„Podepsala se na našem výkonu úvodní jarní nerozehranost. Byli jsme sice v prvních minutách aktivnější a měli jsme mírnou převahu, ale do gólových šancí jsme se nedostali,“ řekl trenér Zborovic Kunc.

O porážce 0:1 se rozhodlo ve 42. minutě. Hostující útočník byl faulován v pokutovém území a z nařízené penalty vstřelil jediný gól Vávra.

„Byl to sporný zákrok, který rozhodčí posoudil jako faul. Bohužel ve druhém poločase jsme už náš výkon nedokázali vystupňovat tak, abychom alespoň vyrovnali. Soupeř nás k ničemu nepustil,“ přiznal zborovický trenér.

Zborovice nevyhrály ani jedno z posledních dvanácti utkání a v pátém utkání v řadě nedaly gól. „Budeme se snažit sérii přerušit v dalším domácím utkání s prvním týmem ze Spytihněvi. Možná nám to s lepším mužstvem půjde lépe,“ přeje si Radovan Kunc.

V okresním derby vyhrál Holešov na umělé trávě v Chropyni 2:0.

Obě branky vstřelili hosté až ve druhém poločase. Už dvě minuty po změně stran využil zaváhání domácí obrany Slováček.

„Měli jsme problémy se spoustou zraněných. Nemohli jsme nastoupit v nejsilnějším složení. Přesto jsme v prvním poločase měli tři velké šance. Po přestávce jsme udělali katastrofální chybu vzadu, která se nevidí ani v okresním přeboru,“ zlobil se trenér Chropyně Alexandr Hrabal.

O tři minuty později přidal pojistku z trestného kopu Roubalík. „Začátek nám nevyšel, kdyby domácí své šance využili, tak by byl výsledek asi opačný. Ve druhém poločase jsme využili chyb domácí defenzivy a brankáře,“ dodal trenér Holešova Martin Malík. Holešov prodloužil sérii bez prohry na šest utkání.

Morkovice remizovaly na hřišti Dolního Němčí 0:0. „Vzhledem k vývoji utkání a tomu, že jsme letos poprvé hráli na přírodní trávě, jsme spokojeni, protože každý bod z venku je plusem,“ řekl trenér Morkovic Jiří Janecký.

Po téměř čtyřech letech se znovu objevil v dresu Morkovic osmatřicetiletý Petr Šimčík, který přišel v zimní přestávce z Martinic. „S Petrem jsem ještě hrával v jednom mužstvu Morkovic. Dobře ho znám. Nám odešel Žourek do Rakouska, takže jsme potřebovali zkušeného hráče. I ve svých letech má perfektní fyzickou kondici, kterou mu mohou mladší spoluhráči závidět. S jeho výkonem v Dolním Němčí jsem absolutně spokojen,“ dodal kouč Morkovic.