebníček, Vymětal).

STŘÍLKY – RATAJE 5:0 (3:0)

Rataje prodloužily sérii bez vítězství na devět utkání v řadě.

„Zápas měl pro oba týmy obrovský význam. My jsme ho zvládli bez problémů. Konečně se nám povedl vstup do utkání, když jsme v 5. minutě vedli 2:0. I přesto byly Rataje vyrovnaným soupeřem. Po přestávce jsme se z hřiště vytratili a hosté byli pětadvacet minut jasně lepší. Do šance jsme je však nepustili a sami přidali další dva góly. Výsledek je krásný, ale naše hra nebyla extra oslnivá,“ poznamenal domácí trenér Pavel Mikulčík.

„Zápas svou kvalitou nepatřil do okresního přeboru. Máme teď obrovskou krizi. Leží na nás hrozná deka. Bylo to vidět na naší hře. I když jsme se snažili hrát fotbal, tak jsme domácím nahrávali na jejich góly. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 0:2. Ve druhém poločase jsme měli územní převahu, ale domácí když se přiblížili k naší brance, tak skórovali. Dnes to nešlo vůbec nikomu,“ povzdechl si trenér hostů Radek Skipala.

Branky: Hubr 2, Hegr, Elzner, Žižlavský. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 100.
Střílky: Stuchlík – Žižlavský, Jelínek, P. Posolda, M. Stuchlík, Hegr, T. Posolda, Hubr, Hlaváček, Elzner, Sádlík (L. Jelínek, Brňák, L. Vrba).
Rataje: Vondráček – Chalupa, Brázda, Michálek, Molek, Stratil, Avramov, Šafařík, Stoklasa, K. Chalupa, Veselý (Přecechtěl, Gryča, Miller).

SLAVKOV P. H. – PRUSINOVICE 3:2 (2:0)

Slavkov p. H. doma neprohrál s Prusinovicemi ani v sedmém utkání v řadě. Hosté na hřišti soupeře nevyhráli ani jedno z posledních dvanácti utkání.

„Už od první minuty jsme si vytvořili tlak a také šest gólových příležitostí. Bohužel jsme proměnili jenom dvě. Už v 1. minutě se krásně ze dvaceti metrů trefil Petr Krajcar. O patnáct minut později zvýšil z dorážky Něstreljajev. Už v závěru poločasu začal soupeř vystrkovat po našich chybách růžky. Po přestávce Prusinovice snížily a jejich aktivita narůstala. V několika případech nás podržel brankář Neradil. Naštěstí Sadil po střele z dálky zvýšil na 3:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale podařilo se jim naštěstí vstřelit už jenom jeden gól,“ řekl předseda Slavkova p. H. Karel Mikulčák.

„Zase jsme zaspali začátek a brzy jsme prohrávali. V poločase to bylo už 0:2, ale klidně jsme mohli prohrávat i vyšším rozdílem. Po přestávce jsme dali v 50. minutě kontaktní gól. Vzápětí jsme potřetí inkasovali. Ještě se nám podařilo snížit na 2:3 a sahali jsme po bodu. Pět minut před koncem zachránila domácí spojnice tyče a břevna,“ dodal trenér Prusinovic Viktor Vinklárek.

Branky: P. Krajcar, Něstreljajev, Z. Sadil – Darebníček, Bartošek. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 250.
Slavkov p. H.: Neradil – V. Mikulčák, Románek, P. Krajcar, Symerský, Pavlica, J. Krajcar, Janečka (65. Kužel), Něstreljajev (46. Juránek), Ponížil (46. Sadil), Valoušek.
Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Bartošek, Mrázek, Hošťálek, Křepelka (71. Talach), Darebník, Šiška, Darebníček, Nevřala, Kopřiva (56. Vybíral).