„Nechával jsem si ještě pootevřená dvířka k návratu, ale teď je to definitivní," sdělil současný člen managementu fotbalového Fastavu Zlín.

Jeho benefice bude zlatým hřebem oslav 110 let kopané v Holešově. Člen slavné české fotbalové generace se na stadionu Na Střelnici představí v Grygera týmu.

Pozvánky pak do něj přijaly například nedávné opory národního mužstva a špičkových zahraničních mužstev Marek Jankulovski, Tomáš Ujfaluši a Milan Baroš, bývalý úspěšný reprezentant a předseda fotbalového svazu Ivan Hašek či známý útočník Václav Svěrkoš. Sestavu vyšperkují i úspěšný olympionik v alpském lyžování Ondřej Bank se svým trenérem a bratrem Tomášem.

„Jsem moc rád, že si našli čas a do Holešova přijedou. Fanouškům tím určitě udělají velkou radost," nepochybuje 35letý Zdeněk Grygera.

Fotbalový životopis pravého obránce, jenž do profesionální kariéry naskočil v roce 1997 ve druholigovém Zlíně ve svých 17 letech, je impozantní. S národním týmem ohromil Evropu na šampionátu v roce 2004, kde získal bronzovou medaili, o dva roky později si zahrál na mistrovství světa v Německu, s výběrem do 21 let získal stříbro na Euru v roce 2000 a zlato o dva roky později, na klubové úrovni oblékal mimo jiné dres Juventusu Turín, Ajaxu Amsterdam, se kterým se radoval z titulu v sezoně 2003/04, a Sparty Praha, kde se stal ligovým mistrem dvakrát.

Poslední velkou štací Zdeňka Grygery bylo angažmá v anglickém Fulhamu. S aktivním hraním následně v roce 2012 skončil vinou vleklých zdravotních problémů.

„Nechával jsem si ještě pootevřená dvířka k návratu, ale teď je to definitivní. A když už se budu loučit, tak ve spojení s významným jubileem klubu, kde jsem s fotbalem jako žáček začínal," svěřil se reprezentant, který se zapsal fanouškům do mysli krásným gólem v přátelském utkání ve Francii v roce 2003.

Proti Grygera týmu se zítra od 16.30 hodin postaví Holešovský „výběr." Souboj bude pískat showman a bývalý úspěšný ligový rozhodčí Pavlín Jirků.

Oslava 110 let kopané v Holešově pak nabídne i řadu dalších atraktivních zápasů. Pro malé i velké návštěvníky bude připraveno také občerstvení, vystoupení mažoretek, děti si budou moci zasoutěžit a vyřádit se na skákacím hradu.⋌ (spo)

PROGRAM AKCE

Holešov – Rožnov p. R. (10.00, dorost), Holešov – Fastav Zlín (12.30, mladší žáci), Holešov – Fastav Zlín (14.00, starší žáci), Holešov – Fastav Zlín (15.30, přípravky), Holešovský „výběr" – Grygera tým (16.30, rozlučkový zápas Zdeňka Grygery s aktivní fotbalovou kariérou)